خرید سیگار برگ
مرکز فروش توتون پیپ
خرید پیپ اصل
نمایندگی تفال
بهترین مدل اتو بخار تفال
قیمت زودپز برقی
آموزش آشپزی
آموزش شیرینی پزی
آموزش کافی شاب
تور کویر مرنجاب
تور قبرس شمالی
تور کوش آداسی
سنگ تراورتن
سارين وب ديزاين
درباره من
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :ميترا محمدبيگي
تاريخ: ۱۴ اسفند ۱۳۹۶ ساعت: ۱۱:۱۹:۴۳

با گسترش كسب وكار هاي اينترنتي و لزوم   طراحي سايت  براي هر كسب وكار ، مفاهيم جديدي نيز در كنار اينها به وجود آمده است . در ادامه همراه با   طراحي سايت باشيد.

در بازاريابي اينترنتي يك از مدل هاي جالب براي آگاهي از نقشه سفر مشتري در خريد اينترنتي، استفاده از مدل MOT Moments Of Truth يا لحظات حقيقي است. در اين مدل سعي مي شود نقاط تماس مشتري با برند در جاهاي مختلف شناسايي شود و با سرمايه گذاري بهتر در آن ها، فرآيند بازاريابي و فروش شركت آسان تر شود. حال ببينيم MOT چيست؟

لحظات حقيقي (MOT) چيست ؟ در بازاريابي اينترنتي بعد از   طراحي سايت 
در مدل هاي قديمي بازاريابي اين لحظات حقيقي خطي يا يكباره در نظر گرفته مي شد. در حاليكه امروزه با تحليل رفتار خريداران فروشگاه هاي اينترنتي مشخص شده است كه اين لحظات حقيقي لزوما خطي نبوده و ممكن است با ترتيب هاي مختلفي اتفاق بيافتد. در ادامه 4 لحظه حقيقي براي ترسيم نقشه سفر مشتري در خريد اينترنتي توضيح داده شده است.

لحظه حقيقي صفر ام (ZMOT) در خريد اينترنتي بعد از   طراحي سايت
اولين بار گوگل اصطلاح لحظه حقيقي صفرم (Zero Moment of Truth) را به كار برد. در نقشه سفر مشتري لحظه حقيقي صفرم به زماني گفته مي شود كه فرد براي خريد كالا يا خدمات خاصي احساس نياز كرده و شروع به جستجو و جمع آوري اطلاعات در مورد آن مي كند.

جمع آوري اطلاعات صرفا مختص به جستجوي اينترنتي نمي شود و فرد ممكن است از دوستان و آشنايان خود نيز سوال كند. نكته قابل توجه اين است كه جستجوي اينترنتي در تصميم گيري نهايي خريد فرد نقش بسيار مهمي دارد. طبق تحقيقات گوگل مردم به طور متوسط براي تصميم گيري خريد كالاي هاي مورد نياز خود حدودا از 10 منبع مختلف اطلاعات كسب مي كنند.

لحظه حقيقي صفرم در نقشه سفر مشتري دقيقا جايي است كه بازاريابي محتوايي كاربرد اصلي خود را نشان مي دهد. در اين مرحله افراد به دنبال اطلاعات هستند و نمي دانند كه شركت ها با توليد محتواي مفيد و سئو شده در حال بازاريابي بر روي آن ها هستند. شركت ها با ارائه اطلاعات مفيد در مشتريان بالقوه اعتماد ايجاد مي كنند و اگر در طراحي وب سايت خود اصول بازاريابي و تبليغات را به درستي رعايت كنند و از دعوت كننده ها (CTA) به طور مناسبي استفاده كرده باشند، نرخ تبديل سايت افزايش پيدا كرده و تعداد خريداران نهايي نيز بيشتر مي شود.

در لحظه حقيقي صفرم از نقشه سفر مشتري بايد براي بازاريابي محتوا در سايت فروشگاهي از موارد زير استفاده كرد:

توليد محتوا در قالب مقاله كه حاوي سوالات بالقوه مشتريان باشد
توليد محتوا براي شبكه هاي اجتماعي مانند: عكس نوشته، ويديو، تصاوير گرافيكي و …
اشتراك گذاري ويديوهاي آموزشي در خصوص نحوه استفاده از محصول در آپارات، يوتيوب و …
ارائه يك كتاب الكترونيكي (ايبوك) كم حجم براي معرفي محصول و …
نقشه سفر مشتري در خريد اينترنتي
لحظه حقيقي اول (FMOT) در خريد اينترنتي
لحظه حقيقي اول (First Moment of Truth) در نقشه سفر مشتري زماني است كه فرد محصول يا خدمات مورد نظر خود را پيدا كرده و مي خواهد اقدام به خريد كند. در اين مرحله فرد هنوز تصميم نهايي به خريد اينترنتي نگرفته و به همين دليل ارائه اطلاعات تكميلي زير در صفحه معرفي محصول مي تواند بسيار مفيد باشد:

قيمت و درصد تخفيف محصول
نحوه ارسال محصول (پست پيشتاز، پست سفارشي و …)
تعداد نظرات و ميزان امتياز كاربران به محصول
زمان تحويل محصول
دارا بودن گارانتي يا ضمانت تعويض و …
همچنين ارزش كيفيت تجربه كاربري (UX) در طراحي وب سايت در اين مرحله مشخص مي شود. اينكه فرد در هنگام بازديد از سايت حس خوبي بدست آورد و بتواند فعاليت هاي مورد نيازش در سايت را به آساني و بدون مشكل انجام دهد، روي هم رفته بر تصميم خريد اينترنتي او تاثير بسيار زيادي دارد.

بازاريابي در شبكه هاي اجتماعي و حضوري موثر در اين رسانه ها و ارائه اطلاعات مفيد مانند: شماره تلفن هاي شركت، نحوه سفارش محصولات، پاسخگويي به سوالات و ابهامات مشتريان و … همگي در ايجاد اعتماد و ترغيب مشتريان بالقوه به خريد موثر است.

لحظه حقيقي دوم (SMOT) در خريد اينترنتي بعد از   طراحي سايت
لحظه حقيقي دوم (Second Moment of Truth) در نقشه سفر مشتري زماني است كه فرد از سايت خريد اينترنتي كرده و با رسيدن محصول به دستش از آن استفاده مي كند. اگر تجربه اي كه فرد با استفاده از محصول بدست مي آورد با آن چيزي كه در سايت وعده داده شده بود همخواني داشته باشد، ارتباط بهتري با برند پيدا مي كند. همچنين تجربيات خود از محصول را در سايتي كه از آن خريد كرده به صورت نظر و امتياز به اشتراك گذاشته و يا در شبكه هاي اجتماعي خود شيير مي كند.

يكي از مشكلات اصلي برندها در اين مرحله عدم انجام بازاريابي محتوا پس از خريد است. يعني محتوايي توليد نمي كنند كه حاوي نحوه استفاده از محصول، نحوه تعمير محصول و … باشد يا در شبكه هاي اجتماعي به سوالات خريداران در خصوص ويژگي هاي خاص محصول پاسخ درستي نمي دهند. در صورتي كه اگر اين كارها به درستي انجام شود خريدار به طرفدار برند تبديل شده و علاوه بر اينكه دوباره از سايت خريد اينترنتي مي كند، بلكه آن را به دوستان و آشنايان خود نيز معرفي خواهد كرد.

لحظه حقيقي سوم (TMOT) در خريد اينترنتي بعد از   طراحي سايت
لحظه حقيقي سوم (Third Moment of Truth) در نقشه سفر مشتري نيز بعد از خريد اينترنتي اتفاق مي افتد. در اين مرحله فرد كاملا با برند به تعامل مي پردازد و شبكه هاي اجتماعي آن را دنبال كرده و با ساير مشتريان تبادل نظر مي كند و يا در خبرنامه ايميلي سايت عضو مي شود تا از اخبار سايت و تخفيفاتي كه به مناسب هاي مختلف بر روي محصولات اعمال مي شود آگاه گردد. در اين مرحله بايد تلاش نمود با حضور موثر در شبكه هاي اجتماعي و ايميل ماركتينگ افراد را دوباره به سايت بازگرداند و ارتباط با آن ها را حفظ نمود.

 نياز به طراحي سايت داريد ؟ قبل از آن با شماره تلفن هاي بالاي سايت تماس بگيريد و يا با مراجعه به صفحه تماس با ما شركت درخواست مشاوره كنيد . همچنين با رفتن به صفحه ثبت سفارش ميتوانيد سفارش خود را ثبت كرده تامشاورين سارين وب با شما تماس بگيرند . طراحي سايت ، سئو و بهينه سازي سايت خود را با سارين وب تجربه كنيد .

 

منبع:طراحي سايت

نويسنده :ميترا محمدبيگي
تاريخ: ۱۴ اسفند ۱۳۹۶ ساعت: ۱۱:۱۱:۱۴

 طراحي سايت تعاملي چند وقتيست كه به گوش ميرسد . اما به راستي اين گونه طراحي چيست و كجا كاربرد دارد ؟ در ادامه همراه با  طراحي سايت باشيد.

 طراحي سايت  تعاملي فرآيندي است كه در آن طراح به ايجاد رابط وب جذاب با استفاده از منطق و تمركز بر رفتار و اعمال كاربر مي پردازد. اين نوع  طراحي سايت از تكنولوژي و اصول برقراري ارتباط درست با مخاطب براي ايجاد يك تجربه ي كاربري (UX) خوب استفاده مي كند. باب بكسلي در مقاله “معرفي طراحي تعاملي” كه در سال ۲۰۰۲ منتشر شد، مبحث طراحي تعاملي را به ۵ زمينه ي كلي تقسيم كرد:

- ارتباط انسان/ماشين كه همان ارتباطي است كه بين دستگاه و كاربر برقرار مي شود.
- كنش/واكنش كه به چگونگي ايجاد تعامل ها مي پردازد.
- وضعيت كه به ما اطمينان مي دهد كاربر از آنچه كه در نرم افزار اتفاق مي افتد و چرايي آن، آگاه است.
- جريان كار كه به ما اطمينان مي دهد كه كاربران مي دانند با استفاده از يك ابزار يا نرم افزار چه اتفاقي مي افتد.
- سوء عمل كه ايرادات ناگزير را در نظر مي گيرد.
- همچنين مسائلي را نيز بايد طراح هنگام طراحي تعاملي در نظر بگيرد تا ارتباط مناسبي با كاربران برقرار كند. يكي از معتبرترين منابع طراحي تجربه كاربري، چند سوال و پاسخ آن ها را براي تشخيص طراحي تعاملي مناسب پيشنهاد مي دهد.

كاربر با استفاده از ماوس، انگشت يا قلم چگونه مي تواند با رابط ارتباط برقرار كند و چه كارهايي مي تواند انجام دهد؟
كاربر براي برقراري تعامل با رابط مي تواند چه دستورهايي بدهد؟
آيا ظاهر رابط به كاربر سرنخي درباره طرز كار آن مي دهد؟
پيش از اينكه كاربر عملي را انجام دهد، چه اطلاعاتي را در اختيار او قرار مي دهيد؟
براي جلوگيري از اشتباه آيا محدوديت يا قيدي تعريف شده است؟
آيا اخطارهاي خطا راهي را براي تصحيح در پيش پاي كاربر قرار مي دهد؟
آيا از لبه ها و گوشه ها به طور هدفمند براي قرار دادن المان هاي تعاملي استفاده كرده ايد؟
وقتي كاربر يك عملي را انجام مي دهد و به پايان مي رساند چه بازخوردي مي گيرد؟
زمان بين انجام عمل توسط كاربر و مشاهده ي پاسخ چقدر است؟
آيا المان هاي رابط داراي سايز و اندازه ي مناسبي هستند؟
آيا از استانداردها پيروي مي كنيد؟
آيا از فرمت هاي آشنا و معروف استفاده كرده ايد؟


اگر خود را در حال پرسيدن سوال هاي بالا يا فكر كردن به آن ها ديده ايد، شما يك طراح تعاملي هستيد. طراح تعاملي فردي از اعضاي تيم: طراحي، توسعه، خلاقيت يا بازاريابي است كه در تدوين استراتژي طراحي، شناسايي تعامل هاي كليدي محصول، ايجاد نمونه براي آزمايش، به روز بودن و جلو رفتن با روند روز دنيا براي اثرگذاري بيشتر بر كاربر كمك مي كند. اين وظايف ممكن است كمي پيچيده و شامل مفاهيم مختلف به نظر برسد. براي ساده تر كردن كار، اكثر شركت ها يك طراح تعاملي سايت استخدام مي كنند تا مطمئن شوند كاربران به خوبي با وب سايت‌شان ارتباط برقرار مي كنند.

راه هايي كه از طريق آن افراد وارد حوزه طراحي تعاملي سايت شده اند متفاوت است. برخي از موسسات رسمي طراحي، به آموزش طراحي وب سايت تعاملي مي پردازند و عده اي از طريق اين موسسات وارد حوزه طراحي تعاملي سايت شده اند. برخي نيز بر اثر اتفاق و يا بر اثر تجربه وارد اين حوزه شده اند. با اين وجود طراحان سايت تعاملي داراي صفات مشتركي نيز هستند. برخي از صفات مشترك طراحان تعامل، اشتياق آن ها به دانستن اينكه چيزها چگونه كار مي كنند، نترسيدن از سوال پرسيدن و قابليت بصري كردن و بازي كردن با مفاهيم و المان ها با شيوه هاي جديد است.

مفاهيم و اصول  طراحي سايت  تعاملي
چه چيزي باعث تمايز طراحي تعاملي با خود طراحي مي شود؟
چه چيزي طراحي تعاملي را به جلو مي برد؟


اين سوالات كمي مبهم به نظر مي رسند. درباره ي طراحي تعاملي زياد صحبت مي شود و اين به دليل ارزش طراحي تعاملي است. حقيقت اين است كه طراحي تعاملي بخشي از يك طراحي خوب در طراحي و توسعه زمينه هاي ديجيتال، وب و اپليكيشن است. در مقاله ي معتبري كه در سال ۲۰۰۹ توسط UX Booth منتشر شد، به مفاهيمي كه در پيش بردن طراحي تعاملي سايت نقش داشته اند اشاره شد:

 طراحي سايت تعاملي هدف محور :  سايت يا تعامل شما با آن به چه دليل ايجاد شده است؟ هدف آن چيست؟ اين هدف را دريابيد و مطمئن شويد كه نرم افزار شما به خوبي در راستاي اين هدف كار مي كند.
رابط نامرئي: شما نمي توانيد بهترين رابط را ببينيد! بهترين رابط اصلا وجود ندارد، و زمان بارگذاري و پاسخ دهي آن به قدري كوتاه است كه اصلا نمي توان آن را ديد. يك رابط خوب كاربر را به فكر كردن وا نمي دارد و باعث سردرگمي و كلافه شدن او نمي شود.


قابليت استفاده آسان: رابط هايي كه فهم وضعيت سيستم مورد نظر و استفاده از آن را آسان مي كنند، رابط هاي كاربري بهتري هستند.
كارايي خوب: بهترين طراحي ها (چه تعاملي چه صنعتي) به گونه اي هستند كه خودشان با كاربر ارتباط برقرار مي كنند و فرم تابعي از عملكرد است.
آموزش پذيري: اجزاي آشنا بخش عمده اي از يك رابط كاربري را تشكيل مي دهند. طراحان تعاملي خوب در مواجهه با چالش هاي مشابه از تجارب قبلي خود بهره مي برند. آن ها از مجموعه اي از الگوها براي حل چالش هاي پيش روي خود استفاده مي كنند.

 نياز به طراحي سايت داريد ؟ قبل از آن با شماره تلفن هاي بالاي سايت تماس بگيريد و يا با مراجعه به صفحه تماس با ما شركت درخواست مشاوره كنيد . همچنين با رفتن به صفحه ثبت سفارش ميتوانيد سفارش خود را ثبت كرده تامشاورين سارين وب با شما تماس بگيرند . طراحي سايت ، سئو و بهينه سازي سايت خود را با سارين وب تجربه كنيد .

 

منبع: طراحي سايت

نويسنده :ميترا محمدبيگي
تاريخ: ۱۳ اسفند ۱۳۹۶ ساعت: ۱۰:۳۴:۵۶

 طراحي سايت تعاملي چند وقتيست كه به گوش ميرسد . اما به راستي اين گونه طراحي چيست و كجا كاربرد دارد ؟ در ادامه همراه با  طراحي سايت باشيد.

 طراحي سايت  تعاملي فرآيندي است كه در آن طراح به ايجاد رابط وب جذاب با استفاده از منطق و تمركز بر رفتار و اعمال كاربر مي پردازد. اين نوع  طراحي سايت از تكنولوژي و اصول برقراري ارتباط درست با مخاطب براي ايجاد يك تجربه ي كاربري (UX) خوب استفاده مي كند. باب بكسلي در مقاله “معرفي طراحي تعاملي” كه در سال ۲۰۰۲ منتشر شد، مبحث طراحي تعاملي را به ۵ زمينه ي كلي تقسيم كرد:

- ارتباط انسان/ماشين كه همان ارتباطي است كه بين دستگاه و كاربر برقرار مي شود.
- كنش/واكنش كه به چگونگي ايجاد تعامل ها مي پردازد.
- وضعيت كه به ما اطمينان مي دهد كاربر از آنچه كه در نرم افزار اتفاق مي افتد و چرايي آن، آگاه است.
- جريان كار كه به ما اطمينان مي دهد كه كاربران مي دانند با استفاده از يك ابزار يا نرم افزار چه اتفاقي مي افتد.
- سوء عمل كه ايرادات ناگزير را در نظر مي گيرد.
- همچنين مسائلي را نيز بايد طراح هنگام طراحي تعاملي در نظر بگيرد تا ارتباط مناسبي با كاربران برقرار كند. يكي از معتبرترين منابع طراحي تجربه كاربري، چند سوال و پاسخ آن ها را براي تشخيص طراحي تعاملي مناسب پيشنهاد مي دهد.

كاربر با استفاده از ماوس، انگشت يا قلم چگونه مي تواند با رابط ارتباط برقرار كند و چه كارهايي مي تواند انجام دهد؟
كاربر براي برقراري تعامل با رابط مي تواند چه دستورهايي بدهد؟
آيا ظاهر رابط به كاربر سرنخي درباره طرز كار آن مي دهد؟
پيش از اينكه كاربر عملي را انجام دهد، چه اطلاعاتي را در اختيار او قرار مي دهيد؟
براي جلوگيري از اشتباه آيا محدوديت يا قيدي تعريف شده است؟
آيا اخطارهاي خطا راهي را براي تصحيح در پيش پاي كاربر قرار مي دهد؟
آيا از لبه ها و گوشه ها به طور هدفمند براي قرار دادن المان هاي تعاملي استفاده كرده ايد؟
وقتي كاربر يك عملي را انجام مي دهد و به پايان مي رساند چه بازخوردي مي گيرد؟
زمان بين انجام عمل توسط كاربر و مشاهده ي پاسخ چقدر است؟
آيا المان هاي رابط داراي سايز و اندازه ي مناسبي هستند؟
آيا از استانداردها پيروي مي كنيد؟
آيا از فرمت هاي آشنا و معروف استفاده كرده ايد؟


اگر خود را در حال پرسيدن سوال هاي بالا يا فكر كردن به آن ها ديده ايد، شما يك طراح تعاملي هستيد. طراح تعاملي فردي از اعضاي تيم: طراحي، توسعه، خلاقيت يا بازاريابي است كه در تدوين استراتژي طراحي، شناسايي تعامل هاي كليدي محصول، ايجاد نمونه براي آزمايش، به روز بودن و جلو رفتن با روند روز دنيا براي اثرگذاري بيشتر بر كاربر كمك مي كند. اين وظايف ممكن است كمي پيچيده و شامل مفاهيم مختلف به نظر برسد. براي ساده تر كردن كار، اكثر شركت ها يك طراح تعاملي سايت استخدام مي كنند تا مطمئن شوند كاربران به خوبي با وب سايت‌شان ارتباط برقرار مي كنند.

راه هايي كه از طريق آن افراد وارد حوزه طراحي تعاملي سايت شده اند متفاوت است. برخي از موسسات رسمي طراحي، به آموزش طراحي وب سايت تعاملي مي پردازند و عده اي از طريق اين موسسات وارد حوزه طراحي تعاملي سايت شده اند. برخي نيز بر اثر اتفاق و يا بر اثر تجربه وارد اين حوزه شده اند. با اين وجود طراحان سايت تعاملي داراي صفات مشتركي نيز هستند. برخي از صفات مشترك طراحان تعامل، اشتياق آن ها به دانستن اينكه چيزها چگونه كار مي كنند، نترسيدن از سوال پرسيدن و قابليت بصري كردن و بازي كردن با مفاهيم و المان ها با شيوه هاي جديد است.

مفاهيم و اصول  طراحي سايت  تعاملي
چه چيزي باعث تمايز طراحي تعاملي با خود طراحي مي شود؟
چه چيزي طراحي تعاملي را به جلو مي برد؟


اين سوالات كمي مبهم به نظر مي رسند. درباره ي طراحي تعاملي زياد صحبت مي شود و اين به دليل ارزش طراحي تعاملي است. حقيقت اين است كه طراحي تعاملي بخشي از يك طراحي خوب در طراحي و توسعه زمينه هاي ديجيتال، وب و اپليكيشن است. در مقاله ي معتبري كه در سال ۲۰۰۹ توسط UX Booth منتشر شد، به مفاهيمي كه در پيش بردن طراحي تعاملي سايت نقش داشته اند اشاره شد:

 طراحي سايت تعاملي هدف محور :  سايت يا تعامل شما با آن به چه دليل ايجاد شده است؟ هدف آن چيست؟ اين هدف را دريابيد و مطمئن شويد كه نرم افزار شما به خوبي در راستاي اين هدف كار مي كند.
رابط نامرئي: شما نمي توانيد بهترين رابط را ببينيد! بهترين رابط اصلا وجود ندارد، و زمان بارگذاري و پاسخ دهي آن به قدري كوتاه است كه اصلا نمي توان آن را ديد. يك رابط خوب كاربر را به فكر كردن وا نمي دارد و باعث سردرگمي و كلافه شدن او نمي شود.


قابليت استفاده آسان: رابط هايي كه فهم وضعيت سيستم مورد نظر و استفاده از آن را آسان مي كنند، رابط هاي كاربري بهتري هستند.
كارايي خوب: بهترين طراحي ها (چه تعاملي چه صنعتي) به گونه اي هستند كه خودشان با كاربر ارتباط برقرار مي كنند و فرم تابعي از عملكرد است.
آموزش پذيري: اجزاي آشنا بخش عمده اي از يك رابط كاربري را تشكيل مي دهند. طراحان تعاملي خوب در مواجهه با چالش هاي مشابه از تجارب قبلي خود بهره مي برند. آن ها از مجموعه اي از الگوها براي حل چالش هاي پيش روي خود استفاده مي كنند.

 نياز به طراحي سايت داريد ؟ قبل از آن با شماره تلفن هاي بالاي سايت تماس بگيريد و يا با مراجعه به صفحه تماس با ما شركت درخواست مشاوره كنيد . همچنين با رفتن به صفحه ثبت سفارش ميتوانيد سفارش خود را ثبت كرده تامشاورين سارين وب با شما تماس بگيرند . طراحي سايت ، سئو و بهينه سازي سايت خود را با سارين وب تجربه كنيد .

 

منبع:طراحي سايت

نويسنده :ميترا محمدبيگي
تاريخ: ۱۲ اسفند ۱۳۹۶ ساعت: ۱۱:۲۲:۳۷

هرساله با وجود تكنولوژي هاي جديد در طراحي سايت ، دگرگوني هاي متعددي به وجود مي آورد. اين تكنيك ها در  طراحي سايت بسيار زياد است . ين مقاله تلاش ميكنيم محبوب ترين تكنيك ها در طراحي سايت هاي مدرن را بررسي كرده و تاثير هر يك از آنها در ارتباط كاربر با سايت را بررسي كنيم. در اين بخش المان هايي مورد توجه قرار گرفته اند كه در سايت هاي زيادي ديده ميشوند و يا براي مدتي طولاني مورد توجه قرار گرفته اند.

استفاده از فونت اختصاصي با سايز بزرگ در  طراحي سايت 
در گذشته نه چندان دور فضاي وب فارسي به چند فونت خاصي شامل arial، Tahoma و در مواردي BYekan محدود ميشد ولي خوشبختانه در حال حاضر تنوع فونت هاي فارسي در دسترسي براي طراحي سايت بسيار زياد شده است. با وجود تنوع زياد، بسياري از شركت ها تلاش ميكنند با طراحي يك فونت اختصاصي سايت و هويت برند خود را متمايز از ديگران ارايه كنند.

استفاده از فونت اختصاصي به كاربر كمك ميكند كه سريعا حضور در سايت شما را تشخيص دهد. اين تكنيك در اولين بازديد موجب جلب توجه كاربران و در مراجعات بعدي روشي براي تثبيت هويت برند شما خواهد بود.

زمانيكه از فونت هاي اختصاصي در طراحي وب سايت خود استفاده ميكنيد بهتر است در فضاهايي از سايت يا صفحه اصلي، متن را با سايز بزرگ نمايش دهيد تا ضمن جلب توجه كاربران نشان دهنده تفاوت هاي موجود در فونت شما باشد. يكي از شركت هايي كه با طراحي اختصاصي فونت توانسته فضاي كاري خود را با رقبا متمايز كند سايت سامسونگ فارسي است.

 طراحي سايت با فونت اختصاصي

اگر به فكر طراحي فونت اختصاصي براي سايت خود هستيد بايد مشكلات و سختي هاي اين كار را نيز بشناسيد. طراحي يك فونت استاندارد نيازمند شناخت دقيق از استانداردهاي طراحي فونت و البته اصول  طراحي سايت  است. صرف داشتن يك فونت اختصاصي به معني برتري و تمايز شما نيست. اين فونت بايد به خوبي معرف برند شما بوده و البته خوانايي مناسبي داشته باشد.

فرمت فايل فونت براي مرورگرها و دستگاه هاي مختلف فرق ميكند و شما بايد فونت خود را به گونه اي طراحي كنيد كه در همه فرمت ها در دسترس بوده و در تمامي مرورگرها نمايش مناسبي داشته باشد.

تصاوير بزرگ و البته ريسپانسيو در  طراحي سايت 
تكنيك استفاده از تصاوير بزرگ در  طراحي سايت  كه اصطلاحا با نام hero images شناخته ميشود يكي از رايج ترين المان هاي موجود در سايت هاي مدرن محسوب ميشود و مهمترين دليل رواج آن كارايي بالا براي انتقال سريع و شفاف پيام به مخاطب است. ميتوان گفت اين تكنيك جايگزين مناسبي براي اسلايدر است كه هم موجب ميشود حجم صفحه بالا نرود و هم به جاي نمايش چند اسلايد تمركز آن بر روي يك پيام مشخص است.

استفاده از تصاوير بزرگ به همراه متن يا عنوان بر روي آن به شما اجازه ميدهد پيام خود را همراه با تصوير به كاربران منتقل كنيد و در يك نگاه همه توجه كاربر را به اين پيام معطوف كنيد. اگر پيام شما واضح و البته جذاب باشد كاربر براي مشاهده ادامه صفحه و مطالعه محتواي آن ترغيب ميشود. طراحي سايت بانيلينك را ميتوان يك نمونه مناسب از بكارگيري تكنيك Hero Header دانست.

 طراحي سايت  مدرن با استفاده از hero header

مهمترين چالشي كه با آن روبرو خواهيد بود سايز صفحه نمايش كاربران و تنوع تلفن هاي همراه است. ممكن است تصوير شما براي نسخه دسكتاپ سايت كاملا جذاب و قابل درك باشد ولي هنگام نمايش آن در موبايل يا بايد در سايز كوچك نمايش داده شود و يا بخش هايي از آن بريده خواهد شد. در اين صورت پيام شما به درستي به مخاطب منتقل نشده و نقطه قوت سايت به نقطه ضعف آن تبديل ميشود.

دقت كنيد كه حتما براي نسخه موبايل و تبلت سايت نيز تصاوير مناسبي تهيه كرده و براساس سايز صفحه نمايش به كاربر نمايش دهيد يا سناريوي خود را در موبايل و تبلت به شكل ديگري طرح ريزي كنيد.

استفاده از ويديو بك گراند در صفحه اصلي  طراحي سايت 
نمايش ويديو در بك گراند صفحه اصلي معمولا در بالاترين بخش صفحه انجام ميشود؛ جايي كه كاربر اولين نماي سايت را مشاهده ميكند. استفاده از ويديو به عنوان بك گراند به نسبت تكنيك هاي ديگر جديد است و البته استفاده از آن محدود است زيرا موجب افزايش حجم صفحه و كاهش سرعت لود آن ميشود.

با وجود ايراداتي كه ويديوها از نظر حجم و سرعت دارند توانسته اند جايگزين مناسبي براي hero images در بسياري از سايت هاي معرفي شركت ها يا استارت آپ ها باشند. معمولا استفاده از ويديو در طراحي سايت شركتي يا مجموعه هايي كه انسان ها نقش مهمي در كيفيت خدمات دارند استفاده ميشود.

مهمترين دليل جذابيت ويديو بك گراند آن است كه كاربر را از همان لحظه اول با سايت درگير كرده و زمان حضور او در سايت را افزايش ميدهد. تحقيقات نشان ميدهد درك انسان از ويديو ۶۰ هزار بار سريعتر از مطالعه يك متن انجام ميشود و عموما كاربران سايت علاقه زيادي به مطالعه متن هاي موجود در صفحه ندارند.

 طراحي سايت  بااستفاده  از ويديو در بك گراند

همانطور كه در تكنيك تصوير بزرگ اشاره شد استفاد از ويديو نيز بايد در صفحه نمايش هاي گوناگون بهينه شود. با توجه به اينكه تهيه ويديو امري زمانبر و گرانقيمت است و كاربراني كه با موبايل وارد سايت ميشوند معمولا سرعت اينترنت بالايي ندارند پيشنهاد ميشود از يك تصوير جايگزين براي نمايش در موبايل و تبلت استفاده شود. عملا اثرگذاري ويديو بك گراند بيشتر در دسكتاپ خواهد بود.

 طراحي سايت  با تكنيك نيمه فلت
در سال ۲۰۱۳ كمپاني اپل طراحي سايت خود را از پايه تغيير داده و از طراحي فلت در طراحي سايت خود استفاده نمود. طراحي فلت به معني پرهيز از هرگونه طراحي سه بعدي در صفحه مانند سايه است. طراحي فلت موجب ميشود درك كاربران از محتواي صفحه افزايش يافته و سرعت بارگذاري صفحه افزايش يابد.

بسياري از شركت ها مسير اپل را دنبال كرده و به طراحي فلت روي آوردند ولي اين تكنيك با توجه به سادگي در طراحي وابستگي زيادي به استفاده از تصاوير مناسب خواهد داشت. استفاده از تصاوير نيز موجب افزايش حجم صفحه ميشود كه با هدف اوليه طراحي فلت در تناقض است. به همين دليل رفته رفته طراحي نيمه فلت جايگزين نسخه هاي ساده اوليه شده و به كارگيري سايه هاي كمرنگ و گراديان هاي رنگي در آن رايج شد.

فريم ورك متريال ديزاين را ميتوان يك نمونه مناسب از طراحي نيمه فلت با استفاده از سايه ها و انيميشن هاي مناسب دانست كه به سرعت مورد توجه بسياري از طراحان وب قرار گرفت.

استفاده از متريال ديزاين در  طراحي سايت  مدرن
مهمترين ايراد اين تكنيك سادگي بيش از حد المان هاي طراحي شده است كه ميتواند موجب خستگي كاربر و تكراري شدن صفحات شما شود. براي رفع اين مشكل به كارگيري تصاوير مناسب و انيميشن در طراحي وب سايت پيشنهاد ميشود كه ميتواند تا حد زيادي طراوت را به سايت شما بازگرداند.

يكي از تكنيك هاي جانبي براي افزايش كارايي طراحي نيمه فلت استفاده از فضاي منفي در صفحه است. فضاهاي خالي كه ميان المان هاي مختلف قرار داده ميشود به كاربر كمك ميكند تا محتواي مورد نظر خود را سريعتر پيدا كرده و مرز بندي بخش هاي مختلف صفحه را درك كند.

 نياز به طراحي سايت داريد ؟ قبل از آن با شماره تلفن هاي بالاي سايت تماس بگيريد و يا با مراجعه به صفحه تماس با ما شركت درخواست مشاوره كنيد . همچنين با رفتن به صفحه ثبت سفارش ميتوانيد سفارش خود را ثبت كرده تامشاورين سارين وب با شما تماس بگيرند . طراحي سايت ، سئو و بهينه سازي سايت خود را با سارين وب تجربه كنيد .

 

منبع:طراحي سايت

نويسنده :ميترا محمدبيگي
تاريخ: ۱۲ اسفند ۱۳۹۶ ساعت: ۱۱:۱۷:۳۳

يكي از ويژگي هاي خوب گوگل براي وبسايت ها و شركت ، امكان ثبت موقعيت خودشان روي نقشه گوگل است . شما ميتوانيد بعد از طراحي سايت  و بالاآمدن وبسايت  اين كار را انجام دهيد . در ادامه همراه با طراحي سايت باشيد.

همچنين ثبت سايت در نقشه گوگل اين فرصت را براي شما ايجاد ميكند تا نظرات مشتريان و مخاطبين خود را دريافت كرده و در معرض ديد عموم قرار دهيد. البته اين كار مشكلاتي را نيز براي شما ايجاد ميكند زيرا ممكن است با درج نظرات منفي و مغرضانه از طرف رقبا اعتبار شما زير سوال برود.

درج نظرات كاربران در نقشه گوگل بعد از  طراحي سايت  

گوگل الگوريتم هاي مختلفي براي تاييد نظرات كاربران و نمايش آنها دارد ولي در بيشتر موارد در بيشتر موارد كارايي لازم براي حذف نظرات مغرضانه از نقشه گوگل را ندارد. در اين مقاله تلاش ميكنيم تكنيك هايي كاربردي براي مقابله با اين نظرات منفي به شما ارايه دهيم. برخي از اين تكنيك ها ميتواند به موضوع بازاريابي ديدگاه نيز مرتبط باشد پيش پيشنهاد ميكنيم سري مقالات كامنت ماركتينگ را دنبال كنيد.

چه كساني لوكيشن خود را مي توانند ثبت كنند؟

به طور كلي ميتوان گفت هركسي كه با اكانت Gmail خود نتايج جستجوي گوگل و موقعيت شما در نقشه گوگل را مشاهده ميكند امكان مشاهده نظرات و امتياز دهي به شما را دارد. اين كار هم از طريق دسكتاپ و هم از طريق تلفن همراه امكان پذير است.

به عبارت ديگر هنگامي كه يك كاربر با اكانت جي ميل خود در گوگل جستجو انجام ميدهد ميتواند نظر خود را در مورد شركت هاي ثبت شده در نقشه گوگل اعلام كند. گوگل راه كاري براي سنجش ارتباط آنها با شركت يا سايت شما را نداشته و بيشتر نظرات تاييد خواهند شد.

نمايش نظرات در گوگل مپ بعد از  طراحي سايت  

همچنين با استفاده از App نقشه گوگل در تلفن همراه ميتوان براي موقعيت هاي ثبت شده اعلام نظر و امتيازدهي انجام دهيد. فرقي نميكند كه يك شركت، رستوران، كافه، محل گردشگري يا حتي يك پارك باشد. براي هر نقطه ثبت شده در نقشه گوگل قابليت درج نظر و امتيازدهي وجود دارد.

 

پاسخ گويي به نظرات منفي واقعي
اگر يك مشتري ناراضي فضايي مانند نقشه گوگل را براي درج نظرات خود و امتياز دهي به شما انتخاب ميكند؛ به اين معني است كه از پاسخ گويي شما به طور كلي نااميد شده و يا راهي براي ابراز مستقيم آن به خود شما نداشته است.

در قدم اول بهترين كار ارتباط مستقيم با اين فرد و دلجويي از او است. شايد واقعا شما در اين همكاري دچار ضعف بوده ايد و يا در حق ارسال كننده نظر اجحاف كرده ايد. در اين شرايط ميتوانيد مستقيما با فرد شاكي تماس گرفته و با ارايه پيشنهادات مختلف رضايت او را جلب كنيد.

نظرات منفي كاربران در نقشه گوگل را پاسخ دهيد
با جلب رضايت مشتري ناراضي احتمالا اولين اتفاق تغيير ديدگاه ارسالي او در بخش نظرات گوگل خواهد بود

در برخي موارد مشتريان ناراضي بدون آنكه حقي از آنها گرفته شده باشد اقدام به اين كار ميكنند و عملا تصور ميكنند كه حق با آنها بوده در حاليكه نظر شما چيز ديگري است. در اين شرايط بهترين راه حل براي شما پاسخ گويي به نظر كاربر در همان فضاي نقشه گوگل و رفع ابهام براي ساير افرادي است كه اين نظر را مشاهده ميكنند.

تصور كنيد كه صاحب يك رستوران هستيد و يكي از مشتريان شما در مورد كيفيت غذا يا نحوه ارايه آن ناراضي است. بعنوان مثال در بخش نظرات گوگل نوشته است كه غذا خيلي تند بود يا سرد سرو شد.

در اين شرايط شما دسترسي مستقيم به مشتري براي دلجويي نداريد ولي ميتوانيد در همين فضا با پيشنهاد يك غذاي مجاني و توضيح شرايط پيش آمده از او دلجويي كرده و به ساير كاربران نشان دهيد كه براي نظرات آنها و رضايت مشتريان ارزش زيادي قائل هستيد.

 

پاسخ گويي مستقيم و رفع ابهام براي ديگران بعد از  طراحي سايت  
در بسياري موارد نظرات منفي تنها با درج ستاره و بدون ديدگاه هستند در اين شرايط كاربر هيچ يك از استانداردهاي گوگل را زيرپا نگذاشته و عملا امكان حذف آن وجود ندارد. اگر به هردليل در قدم اول موفق نبوديد بايد از خود دفاع كنيد. در بيشتر موارد افرادي كه نظرات مغرضانه درج ميكنند هويت خود را پنهان ميكنند. يعني نام يا تصويري از آنها وجود ندارد.

در اين شرايط دفاع از خود بسيار راحت است، اولين پاسخي كه ميتوان داد اين است كه از فرد ارسال كننده نظر درخواست كنيد هويت خود را براي شما مشخص كند تا بتوانيد رضايت او را با پيشنهادات جايگزين جلب كنيد. در ديدگاه خود حتما به ناشناس بودن فرد مذكور اشاره كنيد.

با اين كار ساير افرادي كه اين ديدگاه را مشاهده ميكنند متوجه خواهند شد كه احتمالا نظر ارسالي مغرضانه و بي اعتبار بوده است. همچنين از توجه و پيگيري شما به نيت واقعي و كيفيت خدمات شما پي ميبرند.

هرچقدر پاسخ ارسالي شما دقيق و طولاني باشد شانس تاثيرگذاري آن بيشتر بوده و افراد بيشتري آن را لايك خواهند كرد. با افزايش تعداد لايك ها نظر شما جايگاه بالاتري در ليست نظرات پيدا كرده و افراد بيشتري آن را خواهند ديد.

جبران نمره منفي با نظرات مثبت
از دوستان، مشتريان و همكاران خود درخواست كنيد تا با ارسال نظرات مثبت و تجربيات واقعي خود از همكاري با شما تاثير اين نظرات منفي را كمرنگ كنند. به طور متوسط امتياز بين 4.2 تا 4.5 يك امتياز منطقي و به نظر واقعي از طرف گوگل است.

شما ميتوانيد با درج 4 تا 5 نظر واقعي و با امتياز بالا تاثير يك نظر منفي را از بين ببريد و امتياز خود را مجدد افزايش دهيد. در اين بخش دقت كنيد كه ارسال نظرات غيرواقعي و جانب دارانه ميتواند براي كاربران شك برانگيز باشد.

پيشنهاد ميكنيم نظرات ارسال شده از طرف افراد واقعي و مشتريان راضي شما باشند نه اينكه خودتان چندين اكانت مختلف بسازيد و با استفاده از آنها به خود امتياز دهيد.

1- صداقت در كار ارزش بسيار بالايي دارد، ابزارهايي از اين دست براي نمايش اعتبار شما طراحي شده اند پس مهمترين نكته حفظ صداقت هنگام نمايش صداقت است! اگر از اين فضا براي بازاريابي يا ايجاد اعتبار غيرواقعي براي خود استفاده كنيد مردم به سرعت متوجه ميشوند و تاثير معكوسي بر روي آنها خواهد گذاشت.

2- رقابت سالم به رشد همه ي شركت هاي فعال در يك حوزه كمك ميكند. با تخريب رقبا عملا اعتماد مشتريان به صنف و حوزه كاري خود را از بين ميبريد. سقوط يك هواپيما حتي اگر به دليل نقص فني يا مشكلات جوي باشد اعتبار و امنيت كل ناوگان هوايي كشور را زير سوال خواهد برد.

  نياز به طراحي سايت داريد ؟ قبل از آن با شماره تلفن هاي بالاي سايت تماس بگيريد و يا با مراجعه به صفحه تماس با ما شركت درخواست مشاوره كنيد . همچنين با رفتن به صفحه ثبت سفارش ميتوانيد سفارش خود را ثبت كرده تامشاورين سارين وب با شما تماس بگيرند . طراحي سايت ، سئو و بهينه سازي سايت خود را با سارين وب تجربه كنيد .

 

منبع:طراحي سايت

نويسنده :ميترا محمدبيگي
تاريخ: ۷ اسفند ۱۳۹۶ ساعت: ۱۲:۳۱:۲۹

در  طراحي سايت  هرچه اسكرول صفحه كمتر باشد ، كاربر بيشتر مشتاق ميشود تا از سايت شما بازديد بكند . اما در اين مقاله قصد داريم به نكات و ترفند هاي  طراحي سايت  با اسكرول زياد و البته موفق اشاره كنيم . در ادامه همراه با  طراحي سايت باشيد.

استفاده از اين روش دست طراح را در  طراحي سايت  باز مي گذارد اما اين تكنيك ضعف هايي نيز دارد. در اين روش طراح بايد دقت بسيار زيادي به محتوا، دسترسي و انيميشن داشته باشد. در اين مقاله به 5 ترفندي كه سبب مي شوند كاربر وب سايت را با اشتياق اسكرول كند مي پردازيم.

در  طراحي سايت محتواي اصلي را هميشه در دسترس و بالاي صفحه قرار دهيد.
طبق تحقيقات صورت گرفته كاربران به محض بارگذاري صفحه، اسكرول مي كنند. بنابراين توجه به محتواي بخش بالاي صفحه اصلي بسيار مهم است. محتواي قرار گرفته در اين قسمت به سرعت توسط كاربر ديده شده و سبب شكل گيري برداشت اوليه يا impression از وب سايت شما مي شود. كاربر كيفيت وب سايت را از اين قسمت مي سنجد. اگر محتواي قرار گرفته در اين بخش جذابيت و كيفيت لازم را داشته باشد كاربر مشتاق به اسكرول كردن و بازديد از ديگر بخش هاي وب سايت خواهد شد.

در  طراحي سايت  به فضايي كه كاربر به اسكرول نياز ندارد توجه كنيد

براي آنكه از اسكرول كردن كاربر اطمينان حاصل كنيد، بايد محتوايي ارائه كنيد كه جالب توجه باشد. براي اينكار جذاب ترين محتواي خود را در بخش بالايي صفحه نخست قرار دهيد. مثلا نكات جالبي را بگذاريد كه مي دانيد كاربر را مجذوب خود خواهند كرد. از تصاوير دلنشين در طراحي وب سايت خود استفاده كنيد، بازديد كنندگان توجه زيادي به تصاوير مي كنند.

در  طراحي سايت المان هاي گرافيكي حركت كاربر را در نظر بگيريد
بعضي اوقات بهترين روش براي تشويق كاربران به اسكرول، درخواست كردن از آنهاست. به طور صريح به آنها بگوييد كه محتواي بيشتر در پايين صفحه قرار گرفته است. يك ترفند زيركانه قرار دادن فلشي كه به سمت پايين نشانه رفته يا قرار دادن متن “لطفا اسكرول كنيد” است، با اين كار به كاربر اطلاع مي دهيد كه بخش اعظم محتوا در پايين صفحه قرار دارد.


در  طراحي سايت منوي سايت خود را در دسترس قرار دهيد

منوي سايت عاملي تعيين كننده در تجربه مثبت يا منفي كاربر از وب سايت دارد. يكي از ريسك هاي استفاده از تكنيك اسكرول طولاني در طراحي وب سايت، سردرگم نمودن كاربر است. اگر هنگام اسكرول كردن منو ناپديد شود، كاربر براي دسترسي به منو بايد دوباره به صفحه اول سايت اسكرول و مسير رفته را برگردد. اين عمل كاربر را گيج كرده و حوصله او را سر خواهد برد.

چون صفحه نمايش موبايل كوچكتر از صفحه نمايش كامپيوتر است، استفاده از منوي استيكي بخش اعظم صفحه را اشغال خواهد كرد. يكي از راه حل هاي اين موضوع، برنامه نويسي منو به گونه اي است كه وقتي كاربر به پايين اسكرول مي كند تا مطالب بيشتري را بخواند منو ناپديد شده و هنگام بازگشت به بالا منو پديدار شود.

منوي لغزان در  طراحي سايت 
استفاده از افكت هاي زيباي بصري مانند parallax scrolling و انيميشن هايي كه با اسكرول كاربر به نمايش در مي آيند سبب مجذوب كردن كاربران خواهند شد. استفاده از آنها اسكرول كردن را به كاري فرح بخش تبديل مي كند. كاربر پس از هر بار اسكرول و نمايش انيميشن كنجكاو شده و به اسكرول كردن ادامه ميدهد تا انيميشن هاي بعدي را هم ببيند.

مثلا مي توانيد سايت خود را به قسمت هاي قابل اسكرول مختلف تقسيم كنيد و در هر قسمت محتواي خود را با استفاده از انيميشن هاي خلاقانه معرفي كنيد. با هر اسكرول انيميشن ها به نمايش درآمده و با حركتي خلاقانه كاربر به قسمت بعدي راهنمايي مي شود.

نياز به طراحي سايت داريد ؟ قبل از آن با شماره تلفن هاي بالاي سايت تماس بگيريد و يا با مراجعه به صفحه تماس با ما شركت درخواست مشاوره كنيد . همچنين با رفتن به صفحه ثبت سفارش ميتوانيد سفارش خود را ثبت كرده تامشاورين سارين وب با شما تماس بگيرند . طراحي سايت ، سئو و بهينه سازي سايت خود را با سارين وب تجربه كنيد .

 

منبع: طراحي سايت

نويسنده :ميترا محمدبيگي
تاريخ: ۷ اسفند ۱۳۹۶ ساعت: ۱۲:۲۷:۱۴

همان طور كه در  طراحي سايت تجربه كاربري و تجربه طراحي وجود دارد، در سئو و بهينه سازي نيز همانند  طراحي سايت تجربه كاربري وجود دارد . در ادامه همراه با  طراحي سايت باشيد تا درباره تجربه كاربري در سئو بعد از  طراحي سايت باهم مواردي را بررسي كنيم. 

تجربه كاربري بعد از  طراحي سايت مناسب ميتواند تاثير مثبت بر سئو داشته باشد ، پس آن را جدي بگيريد.


سرعت بارگذاري صفحات، ساختار ارايه محتوا، نمايش صحيح در موبايل و تبلت، ارايه تصاوير و ويديو مرتبط با موضوع، قابليت ارسال ديدگاه و پاسخ گويي به آنها، امكان امتيازدهي به محتوا، اشتراك گذاري در شبكه هاي اجتماعي و … همگي مواردي هستند كه هم بر تجربه كاربري و هم بر سئو سايت شما تاثير مثبت خواهند داشت. ولي شرايطي هستند كه اين دو مهم در تقابل با يكديگر قرار ميگيرند و شما بايد راه حلي براي حفظ هردو داشته باشيد.

تجربه كاربري درسئو مانند  طراحي سايت چيست؟
طبق تعريفي كه در ويكي پديا آمده است طراحي تجربه كاربر (UXD يا UED) فرايند بهبود رضايت مشتري و وفاداري او با بهبود قابليت استفاده، سهولت استفاده و لذت هاي ارائه شده در تعامل بين مشتري و محصول است. به بيان ساده تر تجربه كاربري يعني راحتي كاربر هنگام استفاده از سايت و درك سريع محتواي موجود در آن.

تجربه كاربري چه تاثيري روي سئو  و طراحي سايت  ميگذارد ؟

سرعت سايت، طراحي گرافيكي، نمايش صحيح در موبايل، استفاده از فونت و رنگ مناسب، دسترسي راحت به محتوا، انتخاب ادبيات مناسب براي سايت و بسياري فاكتورهاي ديگر را ميتوان بر تجربه كاربري يك سايت موثر دانست. تجربه كاربري خوب در كنار سئوي قوي ميتواند تضميني براي موفقيت كسب و كار شما باشد ولي اين دو هميشه با هم همراه نيستند و در مواردي رو در روي هم قرار ميگيرند. در ادامه ۴ نقطه تقابل سئو و تجربه كاربري را با هم بررسي ميكنيم.


تجربه كاربري و سئو دو فاكتور بسيار مهم در موفقيت يك سايت هستند. اين دو فاكتور گاهي در تقابل با يكديگر قرار ميگيرند و هنر ما ايجاد تعادل بين آنها و حفظ كيفيت هردو خواهد بود.
1- ساختار صفحه بندي و آدرس دهي خود را اصلاح كنيد
در دنيايي كه سئو و گوگل اولويت ما نباشند تلاش ميكنيم تا بيشترين محتواي ممكن را در اختيار كاربر خود قرار دهيم تا با مراجعه به يك صفحه كليه اطلاعات مورد نياز خود را در دسترس داشته باشد. براي درك بهتر اين بخش سايت دانرو را مثال ميزنيم. اين سايت تلاش ميكند اطلاعات مربوط به مشاغل و مكان هاي موجود در سطح شهر را به كاربران خود ارايه دهد.

در دنياي بدون سئو ميتوانيم يك صفحه جستجوي پيشرفته داشته باشيم تا كاربر به راحتي با انتخاب موقعيت و دسته بندي مورد نظر خود ليست تمامي مراكز مرتبط را مشاهده كرده و با كليك روي هركدام اطلاعات آن را دريافت كند. ولي در اين شرايط كل سايت ما در يك صفحه خلاصه ميشود و عملا هدف گذاري بر روي عبارات پرجستجو در گوگل غيرممكن خواهد شد.

 نياز به طراحي سايت داريد ؟ قبل از آن با شماره تلفن هاي بالاي سايت تماس بگيريد و يا با مراجعه به صفحه تماس با ما شركت درخواست مشاوره كنيد . همچنين با رفتن به صفحه ثبت سفارش ميتوانيد سفارش خود را ثبت كرده تامشاورين سارين وب با شما تماس بگيرند . طراحي سايت ، سئو و بهينه سازي سايت خود را با سارين وب تجربه كنيد .

 

منبع:طراحي سايت


برچسب‌ها: ،

نويسنده :ميترا محمدبيگي
تاريخ: ۲ اسفند ۱۳۹۶ ساعت: ۰۲:۲۳:۳۷

درباره  طراحي سايت و اقدامات بعد از آن مقالات زيادي منتشر كرده ايم . در سال 2018 قرار داريم و ويديو به يكي از بخش هاي پربازديد براي جذب كاربر در سايت است . حال سايت youtube يك سايت اشتراك گذاري ويدئوست كه به شما اين امكان را ميده كه بصورت رايگان، ويدئو هاي تبليغاتي و غيره خودتون را با كل جهان به اشتراك بگذاريد.

 

حالا در زير به دلايلي اشاره ميكنيم كه چرا شما به يك كانال (يك حساب كاربري) در سايت يوتيوب نياز داريد:

راه اندازي يك كسب وكار بعد از  طراحي سايت 

شما نمي تونيد وب سايتي را پيدا كنيد كه بگه ما ديگه بازديدكننده جديد و بيشتر نميخوايم و يا اينكه نيازي به راه اندازي يك بيزينس جديد نداريم. شما و هر كس ديگه اي ميتونه در يوتيوب محصولات جديد خودش و يا حتي برند خودش را با يك ويدئو معرفي كنه. فقط توجه داشته باشيد كه تهيه اين ويدئو خيلي مهمه. به طور مثال خود شما حوصله داريد يك ويدئو تبليغي خيلي طولاني را ببينيد؟ پس سعي كنيد كه محصولات و خدماتتون را به بهترين شكل در يك ويدئو معرفي و ارائه كنيد. مطمئن باشيد كه يوتيوب ميتونه يكي از راه كارهاي مفيد در زمينه تجارت الكترونيك شما باشه.

افزايش بازديد براي  طراحي سايت 

شما بوسيله يوتيوب ميتونيد بازديدتون را افزايش بديد. هرچه قدر بازديد ويدئو هاي يوتيوبتون بيشتر بشه، در نتيجه بازديد سايتتون بيشتر ميشه و همچنين طبق گفته خود گوگل، از اونجاييكه گوگل به ويدئو هاي يوتيوب هم در رنكينگ سايت ها امتياز ميده، اين امر باعث ميشه كه رتبه سايتتون در گوگل هم افزايش پيدا كنه. به همين دليل خيلي از سايت ها به خريد لايك و بازديد براي ويدئو هاي يوتيوبشون روي اوردن.

شما براي اينكه بازديد ويدئوتون را افزايش بديد ميتونيد ويدوئو هايي در مورد نحوه كار كردن با محصولتون يا توضيح مختصر و مفيد در مورد خدماتتون را براي كاربران قرار بديد. البته فيلم هاي آموزشي كوتاه هم بسيار پر بازديد هستند. همچنين در اين زمينه مي توانيد كتاب افزايش بازديد ويديوهاي يوتيوب را هم مطالعه كنيد. 

پرسش و پاسخ هاي ويديو مرتبط با سايت و  طراحي سايت  شما

شما ميتونيد سوالات كاربراتون را در يك ويدئو پاسخ بديد و در اختيار همه قرار بديد. اين روشيه كه خيلي از آدم هاي معروف تو جهان دارند انجام ميدن و خيلي هم خوب جواب داده. چون با صدا و تصوير خيلي بهتر ميشه منظور را رسوند تا در قالب متن. در سايت سئو هم در نظر داريم كه حتما اين قسمت را راه اندازي كنيم.

 نياز به طراحي سايت داريد ؟ قبل از آن با شماره تلفن هاي بالاي سايت تماس بگيريد و يا با مراجعه به صفحه تماس با ما شركت درخواست مشاوره كنيد . همچنين با رفتن به صفحه ثبت سفارش ميتوانيد سفارش خود را ثبت كرده تامشاورين سارين وب با شما تماس بگيرند . طراحي سايت ، سئو و بهينه سازي سايت خود را با سارين وب تجربه كنيد .

 

منبع:طراحي سايت

نويسنده :ميترا محمدبيگي
تاريخ: ۲ اسفند ۱۳۹۶ ساعت: ۰۲:۱۸:۴۶

درباره  طراحي سايت و اقدامات بعد از آن مقالات زيادي منتشر كرده ايم . در سال 2018 قرار داريم و ويديو به يكي از بخش هاي پربازديد براي جذب كاربر در سايت است . حال سايت youtube يك سايت اشتراك گذاري ويدئوست كه به شما اين امكان را ميده كه بصورت رايگان، ويدئو هاي تبليغاتي و غيره خودتون را با كل جهان به اشتراك بگذاريد.

 

حالا در زير به دلايلي اشاره ميكنيم كه چرا شما به يك كانال (يك حساب كاربري) در سايت يوتيوب نياز داريد:

راه اندازي يك كسب وكار بعد از  طراحي سايت 

شما نمي تونيد وب سايتي را پيدا كنيد كه بگه ما ديگه بازديدكننده جديد و بيشتر نميخوايم و يا اينكه نيازي به راه اندازي يك بيزينس جديد نداريم. شما و هر كس ديگه اي ميتونه در يوتيوب محصولات جديد خودش و يا حتي برند خودش را با يك ويدئو معرفي كنه. فقط توجه داشته باشيد كه تهيه اين ويدئو خيلي مهمه. به طور مثال خود شما حوصله داريد يك ويدئو تبليغي خيلي طولاني را ببينيد؟ پس سعي كنيد كه محصولات و خدماتتون را به بهترين شكل در يك ويدئو معرفي و ارائه كنيد. مطمئن باشيد كه يوتيوب ميتونه يكي از راه كارهاي مفيد در زمينه تجارت الكترونيك شما باشه.

افزايش بازديد براي  طراحي سايت 

شما بوسيله يوتيوب ميتونيد بازديدتون را افزايش بديد. هرچه قدر بازديد ويدئو هاي يوتيوبتون بيشتر بشه، در نتيجه بازديد سايتتون بيشتر ميشه و همچنين طبق گفته خود گوگل، از اونجاييكه گوگل به ويدئو هاي يوتيوب هم در رنكينگ سايت ها امتياز ميده، اين امر باعث ميشه كه رتبه سايتتون در گوگل هم افزايش پيدا كنه. به همين دليل خيلي از سايت ها به خريد لايك و بازديد براي ويدئو هاي يوتيوبشون روي اوردن.

شما براي اينكه بازديد ويدئوتون را افزايش بديد ميتونيد ويدوئو هايي در مورد نحوه كار كردن با محصولتون يا توضيح مختصر و مفيد در مورد خدماتتون را براي كاربران قرار بديد. البته فيلم هاي آموزشي كوتاه هم بسيار پر بازديد هستند. همچنين در اين زمينه مي توانيد كتاب افزايش بازديد ويديوهاي يوتيوب را هم مطالعه كنيد. 

پرسش و پاسخ هاي ويديو مرتبط با سايت و  طراحي سايت  شما

شما ميتونيد سوالات كاربراتون را در يك ويدئو پاسخ بديد و در اختيار همه قرار بديد. اين روشيه كه خيلي از آدم هاي معروف تو جهان دارند انجام ميدن و خيلي هم خوب جواب داده. چون با صدا و تصوير خيلي بهتر ميشه منظور را رسوند تا در قالب متن. در سايت سئو هم در نظر داريم كه حتما اين قسمت را راه اندازي كنيم.

 نياز به طراحي سايت داريد ؟ قبل از آن با شماره تلفن هاي بالاي سايت تماس بگيريد و يا با مراجعه به صفحه تماس با ما شركت درخواست مشاوره كنيد . همچنين با رفتن به صفحه ثبت سفارش ميتوانيد سفارش خود را ثبت كرده تامشاورين سارين وب با شما تماس بگيرند . طراحي سايت ، سئو و بهينه سازي سايت خود را با سارين وب تجربه كنيد .

 

منبع:طراحي سايت

نويسنده :ميترا محمدبيگي
تاريخ: ۲ اسفند ۱۳۹۶ ساعت: ۰۲:۱۴:۳۳

بعد از  طراحي سايت  و بهينه سازي موتورهاي جستجوبراي بازاريابي محصول و يا يك خدمت ميتوان از ايميل ماركتينگ استفاده نمود . اما استفاده از اين ابزار نيازمند استراتژي درست و دقيق است در ادامه مبحث ايميل ماركتينگ، قصد داريم تا شما را با اين استراتژي ها بيشتر آشنا كنيم.

استراتژي اول ايميل ماركتينگ بعد از  طراحي سايت 

اين استراتژي بازاريابي اينترنتي در ۴ مرحله و در ۵ روز انجام ميشه. براي اين استراتژي لازمه كه شما بتونيد براي محصول يك تخفيف ۲۰% در نظر بگيريد و يا اينكه چون از شما خريد مي كنند يك مزيت فوق العاده براي خريدار در نظر بگيريد. توجه داشته باشيد اينكه گفته شده ۲۰% براي اينكه به گفته مارك، اون خودش با۵۰% هم تست كرده ولي جوابي كه از ۲۰% در آخر گرفته خيلي بهتر بوده!

روز اول: يك ايميل در مورد فروش ويژه خودتون بزنيد و اعلام كنيد براي خريد ۷۲ ساعت وقت دارند.

روز دوم: يك ايميل ديگه بزنيد و ضمن اعلام فروش ويژه تاكيد كنيد كه ۴۸ ساعت مونده.

روز سوم: مانند روز دوم با اين تفاوت كه ۲۴ ساعت باقي مونده.

روز پنجم: يك ايميل بزنيد و ضمن اينكه فروش ويژه را بيان كنيد، بگيد كه به دليل استقبال كاربران تصميم گرفتيد فروش را براي ۴۸ ساعت ديگه تمديد كنيد و ۱۵ تا ۲۵ درصد هم به ميزان تخفيفات اضافه كرديد!

استراتژي دوم بعد از  طراحي سايت 

اين استراتژي افزايش فروش هم در ۴ مرحله و ۵ روز اجرا ميشه و بيشتر مناسب محصولات انحصاري و يا جديد مي باشد.

روز اول: يك ايميل حاوي لينكي از وبلاگتون كه در اون صفحه يكسري اطلاعات ارزشمند و يا يك فيلم ناياب را قرار داديد و يا اينكه از كاربران بخواهيد در مورد چيزي نظر بدن و بگيد كه از بين نظر دهنده ها به قيد قرعه جايزه ميديد و يا اينكه سوالي مطرح كنيد و براي اون يك جايزه در نظر بگيريد و در آخر هم از محصولي كه در راه است و يكسري ويژگي هاي اون صحبت كنيد و توجه كنيد كه به هيچ وجه اعلام نكنيد كه محصول چيه، تا حس كنجكاوي كاربران تحريك بشه!

روز دوم: به همون صفحه لينك بديد و اعلام كنيد چند نفر نظر دادن و يا در مسابقه شركت كردن، كه البته لازمش اينكه نفرات زياد باشن و به يكي از كاربراي هم هديه اي اهدا كنيد. اين كار باعث ميشه امتياز اجتماعي سايت نزد كاربران بالا بره و در كنار اون هم دوباره يكسري از ويژگي هاي جديد محصول را بگيد. حواستون باشه محصول را لو نديد!

روز سوم: ديگه وقتشه. محصول را معرفي كنيد و ويژگيهاي خريد از شما را هم بيان كنيد. چون احتمالا خيلي فروشگاه هاي اينترنتي ديگه هم اون محصول را ميفروشن. پس بايد خريد از شما حسني داشته باشه! در پايان هم اعلام كنيد كه اين فروش ويژه تا ۴۸ ساعت آينده ادامه داره.

روز چهارم: يك ايميل بزنيد و زماني حداكثر تا ۴۸ ساعت را به زمان فروش ويژه اضافه كنيد. از ارسال ايميل هاي اضافه هم جدا خودداري كنيد.

 نياز به طراحي سايت داريد ؟ قبل از آن با شماره تلفن هاي بالاي سايت تماس بگيريد و يا با مراجعه به صفحه تماس با ما شركت درخواست مشاوره كنيد . همچنين با رفتن به صفحه ثبت سفارش ميتوانيد سفارش خود را ثبت كرده تامشاورين سارين وب با شما تماس بگيرند . طراحي سايت ، سئو و بهينه سازي سايت خود را با سارين وب تجربه كنيد .

 

منبع:طراحي سايت

[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ]
تاریخ امروز
آمار بازدیدکنندگان
ابزارک هاي وبلاگ