خرید سیگار برگ
مرکز فروش توتون پیپ
خرید پیپ اصل
نمایندگی تفال
بهترین مدل اتو بخار تفال
قیمت زودپز برقی
آموزش آشپزی
آموزش شیرینی پزی
آموزش کافی شاب
تور کویر مرنجاب
تور قبرس شمالی
تور کوش آداسی
سنگ تراورتن
سارين وب ديزاين
درباره من
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :ميترا محمدبيگي
تاريخ: ۱۵ بهمن ۱۳۹۶ ساعت: ۱۲:۱۶:۲۹

در  طراحي سايت گاهي اوقات مشكلاتي به وجود مي آيد كه از آن به عنوان اشتباهات مهلك ياد ميشود . اگر با اين اشتباهات اشنا نيستيد اين مقاله را ازدست ندهيد.

هر دو نظريه بسته به اين كه چه كسب و كار و حرفه اي داريد، درست است. اما، به چه نحوي در مي يابيد كه كدام مورد سازگار شما و كسب و كار تان است؟ به چه نحوي مي توانيد مطمئن شويد كه شما يك طراح طراحي سايتي هستيد كه مي داند راجع به چه چيزي صحبت مي كند و مرتكب خطاي نمي شويد؟

در اين نوشته خطاهايي كه احتمال دارد در  طراحي سايت  مرتكب شويد را براي تان بيان مي كنيم. خبر خوش اين است كه همه اين مشكلها داراي قواعد و راهكار هايي هستند كه مي توانيد از آن ها در سايت خود پيروي نماييد. از اين رو، شما بايست در هر نوع طراحي سايتي كه داريد از اين قواعد اساسي استفاده نماييد و هم چنين بايست بدانيد كه به چه نحوي اين موردهاي را در  طراحي سايت  خود به كار ببنديد.


هم چنين، مي توانيد از اين قواعد براي اطمينان يافتن از اين كه طراح  طراحي سايت  تان مي داند چه كاري انجام مي دهد، استفاده نماييد. تنها به اين خاطر كه يك شخص، طراح سايت خوبي است به اين معنا نيست كه همه موردهاي را راجع به  طراحي سايت  بي نقص مي داند. و تنها به اين خاطر كه برخي  طراحي سايت  انجام مي دهند به اين معني نيست كه آن ها مي دانند به چه نحوي طراحي سايتي را بسازند كه بازديدكننده هاي به مشتري هاي سايت تبديل شوند. به قواعدي كه در اين نوشته بيان مي شود، توجه بسياري نماييد و اگر لازم است تا به منظور اطمينان يافتن از  طراحي سايت  تان كه آيا نتايجي كه مي خواهيد را براي تان به ارمغان مي آورند يا خير، مي توانيد از اين قواعد استفاده نماييد. قواعدي كه در اين نوشته بيان مي شود را درك نماييد و همواره در طراحي سايت خود به كار ببنديد.

 

خطاي اول: فونت هاي خيلي كوچك در طراحي سايت
نخستين خطايي كه افراد در زمينه ايجاد طراحي سايت خود مرتكب مي شوند، استفاده از فونت هاي خيلي كوچك است.

علت اين امر اين است كه اكثر طراحي سايت ها داراي فونت هاي كوچك هستند. استاندارد فونت ها حدود 12Px است و همواره همه اشخاص از اين اندازه فونت كمك مي گيرند.اما به مرور زمان افراد دريافتند كه 12px براي خواندن متن در دنياي آنلاين خيلي دشوار است. هنگامي كه صفحه نمايش 24 اينچ از صورت اشخاص فاصله دارد، فونت هاي كوچك احتمال دارد براي خواندن دشوار باشند.

افراد هم چنين دريافتند كه شما مدت زمان محدودي در اختيار داريد تا توجه بازديدكننده هاي را به خود جلب نماييد. يك تحقيق هم چنين نشان مي دهد كه شما تنها 8 ثانيه فرصت داريد تا نظر مخاطبان را به خود جلب نماييد. اين زمان يك ثانيه كم تر از مدت وقتي است كه يك شخص به ماهي قرمز نگاه مي اندازد. مطالعات مشابه اي نيز معين مي كند كه اشخاص تنها 28 درصد كلمه هاي يك صفحه طراحي سايت را مي خوانند.

براي اين كه نظر مخاطبان را به  طراحي سايت  خود جلب نماييد، بايست موردهاي زير را مراعات نماييد:

1.نوشتن تيتر عالي براي جلب نظر مخاطبان  طراحي سايت .
2. نوشتن مطلبهاي عالي براي اينكه آن ها را تشويق به خواندن بيشتر از 28 درصد از كلمه هاي يك صفحه سايت نماييد.
3. استفاده از يك فونت براي تيتر سايت كه به اندازه كافي براي جلب نظر مخاطبان كافي باشد.
4. مطمئن شويد كه فونت متن عمده به اندازه كافي براي خوانده شدن سازگار است، از اين رو خوانندگان سايت از خواندن متن خسته نمي شوند.
به علات همگي استدلال هايي كه در بالا ذكر شد، اندازه فونت متن طراحي سايت ها در چند سال گذشته افزايش يافته است و 14px دست كم ترين فونت استفاده شده در طراحي سايت ها است و حتي برخي طراحي سايت ها نيز از فونت ها بزرگ تر 18px كمك مي گيرند.

موردي كه بايست به ياد داشته باشيد اين است كه هدف نوشتن متن، خواندن آن است. هنگامي كه از يك نويسنده خوب كمك مي گيريد و يا خود با دقت و با زحمت زياد متن سايت خود را مي نويسيد، بايست مطمئن شويد كه اين متن ها خوانده مي شوند و به وسيله فونت هاي كوچك، از ديد مخاطبان سايت پنهان نمي شوند. هم چنين بايست مطمئن شويد كه مخاطبان در خواندن اين متن ها با مشكلي رو به رو نيستند.

شما هم چنين بايست به ياد داشته باشيد كه همگي فونت ها در يك اندازه نيستند. 16 Px از فونت Arial قادر است كوچك تر از 16 Px در يك فونت ديگر باشد. شما احتياج داريد هنگامي كه مي خواهيد يك فونت را گزينش نماييد، اين موردهاي را بدانيد. از اين رو شما به صورت دلخواه يك فونت 19 Px را گزينش نمي نماييد، آن هم تنها به اين خاطر كه طراحي سايت ديگري از آن استفاده كرده است.

به ياد داشته باشيد كه فونت فوتر قادر است كوچك تر از قسمت هاي ديگر باشد و به منزله يك متن فرعي سايت محسوب مي شود، اما اگر شما موردهايي نوشته ايد كه مي خواهيد افراد و مخاطبان سايت آن را بخوانند، دست كم از 16 Px استفاده نماييد. اگر به حرف من نيز اعتماد نداريد، مي توانيد نوشته طراحي سايت Smashing را مطالعه نماييد كه راجع به اين قضييه است: 16 پيكسل براي متن عمده طراحي سايت. هر ميزاني كمتر از 16 پيكسل، قادر است خطاي بزرگي باشد.

خطاي دوم: اسلايدرهاي متحرك در طراحي سايت
من هنوز درك نمي كنم كه به چه دليلي خيلي از طراحي سايت ها از اسلايدر هاي متحرك كمك مي گيرند.
آيا آن ها موثر هستند؟ آيا سبب تبديل بازديدكننده سايت به مشتري طراحي سايت مي شوند؟ آيا براي اين كه اطلاعاتي را به مشتري هاي و مخاطبان سايت خود ارائه دهيد، مناسب ترين راه هستند؟

در بيشتر مواقع، اين گونه نيست.

هنگامي كه موردهاي متحرك و چرخنده را در طراحي سايت مورد آزمايش قرار داديم، متوجه شده ايم كه راه خيلي ناسازگاري براي نمايش دادن مطالب طراحي سايت است.

بنرهاي چرخنده قطعا ناسازگار هستند و بايست به سرعت از طراحي سايت حذف شوند.

به چه دليلي بايست مخاطبان سايت را با چنين موردهاي متحركي آزار برسانيم و سبب شويم در كنترل اين مطلب خيلي ضعف داشته باشند؟ به چه دليلي نبايست به مخاطبان سايت گزينه اي ارائه دهيم كه بيشترين كليك را در سايت سبب شوند؟

از اين رو، به چه دليلي اكثر افراد از اين اسلايدرها در طراحي سايت خود كمك مي گيرند، در حالي كه خيلي ناسازگار هستند؟

مناسب ترين استدلالي كه توانستم به دست بياروم اين است كه اين اسلايدر هاي متحرك به نظر جالب و تكنولوژي يافته و مدرن مي آيد، و براي برنامه نويسان طراحي سايت اجراي اين مورد خيلي آسان است. بر اساس اين دو استدلال و خاطري كه گفته شد، تاجران مي گويند: "من يكي از اين اسلايدرهاي جالب و متحرك را در طراحي سايت خود مي خواهم." و طراحان سايت هم موافقت مي نمايند، به اين خاطر كه به نظر مورد جالبي مي آيد و براي مخاطبان سايت خيلي هم دشوار نيست.

اما تاجران بايست بدانند كه آيا اين موردهاي در طراحي سايت شان موثر است و آيا مناسب ترين راه انتقال اطلاعات و مطلب به مخاطبان سايت م باشد يا خير. اشخاصي نظير PEEP LAJA, CHRIS GOWARD, TIM ASH و خيلي از اشخاص ديگري كه در زمينه بازاريابي و طراحي سايت مهارت دارند، به اين امر معتقد نيستند.
براي حل نمودن اين مشكل، شروع به پرسيدن سوال هايي از خودتان نماييد، مناسب ترين راه براي نمايش اطلاعات به جاي استفاده از اسلايدر هاي كه در طراحي سايت هاي ديگر مشاهده مي نماييد، چيست؟

هنگامي كه موضوع ايجاد يك طراحي سايت مي شود، دستورالعمل هاي زير را براي گرفتن نتيجه هاي عالي در اين زمينه به كار ببنديد:

1.تنها به اين خاطر كه طراحي سايت هاي ديگر از اسلايدرها استفاده كرده اند، آن ها در طراحي سايت خود به كار نبريد. (حتي اگر طراح تان اين پيشنهاد را به شما كند).

2.ملاحضه نماييد كه مناسب ترين شيوه براي نمايش دادن اطلاعات تان در صفحه اول سايت به جاي استفاده از اسلايدرها چيست. نبايست كوركورانه از طراحي سايت رقيبان خود كپي برداري نماييد.

3. همواره موردهايي در كسب و كار تان هست كه بخواهيد تبليغ نماييد، اما شما مي توانيد آن ها را در قسمت هاي دورتر از بالاي صفحه سايت به كار ببريد، نظير پايين صفحه و يا همراه يك دكمه در بالاي صفحه طراحي سايت. يك پيشنهاد ويژه از كسب و كار خود گزينش نماييد و آن را در سايت برجسته سازيد و بعد باقي كارها را به طراحي سايت و فروشگاه ساز خود بسپاريد.

4.به يك هدفي فكر نماييد كه مي خواهيد در طراحي سايت خود اجرا نماييد. روي آن فوكوس كرده و از اين هدف براي همگي دكمه هاي فراخواني به سهيم شدن در طراحي سايت استفاده نماييد.

حتي اگر مجددا به حرف من اعتماد نداريد، در اين جا نوشته هايي هست كه مي توانيد براي اطمينان يافتن از اين قضييه، مطالعه بفرماييد:

بنرهاي چرخنده در طراحي سايت؟ به آن ها نه بگويد.

پيشنهاد ها و مولفه هاي چرخنده در طراحي سايت- معضل عمده در صفحه اول طراحي سايت ها.

 

خطاي سوم: فونت ها با كنتراست پايين در طراحي سايت
ديگر خطاي بزرگ كه افراد در زمينه طراحي سايت مرتكب مي شوند، استفاده از فونت ها با كنتراست پايين است.

كنتراست پايين به معني يك فونت روشن در پس زمينه ​آشكار و يا يك فونت تيره در پس زمينه تيره است. من مطمئن نيستم كه اين مورد آيا در طراحي پرينتي مناسب است يا خير، اما به هيچ وجه در طراحي سايت ها به طور سازگاري عمل نمي كند.

شما همواره مي خواهيد تا مطالب طراحي سايت تان تا جايي كه مي شود براي خواندن آسان باشد. نوشته اي كه از طراحي سايت SMASHING در بالا معرفي نموديم، به ما مي گويد كه ميزان خوانايي يك فونت شيوهن در طراحي سايت براي اشخاص 40 سال نصف اشخاص 20 سال است. اين مورد در سن 60 سالگي نيز 20 درصد كاهش مي يابد. علاوه بر اين، حدود 9 درصد از آمريكايي ها نيز در بينايي خود مشكل دارند.

آيا باز هم با وجود اين موردهاي واقعا مي خواهيد خواندن مطالب سايت را براي بازديدكننده هاي سايت تان دشوار ايجاد كنيد، مخصوصا هنگامي كه به زحمت آن ها را به طراحي سايت خود تشويق كرده ايد؟

فونت با كنتراست پايين همواره ايده بدي در طراحي سايت ها است.

شما همواره مي توانيد اين مشكل را با استفاده از فونت هايي با كنتراست بالا حل نماييد. اگر پس زمينه تيره است، فونت گزينشي بايست روشن باشد و اگر پس زمينه ​روشن است، فونت بايست تيره باشد.

من در اين زمينه نيز يك گام جلوتر رفته ام. همواره در كنار رنگ سياه و سفيد، تركيب رنگ هاي نادري به كار مي رود كه براي متن طراحي سايت سازگار است. برخي زمانها طراحان از فونت خاكستري روشن تر در پس زمينه سفيد و يا از فونت آبي ​روشن در پس زمينه آبي تيره كمك مي گيرند.

 

 نياز به طراحي سايت داريد ؟ قبل از آن با شماره تلفن هاي بالاي سايت تماس بگيريد و يا با مراجعه به صفحه تماس با ما شركت درخواست مشاوره كنيد . همچنين با رفتن به صفحه ثبت سفارش ميتوانيد سفارش خود را ثبت كرده تامشاورين سارين وب با شما تماس بگيرند . طراحي سايت ، سئو و بهينه سازي سايت خود را با سارين وب تجربه كنيد .

نويسنده :ميترا محمدبيگي
تاريخ: ۱۴ بهمن ۱۳۹۶ ساعت: ۰۲:۵۱:۰۰

در  طراحي سايت پيش مي آيد كه بخواهيد  تغييراتي را اعمال كنيد . اما اين تغييرات با برنامه ريزي قبلي و البته الگو هاي آن در  طراحي سايت  بايد انجام شود .

بازاريابان از اين نقشه و يا دستورالعمل كمك مي گيرند تا بتوانند به اين وسيله مشتريان را به  طراحي سايت  و يا محصول و يا به طور كلي به كسب و كار جلب نمايند. قسمت ارائه سرويس دهي به مشتريان نيز از اين نقشه و دستورالعمل ها كمك مي گيرند تا اطمينان حاصل نمايند كه مشتريان به خوبي مي توانند از سرويس و يا محصول مورد نظر استفاده نمايند. و هم چنين برنامه نويسان طراحي سايت و يا محصول نيز اين مورد را براي جمع آوري منابع به منظور سرعت قسمتي به روند برنامه نويسي آينده، به كار مي برند.

هنگامي كه در اين باره با BRUCE صحبت مي كردم، او به من كلمه اي گفت كه دنياي مرا تغيير داد: الگو ها و يا قالب ها. الگوهاي طراحي جايگزيني براي مهيا نمودن ويژگي ها و تجهيزات در  طراحي سايت  و يا يك محصول هستند. يا به عبارت ديگر، به جاي اين كه گروه طراحي بخواهد ويژگي يا تجهيزاتي را در طراحي براي مشتريان و مشكلات شان مهيا كند، به وسيله اين الگوها مشكل مشتريان را حل مي نمايد.

الگوهاي  طراحي سايت  براي حل كردن مشكل ها هستند، نه ايجاد ويژگي ها
يكي از ويژگي هاي نقشه و يا دستورالعمل هاي طراحي اين است كه مشتري به وسيله آن ها در مي يابد كه به چه نحوي از  طراحي سايت  و يا محصول استفاده كند.

BRUCE در الگوي خود روي اين قضيه تحقيق مي كند كه به چه دليلي مشتريان به اين داده ها و دستورالعمل ها نياز دارند. به چه ميزان اين موراد زندگي آن ها را آسان تر مي كند؟ به چه نحوي از اين طريق نيازهاي خود را برطرف مي سازند؟ مخاطبان چه مشكلاتي را از اين طريق حل مي نمايند؟


آخرين سوال خيلي جالب است. با درك مخاطبان از نحوه استفاده از يك محصول و يا حتي يك  طراحي سايت  مي توان مشكلاتي را در اين طراحي ها حل نمود و به اين ترتيب است كه گروه  طراحي سايت  و يا محصول به راهكار سازگاري دست مي يابد.

BRUCE مي گويد كه اين الگو، اعضاي گروه  طراحي سايت  و يا محصول را روي راهكار مناسبي فوكوس مي سازد كه احتمال دارد سبب موفقيت يك كسب و كار در آينده شود. هرچه گروه طراحي سايت  به اين الگو و ايجاد دستورالعمل ها بيشتر تكيه كند، مشكلات مشتريان طراحي سايت و يا محصول راحت تر و مناسب حل خواهد شد و راهكار ها آسان تر يافت مي شوند.

هنگامي كه يكي گروه طراحي سايت و يا محصول درك درستي از يك مشكل داشته باشد، راهكار ها راحت تر يافت مي شوند. غالبا، مشكل عمده در نيافتن راهكار ها، ندارا بودن درك مناسب از مشكلات موجود است. هنگامي كه مشكل را ريشه يابي و درك كنيم، منابع بيشتري براي حل آن در اختيار داريم. و از همه پراهميت تر، به اين صورت اعضاي گروه طراحي سايت و يا محصول مي توانند بر مشكلات غلبه داشته باشند.

استراتژي فوكوس با مشتريان طراحي سايت و يا محصول
نقطه قابل توجه در ايده BRUCE اين بود كه، استراتژي به كار رفته در اين الگو بر مشتريان طراحي سايت و يا محصول و يا به طور كلي بر مشتريان يك كسب و كار فوكوس دارد. هنگامي كه شركت ها و كسب و كار ها راجع به ويژگي هاي محصول و سرويس هاي شان صحبت مي نمايند در واقع سعي دارند تا اين گونه بگويند: "به ما نگاه نماييد، به كاري كه ما انجام مي دهيم نگاه نماييد". وقتي هم كه اين شركت ها راجع به مشكل مشتريان خود صحبت مي نمايند، در واقع مي خواهند بگويند: "نگاه نماييد كه با چه كسب و كاري رو به رو هستيد، نگاه نماييد كه به چه نحوي به شما كمك خواهيم كرد."

در حالي كه يك شركت و يا كسب و كار مي خواهد در محصولات و سرويس هاي خود بيشترين ويژگي ها و تجهيزات را قرار دهد، مشكلات مشتريان نيز بايست به تبع آن كاهش پيدا كند، اما اگر يك مشكل بزرگي هست كه مشتريان بسياري با آن رو به رو هستند، راهكار اين مشكل قادر نيست با گذاشتن ويژگي ها و تجهيزات بيشتر در يك طراحي سايت و يا محصول حل گردد.

هنگامي كه گروه طراحي سايت و يا محصول قصد در رفع مشكل دارند، به اين معني است كه در اين طراحي سايت و يا محصول مي خواهند تغييرات شگرفي را به وجود آورند. هر يكي از اين تغييرات در حل مشكلات مشتريان سايت و يا محصول نقش بسزايي خواهد داشت.

براي طراحي محصول و يا طراحي وب سايت جديد، به 2 يا 3 مشكلي كه مخاطبان از پيش دارا بودند، توجه نماييد و در اين طراحي جديد اين مشكلات را رفع نماييد. هر كدام از تغييرات اعمال شده در طراحي سايت و يا محصول اگر موثر واقع نشود، بايست از روند حذف شود.

به طور مثال، خيلي از ويژگي ها و تجهيزات محصول هاي امروزي به منزله راهكار براي مشتريان مهيا مي شوند اما در واقع مشكل مشتري را حل نمي نمايند. اين مولفه هاي سبب مي شوند تا گروه طراحي سايت و يا محصول بيشتر به فكر فرو برود و روي راهكار هاي بهينه فوكوس داشته باشد.


تحقيقات كاربري طراحي سايت و يا محصول
اگر شما راجع به مشتريان طراحي سايت و يا محصول خود چيزي ندانيد، نمي توانيد به وسيله الگوي BRUCE مشكلات موجود را حل نماييد. براي اينكه مشتريان و مخاطبين كسب و كار خود را بشناسيم و به بينش هاي آن ها دست يابيم، تحقيق كردن راجع به آن ها الزامي است. مديران طراحي محصول و يا فروشگاه ساز نياز دارند تا مشتريان خود را بشناسند و بر آن ها نظارت داشته باشند و سعي دارند تا اهداف و خواسته هاي شان را در يابند.

اين تحقيقات روي خيلي از موردهاي راجع به مخاطبان فوكوس دارد، نظير نيازها، خواسته ها، بينش ها و غيره. تجزيه و تحليل كردن و ارزيابي مشكلات مختلف مشتريان، حالا راهي استاندارد براي نحوه ايجاد محصولات و سرويس هاي يك كسب و كار است. مشتريان بايست در هر مموضوعي از طراحي، در مركز توجه باشند و به منزله هدف عمده در نظر گرفته شوند.

توجه نكردن به رقيبان طراحي سايت
ديگر مزيت هاي حل كردن مشكلات مشتريان طراحي سايت و يا محصولات اين است كه از بازي و يا توجه با رقيبان خويش رها مي شويد. هم چنان كه اعضاي گروه طراحي سايت و يا محصول نيازهاي مشتريان خود را در يابند، توجه اي به اين كه رقيبان شان داراي چه موردهايي هستند، نمي نمايند.

تقريبا همواره، مشكلات پراهميت مشتريان يك كسب و كار به شيوه رقابتي حل نشده است. به اين خاطر كه شيوه هاي رقابتي سبب مي شوند تا توجه كسب و كار روي رقيبان معطوف شود، نه نيازها و خواسته هاي مشتريان.

هنگامي كه يك شركت و يا كسب و كار به اين درك برسد كه به وسيله الگوي BRUCE قادر است مشكلات خود را حل نمايد، ديگر توجه اي به رقيبان تجاري خود ندارد. آن ها با ارائه راهكار هاي خلاقانه مشكلات موجود را حل مي نمايند و در اين زمينه توجه نكردن به طرز فكر و بينش رقيبان خيلي اهميت دارد.

اين گروه هاي طراحي توجه اي به اين كه ديگران چه كاري انجام مي دهند، ندارند. اين مورد يكي از مزيت هايي است كه مي توان از اين الگو به دست آورد.

بازاريابي محصولات و يا سرويس هاي كسب و كار طراحي سايت
گروه بازاريابي هنگامي كه مي خواهد راجع به محصولات و سرويس هاي جديد كسب و كار خود صحبت كند، با يك مورد هميشگي رو به رو است: آن ها بايست ويژگي ها و تجهيزات محصولات و سرويس هاي كسب و كار را ارزيابي نمايند و از كليت آن ها روايت و شرحي زيبا مهيا نمايند تا از اين طريق بتوانند افراد را متقاعد به خريد آن ها نمايند.

در الگوي BRUCE ديگري نيازي به تركيب اين ويژگي ها و تجهيزات يك محصول يا سرويس براي ايجاد شرح و تفسير نيست، اين الگو موردهاي آماده اي را در اختيار اين بازاريابان مي گذارد تا به اين وسيله آن به بازاريابي محصولات شركت بپردازند. هنگامي كه بازاريابان هم باهوش باشند از اين مورد مي توانند به خوبي استفاده كرده و براي كسب و كار مزيت هايي را به همراه بياورند. به اين ترتيب است كه مي توانند درآمد كسب و كار را ارتقاء دهند و سبب موفقيت آن شوند.

توسعه طراحي سايت منسجم
قسمتي از حل نمودن مشكل مشتريان طراحي سايت و يا محصول اين است كه اطمينان حاصل كنيم كه با راهكار گزينشي، اين مشكل را بدتر نخواهيم ايجاد. با شناخت مشكل موجود به منزله نقطه شروع يك كار، گروه برنامه نويسي و طراحي سايت و يا محصول به خوبي قادر است كار را به نحو احسنت به سرانجام برساند.

با توجه به مشكل مشتري، گروه طراحي سايت به دنبال چندين راهكار مي گردد. گزينش مناسب ترين راهكار قادر است سبب ارتقاي كسب و كار شود. هنگامي كه مشكل مشتري معين و درك شود، روند طراحي آسان تر مي گردد. بدون توافق اعضاي گروه طراحي سايت و يا محصول بر سر راهكار معين، آن ها نمي توانند انعطاف پذيري داشته باشند و در حل كردن مشكل ضعف دارند.

به طور مثال، هنگامي كه گروه طراحي قصد دارد تا ويژگي هاي بسياري را در يك محصول به صورت اغراق آمير قرار دهد، مشكل عمده بروز مي كند كه با تعين هيچ راهكاري قادر نيست رفع گردد. به اين خاطر كه مشتري با پيچيدگي ها و ابهاماتي در اين محصول رور به رو مي شود كه حتي استفاده از آن محصول براي كاربر دشوار مي شود. در اين جا است كه گروه طراحي با راهكار هاي جزئي و ساده قادر نيست مشكل را حل كند. تنها راه اين قضيه اين است كه محصول را از پيچيدگي ها و ويژگي هاي اغراق اميز نجات دهد.

با الگوي BRUCE حالا ديگر اعضاي گروه طراحي سايت و يا محصول توانايي اين را دارند كه به هر راهكاري كه مشكل مشتري را بدتر مي كند، "نه" بگويند. براي موفق شدن در اين زمينه بايست طراحي سايت و يا محصول خود را در عين ساده بودن، به گونه اي ايجاد كنيد كه به طور سازگاري مشكل مشتري را حل نمايد و استفاده از آن را براي مشتري خيلي قابل درك و ساده بسازد.


استفاده از اين الگو ها در طراحي سايت يك چالش است
سازمان هايي كه به دارا بودن ويژگي هاي زياد متكي هستند، تغيير ذهنيت شان به سمت اين الگو خيلي دشوار است.

در هر صورت اگر كسب و كار و يا ساوقتي از اين الگو استفاده نمود و كار هاي خود را با معين كردن مشكلات موجود مشتريان طراحي سايت و يا محصول آغاز نمود، قادر است مزيت هاي اين الگو را به طور واضح ببيند و به موفقيت دست يابد. به ياد داشته باشيد كه در اين استراتژي، مشتريان بايست در مركز توجه قرار بگيرند. به اين ترتيب است كه مي توان در بازار تجاري مربوط به خودتان بدرخشيد. اين الگوي BRUCE سبب مي شود تا ديد اعضاي گروه طراحي سايت باز شود و با هوشياري بيشتر راهكار هاي رفع مشكلات مشتريان خود را بيابند. از اين رو، محصول و يا طراحي سايتي كه ايجاده مي شود قادر است مشكل مخاطبان و مشتريان خود را حل نمايد و انگيزه بيشتري به آن ها مي دهد تا اين موردهاي استفاده نمايند. علي رغم اين قضيه اشخاص بيشتري به استفاده از آن ها ترغيب مي شوند و در نهايت تجربه كاربري بهينه اي پديد مي آيد كه قادر است قضيه ارزشمند و قابل توجه اي براي هر كسب و كار باشد. مخاطبان و مشتريان طراحي سايت و يا محصول راجع به اين تجربه هاي بهينه خود با پيراموني و دوستان خود صحبت مي نمايند و به اين ترتيب است كه نام كسب و كار شما در همه جا نمايان مي شود.

  نياز به طراحي سايت داريد ؟ قبل از آن با شماره تلفن هاي بالاي سايت تماس بگيريد و يا با مراجعه به صفحه تماس با ما شركت درخواست مشاوره كنيد . همچنين با رفتن به صفحه ثبت سفارش ميتوانيد سفارش خود را ثبت كرده تامشاورين سارين وب با شما تماس بگيرند . طراحي سايت ، سئو و بهينه سازي سايت خود را با سارين وب تجربه كنيد .


برچسب‌ها: ،

نويسنده :ميترا محمدبيگي
تاريخ: ۱۱ بهمن ۱۳۹۶ ساعت: ۱۰:۱۵:۱۰

اگر به طراحي سايت خود توجه كنيد ، بسياري از خطاهاي مهلك طراحي سايت را متوجه مي شويد . با اين مقاله همراه باشيد. 

1.پنهان نمودن دكمه بازگشت در طراحي سايت 
برخي طراحي سايت ها براي اينكه مانع خروج مخاطبان سايت گردند، دكمه خروج و يا بازگشت را در طراحي سايت پنهان مي سازند و يا هنگامي كه كاربر روي دكمه بازگشت كليك مي نمايد، مرورگر به آن ها جواب مي دهد كه اين امكان براي آن ها نيست. در برخي طراحي سايت ها هم دكمه برگشت، به حالت غير فعال و خاكستري نمايان مي شود.
2.باز نمودن صفحه تازه در طراحي سايت 
در گذشته هنگامي كه در طراحي سايت  ها با هر بار كليك كاربر صفحه و يا تب تازهي باز مي شد، مزيتي براي آن طراحي سايت به شمار مي رفت. اما حالا اين مورد كاربران سايت را آزار مي دهد، به اين خاطر كه قادر نيستند منبع هر صفحه را به درستي بيابند و سبب مي شود تا سرعت كامپيوتر و يا حتي خود طراحي سايت پايين بيايد و از اين رو، كاربر تجربه ناسازگاري از طراحي سايت به دست مي آورد. تنها وقتي امكان باز نمودن صفحه و تب هاي تازه را براي مخاطبان سايت فراهم سازيد كه بخواهند لينكي از طراحي سايت شما را باز نمايند. به خاطر بسپريد كه هيچ كاربري از طراحي سايتي استقبال نمي نمايد كه سبب شلوغ شدن و نامرتب شدن مرورگرهاي شان مي شود، به اين خاطر كه اين امر آن ها را سردر گم مي سازد.

3.نگذاشتن شماره تماس و يا آدرس در طراحي سايت  به نحوي كاربر به آساني بتواند آن را بيابد.
اگر در طراحي سايت يا فروشگاه ساز خود قصد داريد تا موردهايي را به فروش برسانيد، بايست راه هاي بسياري را پيش رو مشتريهاي خود بگذاريد تا با شما تماس بگيرند. هوشمند ترين شيوه ممكن اين است كه قسمت "تماس با ما" را در جايي از طراحي سايت خود بگذاريد كه واضح باشد و به آساني يافت شود. در اين صفحه بايست اطلاعات تماس، آدرس شركت، آدرس ايميل و غيره خود را بگذاريد. اين لينك "تماس با ما" بايست در هر صفحه از طراحي سايت تان وجود داشته باشد. حتي اگر هيچ كس با شما تماس نگيرد، وجود اين اطلاعات نشانگر معتبر بودن طراحي سايت و كسب و كار تان است و از اين رو قادر هستيد اعتبار خود را افزايش دهيد.

 

4.لينك هاي خراب درطراحي سايت 
لينك هاي ناسازگار يعني لينك هايي كه كاربر را با پيام خطاي 404 رو به رو مي سازد، اين گونه لينك ها مايه افت هر طراحي سايت و كسب و كاري است. طراحي سايت خود را آزمايش نماييد، سعي نماييد هر هفته اين كار را اجرا كنيد تا مطمئن شويد كه همگي لينك ها به درستي در طراحي سايت شما كار مي نمايد. قادر هستيد گزينه "تماس با وب مستر" را در فوتر طراحي سايت خود بگذاريد تا هر زمان مخاطبان با لينك خرابي رو به رو شدند، به سرعت شما را در جريان بگذارند. از اين رو، راحت تر قادر هستيد لينك هاي خراب موجود در طراحي سايت خود را شناسايي نماييد و مشكل آن ها را برطرف سازيد.

5.سرعت لود كم طراحي سايت 
سرعت پايين بارگيري قادر است سبب شكست هر طراحي سايتي شود. مخاطبان بايست بتوانند با يك كليك وارد طراحي سايت تان گردند. مطالعاتي اخيرا به وسيله محققين و طراحان سايت انجام شده است كه نشان مي دهد كه خريداران و مخاطبان در دنياي اينترنت به طور مبه وسيله تنها براي بارگيري طراحي سايت 4 ثانيه صبر مي نمايند. اگر بارگيري سايت از اين ميزان بيشتر باشد، كاربر طراحي سايت را ترك مي نمايد و ديگر هرگز به آن جا باز نمي گردد. عكس هاي بزرگ و يا انيميشن هاي فلشي و موردهايي از اين قبيل قادر است سرعت سايت تان را كاهش دهد. سرعت پايين طراحي سايت يكي از بدترين مشكلاتي است كه يك طراحي وب سايت قادر است داشته باشد. تجربه اي كه مخاطبان از يك طراحي سايت نمايد و كم سرعت به دست مي آورند خيلي ناسازگار است. بدتر از اين شرايط اين است كه اين مخاطبان از تجربه ناسازگار شان با ديگران نيز صحبت مي نمايند.

 

6.اطلاعات قديمي و بروز نشده در طراحي سايت 

مجددا مي گويم، هيچ بهانه اي نيست كه بخواهيد مطالب سايت خود را قديمي و بروز نشده نگاه داريد. مطلب و اطلاعات موجود در يك طراحي سايت نبايست قدياست. روزانه مطمئن شويد كه مطالب سايت تان بروز و تازه است. از درست بودن مطالب طراحي سايت تان از نظر غلط املايي و گرامري نيز مطمئن شويد تا طراحي سايت غير حرفه اي نداشته باشيد. هيچ چيز بدتر از اين نيست كه كاربر در متن هاي سايت شما، غلط هاي املايي و گرامري بيابد.

 

7. سرج كردن ضعيف در طراحي سايت 
اگر بازديدكننده طراحي سايت به سرعت موردهايي را كه مي خواهد نيابد و به سادگي به موردهايي كه مي خواهد دسترسي پيدا ننمايد، از سايت شما خارج مي گردند و به سراغ رقيبان تان مي روند. براي يك كاربر سايت خيلي خستگي آور است كه بخواهد چندين صفحه به عقب برگردد تا مورد كه مد نظرش است را بيابد. اين موضع سبب اتلاف وقت آن ها نيز مي شود.

اگر در هر صفحه از سايت نوار سرچيي بگذاريد، به آساني قادر هستيد به كاربران طراحي سايت تان كمك نماييد. اين نوار سرچ را در بالاي صفحه، جايي كه بازديد نماينده بتواند به آساني آن را ببيند، بگذاريد. اين نوار سرچ بايست به گونه اي در طراحي سايت قرار بگيرد كه در هر صفحه نمايشي كه بازديد نماينده از آن استفاده مي نمايد، به وضوح ديده شود. گذاشتن نقشه سايت نيز در هر صفحه قادر است به سرچي ساده مخاطبان تان كمك نمايد. مخاطبان طراحي سايت بايست بتوانند با يك نگاه، موردهايي كه به دنبال شان مي گردند را در طراحي سايت شما بيابند. .


8.استفاده از مدل مختلف فونت و رنگ هاي زياد در طراحي سايت 
برخي طراحي سايت ها هستند كه داراي صدها نوع فونت و چندين نوع رنگ مختلف هستند و از اين جهت، طراحي سايت آن ها خيلي شلوغ و نامرتب به نظر مي آيد. در طراحي سايت خود تنها 2 يا 3 نوع فونت و رنگ به كار ببريد.

از اين جهت راحت تر قادر هستيد كاربران خود را متقاعد به استفاده و خريد از سايت تان نماييد. به خاطر بسپريد كه بايست همواره طراحي سايت خود را به گونه اي طراحي نماييد كه در همگي ابزارها اعم از دسك تاپ و لپ تاپ و غيره به خوبي نمايان شود و كاربر نبايست از بازديد اين طراحي سايت با مشكلي رو به رو شود. قادر هستيد پيش از منتشر نمودن طراحي سايت خود، آن را در ابزار هاي مختلفي آزمايش نماييد تا به نتيجه مطلوبي برسيد. از اين جهت طراحي سايتي خواهيد داشت كه كاربران را در هر ابزاري كه كمك مي گيرند به خود جلب مي سازد.

  نياز به طراحي سايت داريد ؟ قبل از آن با شماره تلفن هاي بالاي سايت تماس بگيريد و يا با مراجعه به صفحه تماس با ما شركت درخواست مشاوره كنيد . همچنين با رفتن به صفحه ثبت سفارش ميتوانيد سفارش خود را ثبت كرده تامشاورين سارين وب با شما تماس بگيرند . طراحي سايت ، سئو و بهينه سازي سايت خود را با سارين وب تجربه كنيد .

نويسنده :ميترا محمدبيگي
تاريخ: ۱۰ بهمن ۱۳۹۶ ساعت: ۱۲:۱۸:۵۴

طراحي سايت ، راهي كه هيچ پاياني ندارد! در اين نوشته 3 علتي كه نبايست آزمايش و بروزرساني مداوم سايت و  طراحي سايت خود را فراموش كنيم، آورده ايم و شرح خواهيم داد :

1.ترند هاي موجود در  طراحي سايت  هر روز در حال تكامل يافتن هستند
 طراحي سايت  خود را از چند ماه پيش با طراحي سايت چند سال پيش مقايسه نماييد، حتما متوجه تغييراتي خواهيد شد. ترند هاي  طراحي سايت  هر روز در حال تغيير و تحول هستند و در تكنولوژي نيز تغييراتي به عمل مي آورند. دو ترند امروزي در  طراحي سايت  ها، طراحي مسطح و ساده و طراحي ريسپانسيو است.


گرادينت ها، سايه ها، خطوط اريب و مولفه هايي كه شبيه موردهاي واقعي طراحي شده اند در  طراحي سايت  مسطح و ساده جايي ندارند. اجزاي  طراحي سايت  مسطح به علت خاصيت سادگي كه دارند، از استفاده از مولفه هاي فانتزي و صرفا براي نماي ديداري، خودداري مي نمايند و روي كيفيت مطلب و كاربردي بودن  طراحي سايت  فوكوس دارند. طراحي مسطح هم چنين به معناي برنامه نويسي ساده، سرعت بارگيري بالاي سايت (كه براي سئو سايت و بهينه سازي سايت مناسب است) و قابليت انطباق پذيري و يا سازگار بودن است. انطباق پذيري به اين معنا است كه طراحي وب سايت براي ترندها تازه مهيا است و به آساني قادر است تغيير يابد.

 طراحي سايت  ريسپانسيو به اين معني است كه  طراحي سايت  در همگي سايز صفحه نمايش ها براي مخاطبان جوابگو باشد و افراد به آساني بتوانند طراحي سايت را به طور كامل مشاهده نمايند. امروزه، برخي افراد به مانيتور دسك تاپ، تبلت و يا گوشي هاي هوشمند همراه شان نگاه نمايند كه احتمال دارد سايز هاي گوناگوني داشته باشند.

سال ها پيش، شركت هاي بسياري داراي  طراحي سايت  مجزا براي گوشي هاي همراه بودند كه براي مخاطباني اختصاص يافته بود كه از تبلت و گوشي هاي هوشمند همراه استفاده مي نمودند و طراحي سايت كامل براي مخاطبان دسك تاپ طراحي شده بود. اما اين استراتژي ايده آل نبود، به اين خاطر كه آن  طراحي سايت  ها تنها در دو سايز صفحه نمايش مناسب و جوابگو بودند.  طراحي سايت  هاي ريسپانسيو بايست در همگي صفحه نمايش ها در سايز هاي مختلف، به طور بهينه اي نمايش داده گردند و بايست براي هر كاربري از هر ابزاري كه استفاده مي نمايد، سازگار باشد. در نتيجه،  طراحي سايت  هاي گوشي همراه و دسك تاپ را با هم ادغام كرده اند و تبديل به يك نوع سايت نمودند: طراحي سايت ريسپانسيو.


2.خواسته ها و ​اولويت هاي مشتريهاي طراحي سايت مدام در حال تغيير است.
مشتري هاي طراحي سايت از سايت شما انتظارات مختلفي دارند و نسبت به دو، پنج و يا ده سال پيش، اين انتظارات تغيير يافته اند. از جايي كه اينترنت پر سرعت در همه جا فراگير شد، مخاطبان خواستار مطلبهاي غني و باكيفيت هستند، نظير عكس هاي با وضوح بالا و ويدئو هاي اچ دي. از جاي كه صفحه هاي دسك تاپ ها نيز بزرگ و عريض تر مي گردند، مشتريهاي به دنبال طراحي سايت هايي هستند كه بتوانند با اين تغييرات سازگار گردند.

در سال جاري، شمار مخاطبان گوشي هوشمند همراه در سراسر دنيا از مرز 75/1 بيليون گذشته است و اين قضييه سبب شده است كه طراحي سايت و فروشگاه ساز ها به طور عمودي در اين ابزارهاي گوشي همراه قرار بگيرند كه تنها با اسكرول امكان سرج كردن در آن فراهم است.

مشتريهاي طراحي سايت امروزي نمي خواهند زمان خود را هدر دهند. هر كسي مشغول است و مي خواهد به هدف خود به طور سودمند و خيلي سريع دست يابد. شركت هاي بسياري اين حقيقت بزرگ را درك كرده اند كه مطالب طراحي سايت بايست واضح و صريح باشد.

البته اين قضييه نبايست با اختصار نويسي متن ها خطاي گرفته شود كه مشتريهاي طراحي سايت به هيچ وجه از آن استقبال نمي نمايند و از رو به رو با كلمات مخفف شده سردرگم مي گردند. چيزي كه آن ها مي خواهند مطالب با كيفيت و كوتاهي است كه ارزش بسياري براي شان دارد. برخي زمانها مناسب ترين راه در اين زمينه اين است كه مطالب هاي بلند را به محواي ها كوتاه و خلاصه تبديل كنيم. يك شركت، آزمايشي را با مطالب طراحي سايت خود كه كوتاه و خلاصه نموده بود، انجام داد و مشاهده كرد كه ثبت نام در طراحي سايت آن ها در صفحه عمده سايت حدود 5/37 درصد افزايش داشته است.

شركت هاي طراحي نظير TEEHAN+ LAX از اين مطلبهاي كوتاه و خلاصه استقبال كرده و در نمونه كارشان موردهايي را بر اين اساس طراحي نمودند. اين قسمت ها به وسيله مدارندهه از مشتريهاي طراحي سايت، ارزشمند شناخته شد. البته لازم به ذكر است كه مطلبهاي كوتاه و خلاصه در طراحي سايت، سبب افزايش سئو سايت و بهينه سازي سايت نيز مي شود.

3.قواعد سئو سايت و بهينه سازي سايت ها در مرورگرها.
سئو سايت و بهينه سازي سايت به اين معني است كه يك طراحي سايت در نتايج سرچي نظير گوگل در رتبه نخست قرار بگيرد. مخاطبان سايت همواره روي نخستينن طراحي سايت ها در نتايج مرورگرها، كليك خواهند كرد. البته اين هدف تنها براي يك شركت و يا دو شركت نيست، رقابت در اين زمينه خيلي عظيم است. بنابراين، وظيفه هر شركتي اين است كه شيوه هايي را در طراحي سايت خود به كار ببرد كه گوگل را متقاعد به گذاشتن اين سايت، در رتبه نخست نمايد.

شركت هاي سئو سايت و بهينه سازي بسياري وجود دارند كه با ترفندهاي خاص خود سعي دارند تا از اين طريق كاربران بسياري را به طراحي سايت هدايت نمايند. اين را به خاطر بسپريد كه شركت ​گوگل از هزاران نفر با مدرك دكترا استفاده مي نمايد تا به طور مرتب طراحي سايت هاي ناسازگار و بيهوده را فيلتر نمايد. الگوريتم هاي گوگل به طور مداوم بروز مي شود، و بر اين اساس طراحي سايت ها بايست ارزش هايي را در خود به وجود بياورند كه در رتبه بندي گوگل، در رتبه نخست قرار بگيرند. اگرچه مولفه هاي ثابتي نيز در افزايش سئو سايت و بهينه سازي سايت موثر هستند (نظير شركت معتبر هاستينگ طراحي سايت و برنامه نويسي بهينه سايت تان كه سبب افزايش سرعت بارگيري نيز مي شود)، راه هاي ديگري نيز هست كه شركت ها مي توانند انجام داده تا به رتبه بندي خوبي در مرورگرها دست يابند و كاربران بسياري را به سايت خود جذب نمايند:


استفاده از لينك هاي داخلي با كيفيت بالا

ايجاد مطلبهايي كه افراد از خواندن آن ها لذت ببرند و بخواهند تا به اشتراك بگذارند.

آپديت طراحي سايت به طور مداوم با مطلب هاي با كيفيت و تازه

همگام بودن با ترند هاي روز دنيا در طراحي سايت به منظور دارا بودن  طراحي سايت تازه و بروز.

 نياز به طراحي سايت داريد ؟ قبل از آن با شماره تلفن هاي بالاي سايت تماس بگيريد و يا با مراجعه به صفحه تماس با ما شركت درخواست مشاوره كنيد . همچنين با رفتن به صفحه ثبت سفارش ميتوانيد سفارش خود را ثبت كرده تامشاورين سارين وب با شما تماس بگيرند . طراحي سايت ، سئو و بهينه سازي سايت خود را با سارين وب تجربه كنيد .


برچسب‌ها: ،

نويسنده :ميترا محمدبيگي
تاريخ: ۹ بهمن ۱۳۹۶ ساعت: ۰۱:۴۹:۲۳

مشتريان  طراحي سايت شما همانند ديگر مشتريان نيازمند خدمات و پشتيباني بعد از  طراحي سايت دارند . اگر به نكات و مواديكه در ادامه گفته ميشود توجه نكنيد ممكن است مشتريان  طراحي سايت خود را براي هميشه ازدست بدهيد.

بعد از اين سفارش، مشتري هاي  طراحي سايت  تان به كجا مي روند؟ ما ايده اي در اين زمينه نداريم، اما بعدي مي دانيم كه مجددا به طراحي سايت شما بازگشته و پول بيشتري را در طراحي وب سايت شما خرج نمايند. اما اين اتفاق قادر است روي دهد، البته اگر شما اين فرصت را به آن ها بدهيد. موردهاي خيليي در اين زمينه هست كه قادر هستيد به كار ببريد و يكي از آسان ترين راه هاي افزايش فروش طراحي سايت تان است.


تشكر از مشتريان  طراحي سايت  خود را به هيچ عنوان فراموش نكنيد

در اين جا يك شيوه هست: پيام تشكر بعد از همه سفارش كالاها مشتريهاي. اگر اشخاصي از كارت اعتباري خود در طراحي سايت شما استفاده نمايند، نظير يك فرصت براي افزايش فروش كالاها تان است. فرمول قديمي در بازاريابي RFM يعني نوآوري، تكرار و درآمد زايي است.

براي مثال، صفحه تشكر ما براي مشتريهاي به اين ترتيب است كه اگر از پيش نيز از سايت ما خريدهايي را انجام داده باشند، تخفيف 200 دلاري دريافت خواهند كرد. اين پيام تنها پاراگراف هاي كمي را از آن خود مي نمايد و سبب مي شود تا مخاطبان به خريد طراحي سايت هاي بيشتري تمايل پيدا نمايند.

اين مورد قادر است براي همه كالاها يك طراحي سايت صدق نمايد. براي مثال، اگر سفارش شما در طراحي سايت VISTA PRINTERكمتر از 10 دقيقه طول بكشد، تخفيفاتي براي ايجاد كارت بيزنس به شما ارائه مي دهند.

اگر كالاي نداريد تا در طراحي سايت خود به فروش برسانيد، مشكل ندارد. صفحه تشكر قادر است براي خدمات شما نيز به كار رود.


يادآوري موارد  طراحي سايت به مشتريان فعلي خود

مورد ديگر اين است به مشتري ها، كسب و كار خود را يادآوري نماييد. هر كسي دوست دارد در زمان تولدش و يا سال نو، پيام هاي تبريكي را دريافت نمايد. شما هم نبايست از اين امر مستثني باشيد. شايد تنها كساني كه تولد يك فرد را تبريك بگويد، همسر، پدر و مادر و دوستان او است. اما هنگامي كه كسب و كار شما در اين مناسبت ها به اشخاص پيام تبريك بفرستد، در خاطر آن ها مي ماند.

شما قادر هستيد تاريخ تولد مشتريهاي فروشگاه ساز خود را دريافت نماييد تا در آن روز سورپرايزي را براي شان مهيا نماييد و يا تخفيف ويژه اي به آن ها بدهيد.

من در نخستين هر ماه، تاريخ تولد مشتري هاي خود را در آن ماه فهرست مي كنم و به ترتيب براي آن ها پيام تبريك و يا تخفيفات شگفت انگيزي را مي فرستم.

مشتريهاي همواره بايست بعد از انجام سفارشاتي در سايت منتظر موردهاي شگفت انگيزي از جانب شما باشند. توجه به رويدادهاي پراهميت سال نيز قادر است در اين زمينه خيلي به شما كمك نمايد. نظير كريسمس، جشن شكرگزاري و غيره. همه اين رويدادها در سال براي اكثريت افراد جذابيت دارد و بيشتر تمايل دارند تا خريد هايي را در طراحي سايت ها انجام دهند.

نياز به طراحي سايت داريد ؟ قبل از آن با شماره تلفن هاي بالاي سايت تماس بگيريد و يا با مراجعه به صفحه تماس با ما شركت درخواست مشاوره كنيد . همچنين با رفتن به صفحه ثبت سفارش ميتوانيد سفارش خود را ثبت كرده تامشاورين سارين وب با شما تماس بگيرند . طراحي سايت ، سئو و بهينه سازي سايت خود را با سارين وب تجربه كنيد .

 

منبع:طراحي سايت


برچسب‌ها: ،

نويسنده :ميترا محمدبيگي
تاريخ: ۸ بهمن ۱۳۹۶ ساعت: ۱۱:۱۶:۴۵

برخي از  طراحي سايت ها به گونه اي هستند كه موتورهاي جستجو به آنها علاقه مند هستند . اين علاقه مند بودن به اين معنا نيست كه آنها را دوست دارند! بلكه به اين معناست كه باتوجه به  طراحي سايت شان آنها را نسبت به وبسايت هاي ديگر درنتايج بالاتري نشان مي دهند.
در واقع در محتواي سايتهاي بهينه سازي (سئو) شده بيشتر از كلمات كليدي استفاده شده و براي موتورهاي جستجو اصولي تر ميبايشند. يك طراح وب سايت در هنگام ساخت و طراحي حتماً بايد بازديدكنندگان را در ذهن خود داشته و خواسته هاي آنها را در نظر بگيرد. در اين صورت موتورهاي جستجو وب سايت شما را در بالاترين رتبهء ليست قرار خواهند داد.

وب سايت خوش ساخت تضمين كنندهء تبديل بازديدكننده به مشتري مي باشد. در واقع بايد مطمئن باشيد وب سايت شما به گونه اي طراحي شده كه هم مورد تاييد موتورهاي جستجو بوده و هم موجب رضايت بازديد كنندگان باشد.

نكاتي براي ايجاد يك وب سايت مورد تاييد موتورهاي جستجو بعد از  طراحي سايت 
استفاده از متا tagsها (برچسب ها):موتورهاي جستجو قبل از جستجو مطالب به بررسي برچسب ها (tags) مي پردازد. بخش عمده اي از نتايج جستجو از طريق برچسب ها بدست مي آيد.

برچسب هاي عنوان به موتورهاي جستجو و بازديد كنندگان سايت كمك مي كند تا راحتتر متوجه مفهوم مطالب وب سايت ها شده و دريابند كه موضوع هر سايت در چه موردي مي باشد. برچسب توضيحات در بخشي از ليست نتيجهء جستجو وجود دارد. برچسب هايي كه به درستي فرمت شده اند نقش مهمي در ساخت وب سايتهايي كه هماهنگ با اصول اساسي موتورهاي جستجو مي باشند دارد.

Breadcrumbs در  طراحي سايت : Breadcrumbs ها لينكهاي راهبري هست كه در لينك هاي داخلي وب سايت ارائه ميشوند.اين لينك ها صفحه وب را به گروهي از لينكهاي اصلي و فرعي متصل مي كند. Breadcrumbs ها در توزيع رتبهء صفحه به صفحات ديگر لينك شده وب نيز كمك مي كند. در واقع بايد از كليد واژه ها به عنوان اهرمي بين متون و مطالب وب سايت و Breadcrumbs ها استفاده نماييد. به خاطر داشته باشيد كه قبل از عنوان اصلي صفحهء وب حتماً Breadcrumbs ها را قرار دهيد.

انجام  بهينه سازي  فعاليت ها در صفحه(سئو) بعد از  طراحي سايت :  بهينه سازي  وب سايت به طور عمده شامل  بهينه سازي  فعاليتهاي صفحهء وب بوده كه به چند صورت مي باشد:

اضافه كردن برچسب عنوان به صفحهء وب در  طراحي سايت 
(از آن جهت كه موتورهاي جستجو قادر به خواندن تصاوير نميباشند) اضافه كردن برچسب مبدل تصاوير
نام گذاري تصاوير بر اساس كلمات كليدي استفاده شده در وب سايت و جدا سازي كلمات كليدي طولاني با وسيله خط رابط بين كلمات


قرار دادن كليد واژه به عنوان اهرم بين متن و لينك آن
بهينه سازي محتواي صفحات وب و اطمينان از چگالي كلمات كليدي ( كمتر از ٢٪ در هر متن)

لينكهاي داخلي مهمترين بخش صفحات وب: اتصال لينكهاي داخلي وب سايت به spider ها كمك كرده تا در هنگام جستجو، وب سايت را جستجو كند. صفحات وب بر اساس رده بندي به هم مرتبط مي شوند. به طور مثال فروشگاه كتاب آنلاين مي تواند به صفحه وب نويسنده آن لينك شود.

در بسياري از موارد مشاهده شده است كه وب سايتهايي كه لينكهاي آن به هم متصل هستند همواره رتبه بهتري از وب سايتهايي كه لينكهاي آن به يكديگر متصل نشده اند دارند. شما مي توانيد از صفحه اصلي وب سايت خود به صفحات مهم وب سايت با استفاده از اهرم مناسبي چون متن وب سايت متصل شويد.

استفاده از (سئو) بهينه سازي مناسب با ساختار URL ها: موتورهاي جستجو آدرسهايي كه حاوي كدهاي PHP/ASP نمي باشند را تشخيص نمي دهد. بهينه سازي كه با ساختار URLها مناسب مي باشند از خطوط ارتباطي مابين كليد واژه ها در آن استفاده مي نمايند. مي توان آدرس URL خود را به صورت دستي از طريق فايل HTaccess بنويسيد. Wordpress براي تغيير ساختار آدرس شما گزينه اي ارائه مي كند كه به وسيله آن مي توانيد با يك كليك ساختار آدرس URL خود را تغيير دهيد.

ايجاد XML نقشه سايت در  طراحي سايت : نقشه سايت به موتورهاي جستجو كمك مي كند كه تمامي صفحات وب سايت شما را كشف نمايد. براي اين كار ابزارهاي رايگان زيادي به صورت آنلاين براي ايجاد كردن نقشه سايت XML در دسترس ميباشد.

در واقع مي توانيد در نقشه سايت "اولويتها" و "تغيير فركانس" برچسب ها را انجام دهيد.اولويت برچسب ها(TAGS) نشان دهندهء اهميت صفحات وب در موتورهاي جستجو مي باشد. و اين برچسب هاي تغيير فركانس به موتورهاي جستجو اعلام مي نمايد كه چگونه اغلب اين فركانس صفحات تغيير ميكند.

يك بهينه سازي كامل باعث افزايش شانس شما در داشتن رتبهء بالا در موتورهاي جستجو شده و يك فرصت مناسب براي تبديل بازديدكننده به مشتري براي وب سايت شما ايجاد مي كند.

نياز به طراحي سايت داريد ؟ قبل از آن با شماره تلفن هاي بالاي سايت تماس بگيريد و يا با مراجعه به صفحه تماس با ما شركت درخواست مشاوره كنيد . همچنين با رفتن به صفحه ثبت سفارش ميتوانيد سفارش خود را ثبت كرده تامشاورين سارين وب با شما تماس بگيرند . طراحي سايت ، سئو و بهينه سازي سايت خود را با سارين وب تجربه كنيد .


برچسب‌ها: ،

نويسنده :ميترا محمدبيگي
تاريخ: ۷ آذر ۱۳۹۶ ساعت: ۰۲:۴۴:۵۰

برخي از رهبران كسب و كار ها ، تاجران و افراد مختلفي كه به نوعي كسب و كار دارند به برند اهميت چنداني نميدهند . وقتي از آنها درباره اين موضوع ميپرسي ، جوابشان يك چيز است : محصول منحصر به فردي توليد نميكنيم ! پس نيازي به برند سازي نداريم ! در اين مقاله  ميخواهيم به اهميت برند در طراحي سايت و داشتن يك سيستم عامل براي برند توضيحاتي را بگوييم . در ادامه همراه با سارين وب باشيد .

 
سيستم عامل برند در طراحي سايت چيست؟

سيستم عامل برند شامل اجزاي مختلفي مي باشد كه در كنار هم قرار مي گيرند تا يك تصوير كلي يا دركي از يك شركت و يك برند براي عموم مردم مهيا كند. در اين جا 5 جزء وجود دارد كه در كنار يكديگر يك سيستم عامل برند را تشكيل مي دهد.

 
1 - چشم انداز برند :

اين مورد به منظور چشم اندازي از آن چيزي است كه برند شما مي خواهد به آن برسد. يك جستجوي اينترنتي سريع، چشم اندازهاي مختلفي از برندهاي شركت هاي معروف در سراسر جهان را نشان مي دهد.

چشم اندازه هاي آن ها كوتاه، صريح و واضح مي باشند. يك چشم انداز برند نبايد شامل 1000 كلمه باشد! بهترين و قدرتمند ترين چشم اندازه هاي برند ها تنها در قالب چند كلمه مي باشند.

براي مثال:

    OXFAM: دنيايي بدون فقر
    FEEDING AMERICA: آمريكا بدون گرسنگي
    HUMAN RIGHTS CAMPAIGN: تساوي براي همه

 
2 - وظيفه عملكرد در برند و طراحي سايت چيست ؟

زماني كه چشم انداز برند خود را مشخص نموديد، عملكرد برند شما بايد مورد توجه قرار بگيرد. عملكرد برند شما مربوط به چگونگي عملي شدن چشم انداز و ديدگاه برند تان مي باشد. دوباره بيان مي كنيم، عملكردهاي برند نبايد خيلي طولاني بيان شوند- بهترين عملكردهاي يك برند بايد كوتاه و ساده باشد.

- OXFAM: براي ايجاد راه حل هاي طولاني مدت براي فقر، گرسنگي و بي عدالتي هاي اجتماعي.
- FEEDING AMERICA: براي تغذيه گرسنگان آمريكايي توسط يك شبكه ارتباطي در سراسر كشور متشكل از ذخاير غذايي كشور و انگيزه دادن به هم وطنان براي مبارزه با سوء تغذيه.
- HUMAN RIGHTS CAMPAIGN: سازمان حقوق بشريت براي تساوي حقوق بين تمامي جنسيت ها و اقليت ها.

 
3 - ارزش برند در طراحي سايت و كسب و كار

بهترين برند ها يك مجموعه قوانين اخلاقي و رفتاري را براي خود مشخص مي كنند. اين ارزش ها براي پشتيباني از وظيفه و عملكرد برند عمل مي كند و به چشم انداز برند كمك مي كند تا به واقعيت تبديل شود. برندهاي مشهور داراي ارزش هاي اخلاقي قدرتمندي مي باشند، از جمله HOTEL CHOCOLAT – آن ها مواد تشكيل دهنده تازه اي را براي محصولات شكلات خود از كشاورازان ST LUCIA مهيا مي كنند. اين كشاورزان به طور عادلانه اي به آن ها پرداخت دستمزد مي شود و ديركردي در اين امر روي نمي دهد. اين ارزش هاي برند براي پشتيباني از چشم اندازه هاي برند به كار مي رود و مي تواند شما را به عنوان برند قابل اعتمادي نمايان كند.

 
4 - برند ها چه خصوصيتي دارند ؟

شركت ها اغلب از ويژگي هاي انساني براي برند خود به كار مي برند، از اين رو درك آن ها براي مخاطبين بسيار آسان مي باشد. سوپر ماركت ها تمايل دارند تا خصوصيت اقتصادي را در تجارت خود نشان دهند.

به طور مثال تخفيف ها و يا جوايزي براي مشتريان خود در نظر مي گيرند. اين مورد براي خريداراني كه به دنبال تخفيف گرفتن مي باشند و مي خواهند تا جايي كه مي شود پول هاي خود را ذخيره كنند، متناسب مي باشد. اگر ويژگي هاي برند تاييد شده باشد، مشتريان به طور مداوم اين برند را شناخته و از آن هميشه خريد مي كنند، از اين رو مي توانيم آن ها را ترغيب كنيم تا هميشه از برند حمايت كرده و خريد كنند.


5 - برند چطوري مطرح ميشه ؟

خيلي از برند ها شامل حرف ها و سخن هايي در رسانه هاي چون راديو، تلويزيون، روزنامه و غيره مي باشند. طرز مطرح شدن برندتان مي تواند پيامي را به مخاطبين و مشتريان خود برساند. اگر مي خواهيد به يك برند مجلل و با اعتبار برسيد، بايد به طور رسمي خود را مطرح كنيد و سعي كنيد به طور غير رسمي نيز با مخاطبين خود در تماس و تعامل باشيد.

نياز به طراحي سايت داريد ؟ قبل از آن با شماره تلفن هاي بالاي سايت تماس بگيريد و درخواست مشاوره كنيد . مشاورين سارين وب درخدمت شما هستند . طراحي سايت ، سئو و بهينه سازي سايت خود را با سارين وب تجربه كنيد .

 

منبع:طراحي سايت

نويسنده :ميترا محمدبيگي
تاريخ: ۷ آذر ۱۳۹۶ ساعت: ۰۲:۳۸:۳۳

واقعيت مجازي يا همان VR يكي از تكنولوژي هاييست كه اين روزها طرفداران مخصوص به خود را دارد  . در اين مقاله قصد داريم تا شما را با تكنولوژي VR و تاثير آن در طراحي سايت آشنا كنيم . در ادامه همراه با سارين وب باشيد .

پيدايش و ورود فيلم هاي سه بعدي را به ياد بياوريد. چگونه ما منتظر ورود و پديدار شدن تلويزيون و فيلم هايي بوديم تا به صورت سه بعدي نمايان شوند و خيلي از افراد توسط عينك هاي پلورايز سه بعدي مسابقه ها و بازي هاي سه بعدي را تماشا مي كردند.فيلم هاي سه بعدي كنار رفته و تلويزيون هاي سه بعدي جايگزين آن ها شدند. از اين رو شايد فكر كنيد كه VR نيز به همين ترتيب مي باشد. اما شما اشتباه مي كنيد.

واقعيت هاي مجازي اين روزها وارد طراحي سايت ها شده اند و ما پيش بيني مي كنيم كه اين مورد تبديل به موضوع مهمي در سال هاي آتي شود. در ادامه به بررسي 5 راه تاثير گذار واقعيت مجازي در طراحي سايت ها بپردازيم .
 
واقعيت مجازي به مرورگر ها كوچ ميكند !

مرورگر هاي كه مطابق با وب سايت هاي VR باشند در سال جاري مورد انتظار مي رود كه پديدار شوند.تا همين امروز براي دسترسي به محتواهاي VR مجبور مي باشيد تا از دو مورد استفاده كنيد:

يك هدست و يك اپليكيشن مربوطه. اما اين روزها سعي مي شود تا مرورگرها از WEBVR يا طراحي سايت وب سايت هاي VR پشتيباني نمايند. اين امر باعث مي شود تا به سادگي اين گونه وب سايت ها را در مرورگرهاي تان تجربه كنيد.

اين روزها وب سايت هاي VR در اين موارد قابل دسترس مي باشند:

FIEFOX NIGHTLY BUILDS،  CHOROME 56+ FOR ANDROID , EXPERIMENTALBUILDS OF CHROMIUM FOR WINDOWS , SAMSUNG INTERNET BROWSER FOR GEAR VR.


هم اكنون ميتوانيد از VR به صورت آزمايشي بهره ببريد

تا امروز، وب سايت هاي VR درباره محتواهاي معتبر و ديموهاي نمايشي بسيار تاكيد داشتند. اما حالا برنامه نويسان شروع به گذر كردن از اين مرحله نمودن و مي خواهند روي اپليكيشن هاي واقعي كار كنند كه مي تواند براي افراد واقعي كاربرد داشته باشد.

براي مثال، PETER OSHAUGHNESSY، برنامه نويس در مرورگر اينترنتي سامسونگ در اين پست توضيح مي دهد كه چگونه با كمك شركت گردشگري پيشرو در جهان، به نمونه سازي يك اپليكيشن وب سايت VR كمك نموده است. ما انتظار داريم تا شركت هاي بيشتر و بيشتري از سرويس هاي VR در زمينه طراحي استفاده نمايند.

 

حوزه توليد محتوا به كمك VR ميآيد

در حالي كه هدست ها براي كاربران ساده ساخته است تا به محتواهاي VR در وب سايت ها دسترسي داشته باشند، افزايش دسترسي به آرشيو هاي منابع آزاد مي تواند ساخت محتوا در سايت ها را ساده و ساده تر بسازد.

الگو هاي محبوب براي ساخت محتواهاي VR مانند A-FRAME، PLAYCANVAS، SKETCHFAB و VIZOR به اين معنا مي باشد كه برنامه نويسان تازه كار نيز مي توانند از اين مورد استفاده كنند و تجربه هاي VR را در طراحي سايت هاي خود به وجود بياورند. براي آن كه به شما اثبات كنيم كه كار با اين گزينه چقدر راحت مي باشد، ANJNEY MIDHA در اين پست 10 مورد آموزشي را به شما ارائه مي دهد: "چگونه چشم انداز شگرفي را در وب سايت هاي VR ايجاد كنيم؟"


نياز به طراحي سايت داريد ؟ قبل از آن با شماره تلفن هاي بالاي سايت تماس بگيريد و درخواست مشاوره كنيد . مشاورين سارين وب درخدمت شما هستند . طراحي سايت ، سئو و بهينه سازي سايت خود را با سارين وب تجربه كنيد .

 

منبع:طراحي سايت

نويسنده :ميترا محمدبيگي
تاريخ: ۷ آذر ۱۳۹۶ ساعت: ۰۲:۳۰:۳۴

شايد براي شما عجيب به نظر برسد ، اما گاهي اوقات بايد مشتريان خود را كنار بگذاريد ! در اين مقاله به شما نشان ميدهيم كه چه موقع مشتريان طراحي سايت خود را كنار بگذاريد . در ادامه همراه با سارين وب باشيد .

زماني كه براي اولين بار شغل طراحي سايت مستقل را شروع مي كنيد و يا حتي در شركت طراحي وب مشغول به كار مي شويد، خيلي وسوسه برانگيز است تا به هر مشتري كه در سر راه تان قرار مي گيرد، بله بگوييد.  در هر صورت اين روش در دراز مدت مي تواند بسيار براي تجارت شما مشكل ساز باشد. شما مشتريان وب سايتي را مي خواهيد كه بتوانند در طول پروسه طراحي وب سايت، ارتباطات خوبي را با شما برقرار كنند. شما مشترياني را مي خواهيد كه بتوانيد به آن ها اعتماد كنيد و آن ها به شما اعتماد كنند.

 شما مشترياني را مي خواهيد كه بتوانيد به آن ها اعتماد كنيد و آن ها به شما اعتماد كنند.

زماني كه شما به خوب بودن، قابل اعتماد بودن و حتي طراح وب سايتي كه قيمت هاي خوبي دارد، مشهور شويد، مشتريان بسيار عالي را دريافت مي كنيد. زماني هم كه مشتريان بيشتري به دست آوريد، مي توانيد جايگاه خود را ميان مشتريان جديد و مشتريان حال حاضر تثبيت كنيد.

در اين مقاله من فاكتورهاي اندكي را براي تصميم درباره كار كردن با مشتريان وب سايت ارائه مي دارم. اين فاكتورها بايد به صورت متعادل به كار بروند. اين موارد چك ليست نمي باشند. ممكن است برخي از آن ها براي شما كاربرد داشته باشند و برخي هم اين گونه نباشند.

 

مشتريان شما براي زمان شما ارزش قائل هستند؟

همان طور كه بسيار اهميت دارد تا شما با مشتريان خود خوب برخورد كنيد، آن ها نيز بايد با شما به خوبي رفتار نمايند. اگر روشي كه به وسيله آن مشغول به كار مي باشيد را دوست نداشته باشيد، به زودي با شكست مواجه مي شويد. به همين دليل است كه خيلي از مردم شغل هاي خود را ترك مي كنند. زماني كه به صورت مستقل طراحي وب سايت مي كنيد، ديگر يك رئيس نداريد، شما ده ها مدير داريد (مشتريان وب سايت).

آيا آن ها به آن چه كه مي گويند، عمل مي كنند؟ آيا به موقع پرداخت هاي خود را انجام مي دهند؟ آيا به روش مناسب و معقولي اطلاعات مورد نياز پروژه را در اختيار تان مي گذارند؟ آيا آن ها در ارائه طراحي وب سايت بهتر با شما همكاري مي كنند، يا همه چيز را به عهده شما گذاشته اند؟ زمان براي شما بسيار ارزشمند مي باشد و مشترياني كه اين موضوع را درك نمي كنند، بايد كنار گذاشته شوند.

 
نحوه ارتباط گيري و شبكه سازي با مشتريان وب سايت چگونه است؟

ارتباطات، يك جاده دو طرفه است و بسيار بستگي به ما دارد، زيرا ما "طراحان وب سايت" مي باشيم. ما براي آموزش به مشتريان وب سايت براي به وجود آمدن عملكرد هاي عالي و شگرف در سايت ها، مسئول مي باشيم. ما بايد گزينه هايي كه مي توانيم به آن ها و پروژه شان ارائه داريم را مشخص كنيم.

"طراحان وب سايت خوب نتايج شگرفي را به وجود مي آورند. ما اين نتايج را نمي توانيم بدون داشتن ارتباطات دو طرفه عالي و بهينه، انجام دهيم."

به عبارت ديگر، شغل ما گوش دادن به ديگران است. ما شايد درباره وب سايت اطلاعات بيشتري داشته باشيم، اما مشتريان ما درباره تجارت و مخاطبان خويش بيشتر از ما اطلاعات دارند. آن ها درباره صنعت و حرفه خود بيشتر آگاهي دارند.

طراحان وب سايت خوب تنها طراحي هاي خوب را ارائه نمي دهند، بلكه نتايج خوبي را در معرض  نمايش مي گذارند. ما بدون ارتباطات دو طرفه نمي توانيم اين كار را انجام دهيم.

 

آيا به موقع مشتريان شما پرداختي انجام ميدهند ؟

براي همه افراد چانه زدن و تخفيف گرفتن يك مورد معمولي مي باشد. هر كسي مي خواهد تا يك معامله خوب را شروع نمايد. اين بستگي به شما دارد تا اين موضوع را درك كنيد و كاري را تحويل مشتريان خود دهيد كه مطابق با آن، هزينه كرده اند. همه چيز بستگي به ما دارد تا مشتريان وب سايت، ارزش كاري كه انجام مي دهيم را درك كنند.

مشتريان خوب براي آن چه كه هزينه مي كنند و آن چه كه انجام مي دهيد، بايد ارزش قائل شوند. اگر افرادي در اين زمينه براي پرداخت كردن هزينه ها مشكل داردن، بي شك آن ها را كنار بگذاريد و اصلا به اين موضوع فكر نكنيد.از طراحي سايت لذت ميبريد ؟

گاهي اوقات در پروژه طراحي وب سايت ممكن است احساس استرس، عصبانيت و يا خوشي و لذت كنيد. هيچ مشكلي در اين زمينه وجود ندارد، براي همه ما اين حالات در حين كار روي مي دهد.

با خود فكر كنيد كه اگر در تمامي مراحل و يا اكثر بخش هاي طراحي وب سايت احساس خوشي و لذت مي كنيد، مشتري را نگه داريد. ولي اگر بيشتر احساس ناراحتي و اضطراب مي كنيد تا احساس لذت، بي شك آن مشتري و پروژه اش را كنار بگذاريد.

نياز به طراحي سايت داريد ؟ قبل از آن با شماره تلفن هاي بالاي سايت تماس بگيريد و درخواست مشاوره كنيد . مشاورين سارين وب درخدمت شما هستند . طراحي سايت ، سئو و بهينه سازي سايت خود را با سارين وب تجربه كنيد .

 

منبع:طراحي سايت

نويسنده :ميترا محمدبيگي
تاريخ: ۷ آذر ۱۳۹۶ ساعت: ۰۲:۲۶:۲۳

انتخاب رنگ صحيح براي طراحي سايت يكي از مهم ترين بخش ها به حساب مي آيد . در اين مقاله به فلقسه استفاده از رنگ ها در طراحي سايت ميپردازيم . در ادامه همراه با سارين وب باشيد .

رنگها تاثير زيادي بر مردم دارند. برخي از رنگها مي توانند عواطف گوناگوني را در مردم ايجاد كنند. عكس العملهاي عاطفي مي تواند تصوير شركت شما را در ذهن بينندگان خود تحت تاثير قرار دهد كه به نوبه خود مي تواند تاثير بسزايي روي برند شركت شما داشته باشد.

چنانچه شبهاتي در تاثير رنگ بر عواطف داريد، بهاين مطلب دقت كنيد: "غول چشم سبز"، "چشم قرمز"، يا "خاطره سياه رنگ". غول چشم سبز، مرتبط با حسادت، چشم قرمز، به معناي شخصي خشمگين و خاطره اي سياه رنگ به معناي افسردگي است. انسانها رنگها را به عواطف گوناگوني نسبت مي دهند. علم ثابت كرده است كه رنگهاي مختلف مي توانند انسانها را خوشحال، ناراحت، راحت، خشمگين، به وجد يا به ترس آورند.

هر چيزي كه بتواند در انسانها اين پاسخها را بوجود آورد، نيازمند آن است كه با دقت بيشتري در طراحي سايت مورد توجه قرار گيرد. رنگها تمايل دارند تا بصورت "طبيعي"، "گرم" يا "سرد" طبقه بندي شوند. در نتيجه اجازه دهيد نگاهي به آنها بياندازيم.

چه رنگهايي طبيعي در طراحي سايت هستند ؟

سفيد - سفيد به معناي خلوص و شفافيت است. در برخي فرهنگها، سفيد رنگ مرگ است در حاليكه در برخي ديگر از فرهنگها، سفيد رنگ اميد و ازدواج است.

خاكستري – خاكستري از اطمينان و محافظه كاري نشات مي گيرد. سايه هاي خاكستري، از مرسوم ترين رنگها براي لباسهاي رسمي كار هستند.

قهوه اي – قهوه اي به معناي زمين، خانه و خانواده است.

سياه – سياه به منزله بزرگنمايي قدرت، شكوه و پيچيدگي است. در برخي فرهنگها، سياه به معناي مرگ است.

رنگ هاي گرم در طراحي سايت را بشناسيد

قرمز – قرمز رنگي مطلوب براي جلب توجه است. و اين همان دليلي است كه چرا از اين رنگ براي نامه هاي تبليغاتي استفاده مي شود تا نكات ويژه مورد تاكيد قرار گيرند. قرمز سمبولي براي خشم، تخطي، شهوت و هوس است و مي تواند واقعا فشار خون افراد را بالاتر برد.

زرد – زرد به معناي ضعف يا ترس و همچنين گرما و خوشحالي است.

نارنجي – نارنجي به مرتبط با اشتهاي افراد است.

صورتي – صورتي معمولا نشان دهنده معصوميت، زنانگي و عشق است.

رنگ هاي سرد در طراحي سايت

آبي – آبي اثر بي صدا بودن در افراد را دارد. آبي به منزله هوش و اعتماد است. جالب است بدانيد كه بسياري از سازمانهاي مالي و پزشكي از تم هاي آبي استفاده مي كنند. آبي مي تواند همچنين جلوگيرنده اشتها باشد.

سبز – در حاليكه سبز به معناي حسادت، حريص بودن و بي تجربگي است، ولي همين رنگ به معناي پول و ثروت نيز مي باشد.

ارغواني - ارغواني نشانه اي از خلاقيت است. سايه هاي تيره تر از اين رنگ، در زمانهايي از تاريخ، مختص به دربار و پادشاهان بود و سايه هاي روشنتر آن معمولا با عشق مرتبط هستند.

رنگهاي Web Safe

لامپهاي خلا، LCD و تلويزيون پلاسما، هر كدام، رنگها را بگونه اي متفاوت نشان مي دهند. 216 رنگ وجود دارد كه مي تواند در هر نوع صفحه نمايشي و در هر نوع مرورگزي به شكلي يكسان نشان داده شوند. اين 216 رنگ، رنگهاي Web Safe ناميده مي شوند. چنانچه پيوستگي در رنگها مهم باشد، شما مي بايست تنها از رنگهاي Web Safe در سايت خود استفاده نماييد.

طرح هاي رنگ در طراحي سايت

طرحهاي رنگ مي توانند تركيبي از يك رنگ، رنگهاي مكمل، يا رنگهاي متضاد باشند.

تك رنگ: طرحهاي تك رنگ از چندين سايه مختلف با شدتهاي مختلف رنگ بر روي پيش زمينه اي سياه و سفيد مي باشد. بعنوان مثال، چنانچه بخواهيد از يك طرح رنگ قرمز استفاده كنيد، مي توانيد از هر چيزي بين روشنترين صورتي تا قرمز تيره مايل به مشكي، استفاده نماييد.

رنگهاي مكمل: طرح رنگهاي مكمل از دو يا تعداد بيشتري از رنگهايي استفاده مي كنند كه در كنار هم مناسب مي باشند و تركيبي مطبوع را توليد مي كنند كه براي سليقه بيشتر افراد مناسب است. يكي از رنگها ممكن است غالب باشد و رنگ ديگر مكمل آن باشد.

رنگهاي متضاد: طرح رنگهاي متضاد از دو يا تعداد بيشتري رنگ غالب استفاده مي كنند تا يك "اثر چشمگير" توليد شود. بعنوان مثال، استفاده از صفحه اي با پيش زمينه آبي تيره و قابي با رنگ قرمز سير اطراف يك محدوده متني با رنگ پيش زمينه سفيد و فونت سياه، نوعي از طرح رنگ متضاد است.

طراحان سايت نياز دارند تا در هنگام استفاده از رنگهاي متضاد دقت كنند چراكه برخي از تركيب ها، منجر به اثر ارتعاش خواهند كرد نظير متن قرمز روي پيش زمينه آبي كه مي تواند به چشمان برخي افراد صدمه وارد كند. تركيبات ديگري نيز وجود دارند كه استفاده از آنها چندان مطلوب نمي باشد.

 

نياز به طراحي سايت داريد ؟ قبل از آن با شماره تلفن هاي بالاي سايت تماس بگيريد و درخواست مشاوره كنيد . مشاورين سارين وب درخدمت شما هستند . طراحي سايت ، سئو و بهينه سازي سايت خود را با سارين وب تجربه كنيد .

 

منبع:طراحي سايت

[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ]
تاریخ امروز
آمار بازدیدکنندگان
ابزارک هاي وبلاگ