تشک رویا
تشک مهمان
فروش توتون پیپ
خرید پیپ اصل
نمایندگی تفال
خرید اتو بخار تفال
زودپز تفال
سارين وب ديزاين
درباره من
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :ميترا محمدبيگي
تاريخ: ۸ بهمن ۱۳۹۶ ساعت: ۱۱:۱۶:۴۵

برخي از  طراحي سايت ها به گونه اي هستند كه موتورهاي جستجو به آنها علاقه مند هستند . اين علاقه مند بودن به اين معنا نيست كه آنها را دوست دارند! بلكه به اين معناست كه باتوجه به  طراحي سايت شان آنها را نسبت به وبسايت هاي ديگر درنتايج بالاتري نشان مي دهند.
در واقع در محتواي سايتهاي بهينه سازي (سئو) شده بيشتر از كلمات كليدي استفاده شده و براي موتورهاي جستجو اصولي تر ميبايشند. يك طراح وب سايت در هنگام ساخت و طراحي حتماً بايد بازديدكنندگان را در ذهن خود داشته و خواسته هاي آنها را در نظر بگيرد. در اين صورت موتورهاي جستجو وب سايت شما را در بالاترين رتبهء ليست قرار خواهند داد.

وب سايت خوش ساخت تضمين كنندهء تبديل بازديدكننده به مشتري مي باشد. در واقع بايد مطمئن باشيد وب سايت شما به گونه اي طراحي شده كه هم مورد تاييد موتورهاي جستجو بوده و هم موجب رضايت بازديد كنندگان باشد.

نكاتي براي ايجاد يك وب سايت مورد تاييد موتورهاي جستجو بعد از  طراحي سايت 
استفاده از متا tagsها (برچسب ها):موتورهاي جستجو قبل از جستجو مطالب به بررسي برچسب ها (tags) مي پردازد. بخش عمده اي از نتايج جستجو از طريق برچسب ها بدست مي آيد.

برچسب هاي عنوان به موتورهاي جستجو و بازديد كنندگان سايت كمك مي كند تا راحتتر متوجه مفهوم مطالب وب سايت ها شده و دريابند كه موضوع هر سايت در چه موردي مي باشد. برچسب توضيحات در بخشي از ليست نتيجهء جستجو وجود دارد. برچسب هايي كه به درستي فرمت شده اند نقش مهمي در ساخت وب سايتهايي كه هماهنگ با اصول اساسي موتورهاي جستجو مي باشند دارد.

Breadcrumbs در  طراحي سايت : Breadcrumbs ها لينكهاي راهبري هست كه در لينك هاي داخلي وب سايت ارائه ميشوند.اين لينك ها صفحه وب را به گروهي از لينكهاي اصلي و فرعي متصل مي كند. Breadcrumbs ها در توزيع رتبهء صفحه به صفحات ديگر لينك شده وب نيز كمك مي كند. در واقع بايد از كليد واژه ها به عنوان اهرمي بين متون و مطالب وب سايت و Breadcrumbs ها استفاده نماييد. به خاطر داشته باشيد كه قبل از عنوان اصلي صفحهء وب حتماً Breadcrumbs ها را قرار دهيد.

انجام  بهينه سازي  فعاليت ها در صفحه(سئو) بعد از  طراحي سايت :  بهينه سازي  وب سايت به طور عمده شامل  بهينه سازي  فعاليتهاي صفحهء وب بوده كه به چند صورت مي باشد:

اضافه كردن برچسب عنوان به صفحهء وب در  طراحي سايت 
(از آن جهت كه موتورهاي جستجو قادر به خواندن تصاوير نميباشند) اضافه كردن برچسب مبدل تصاوير
نام گذاري تصاوير بر اساس كلمات كليدي استفاده شده در وب سايت و جدا سازي كلمات كليدي طولاني با وسيله خط رابط بين كلمات


قرار دادن كليد واژه به عنوان اهرم بين متن و لينك آن
بهينه سازي محتواي صفحات وب و اطمينان از چگالي كلمات كليدي ( كمتر از ٢٪ در هر متن)

لينكهاي داخلي مهمترين بخش صفحات وب: اتصال لينكهاي داخلي وب سايت به spider ها كمك كرده تا در هنگام جستجو، وب سايت را جستجو كند. صفحات وب بر اساس رده بندي به هم مرتبط مي شوند. به طور مثال فروشگاه كتاب آنلاين مي تواند به صفحه وب نويسنده آن لينك شود.

در بسياري از موارد مشاهده شده است كه وب سايتهايي كه لينكهاي آن به هم متصل هستند همواره رتبه بهتري از وب سايتهايي كه لينكهاي آن به يكديگر متصل نشده اند دارند. شما مي توانيد از صفحه اصلي وب سايت خود به صفحات مهم وب سايت با استفاده از اهرم مناسبي چون متن وب سايت متصل شويد.

استفاده از (سئو) بهينه سازي مناسب با ساختار URL ها: موتورهاي جستجو آدرسهايي كه حاوي كدهاي PHP/ASP نمي باشند را تشخيص نمي دهد. بهينه سازي كه با ساختار URLها مناسب مي باشند از خطوط ارتباطي مابين كليد واژه ها در آن استفاده مي نمايند. مي توان آدرس URL خود را به صورت دستي از طريق فايل HTaccess بنويسيد. Wordpress براي تغيير ساختار آدرس شما گزينه اي ارائه مي كند كه به وسيله آن مي توانيد با يك كليك ساختار آدرس URL خود را تغيير دهيد.

ايجاد XML نقشه سايت در  طراحي سايت : نقشه سايت به موتورهاي جستجو كمك مي كند كه تمامي صفحات وب سايت شما را كشف نمايد. براي اين كار ابزارهاي رايگان زيادي به صورت آنلاين براي ايجاد كردن نقشه سايت XML در دسترس ميباشد.

در واقع مي توانيد در نقشه سايت "اولويتها" و "تغيير فركانس" برچسب ها را انجام دهيد.اولويت برچسب ها(TAGS) نشان دهندهء اهميت صفحات وب در موتورهاي جستجو مي باشد. و اين برچسب هاي تغيير فركانس به موتورهاي جستجو اعلام مي نمايد كه چگونه اغلب اين فركانس صفحات تغيير ميكند.

يك بهينه سازي كامل باعث افزايش شانس شما در داشتن رتبهء بالا در موتورهاي جستجو شده و يك فرصت مناسب براي تبديل بازديدكننده به مشتري براي وب سايت شما ايجاد مي كند.

نياز به طراحي سايت داريد ؟ قبل از آن با شماره تلفن هاي بالاي سايت تماس بگيريد و يا با مراجعه به صفحه تماس با ما شركت درخواست مشاوره كنيد . همچنين با رفتن به صفحه ثبت سفارش ميتوانيد سفارش خود را ثبت كرده تامشاورين سارين وب با شما تماس بگيرند . طراحي سايت ، سئو و بهينه سازي سايت خود را با سارين وب تجربه كنيد .


برچسب‌ها: ،

نويسنده :ميترا محمدبيگي
تاريخ: ۷ آذر ۱۳۹۶ ساعت: ۰۲:۴۴:۵۰

برخي از رهبران كسب و كار ها ، تاجران و افراد مختلفي كه به نوعي كسب و كار دارند به برند اهميت چنداني نميدهند . وقتي از آنها درباره اين موضوع ميپرسي ، جوابشان يك چيز است : محصول منحصر به فردي توليد نميكنيم ! پس نيازي به برند سازي نداريم ! در اين مقاله  ميخواهيم به اهميت برند در طراحي سايت و داشتن يك سيستم عامل براي برند توضيحاتي را بگوييم . در ادامه همراه با سارين وب باشيد .

 
سيستم عامل برند در طراحي سايت چيست؟

سيستم عامل برند شامل اجزاي مختلفي مي باشد كه در كنار هم قرار مي گيرند تا يك تصوير كلي يا دركي از يك شركت و يك برند براي عموم مردم مهيا كند. در اين جا 5 جزء وجود دارد كه در كنار يكديگر يك سيستم عامل برند را تشكيل مي دهد.

 
1 - چشم انداز برند :

اين مورد به منظور چشم اندازي از آن چيزي است كه برند شما مي خواهد به آن برسد. يك جستجوي اينترنتي سريع، چشم اندازهاي مختلفي از برندهاي شركت هاي معروف در سراسر جهان را نشان مي دهد.

چشم اندازه هاي آن ها كوتاه، صريح و واضح مي باشند. يك چشم انداز برند نبايد شامل 1000 كلمه باشد! بهترين و قدرتمند ترين چشم اندازه هاي برند ها تنها در قالب چند كلمه مي باشند.

براي مثال:

    OXFAM: دنيايي بدون فقر
    FEEDING AMERICA: آمريكا بدون گرسنگي
    HUMAN RIGHTS CAMPAIGN: تساوي براي همه

 
2 - وظيفه عملكرد در برند و طراحي سايت چيست ؟

زماني كه چشم انداز برند خود را مشخص نموديد، عملكرد برند شما بايد مورد توجه قرار بگيرد. عملكرد برند شما مربوط به چگونگي عملي شدن چشم انداز و ديدگاه برند تان مي باشد. دوباره بيان مي كنيم، عملكردهاي برند نبايد خيلي طولاني بيان شوند- بهترين عملكردهاي يك برند بايد كوتاه و ساده باشد.

- OXFAM: براي ايجاد راه حل هاي طولاني مدت براي فقر، گرسنگي و بي عدالتي هاي اجتماعي.
- FEEDING AMERICA: براي تغذيه گرسنگان آمريكايي توسط يك شبكه ارتباطي در سراسر كشور متشكل از ذخاير غذايي كشور و انگيزه دادن به هم وطنان براي مبارزه با سوء تغذيه.
- HUMAN RIGHTS CAMPAIGN: سازمان حقوق بشريت براي تساوي حقوق بين تمامي جنسيت ها و اقليت ها.

 
3 - ارزش برند در طراحي سايت و كسب و كار

بهترين برند ها يك مجموعه قوانين اخلاقي و رفتاري را براي خود مشخص مي كنند. اين ارزش ها براي پشتيباني از وظيفه و عملكرد برند عمل مي كند و به چشم انداز برند كمك مي كند تا به واقعيت تبديل شود. برندهاي مشهور داراي ارزش هاي اخلاقي قدرتمندي مي باشند، از جمله HOTEL CHOCOLAT – آن ها مواد تشكيل دهنده تازه اي را براي محصولات شكلات خود از كشاورازان ST LUCIA مهيا مي كنند. اين كشاورزان به طور عادلانه اي به آن ها پرداخت دستمزد مي شود و ديركردي در اين امر روي نمي دهد. اين ارزش هاي برند براي پشتيباني از چشم اندازه هاي برند به كار مي رود و مي تواند شما را به عنوان برند قابل اعتمادي نمايان كند.

 
4 - برند ها چه خصوصيتي دارند ؟

شركت ها اغلب از ويژگي هاي انساني براي برند خود به كار مي برند، از اين رو درك آن ها براي مخاطبين بسيار آسان مي باشد. سوپر ماركت ها تمايل دارند تا خصوصيت اقتصادي را در تجارت خود نشان دهند.

به طور مثال تخفيف ها و يا جوايزي براي مشتريان خود در نظر مي گيرند. اين مورد براي خريداراني كه به دنبال تخفيف گرفتن مي باشند و مي خواهند تا جايي كه مي شود پول هاي خود را ذخيره كنند، متناسب مي باشد. اگر ويژگي هاي برند تاييد شده باشد، مشتريان به طور مداوم اين برند را شناخته و از آن هميشه خريد مي كنند، از اين رو مي توانيم آن ها را ترغيب كنيم تا هميشه از برند حمايت كرده و خريد كنند.


5 - برند چطوري مطرح ميشه ؟

خيلي از برند ها شامل حرف ها و سخن هايي در رسانه هاي چون راديو، تلويزيون، روزنامه و غيره مي باشند. طرز مطرح شدن برندتان مي تواند پيامي را به مخاطبين و مشتريان خود برساند. اگر مي خواهيد به يك برند مجلل و با اعتبار برسيد، بايد به طور رسمي خود را مطرح كنيد و سعي كنيد به طور غير رسمي نيز با مخاطبين خود در تماس و تعامل باشيد.

نياز به طراحي سايت داريد ؟ قبل از آن با شماره تلفن هاي بالاي سايت تماس بگيريد و درخواست مشاوره كنيد . مشاورين سارين وب درخدمت شما هستند . طراحي سايت ، سئو و بهينه سازي سايت خود را با سارين وب تجربه كنيد .

 

منبع:طراحي سايت

نويسنده :ميترا محمدبيگي
تاريخ: ۷ آذر ۱۳۹۶ ساعت: ۰۲:۳۸:۳۳

واقعيت مجازي يا همان VR يكي از تكنولوژي هاييست كه اين روزها طرفداران مخصوص به خود را دارد  . در اين مقاله قصد داريم تا شما را با تكنولوژي VR و تاثير آن در طراحي سايت آشنا كنيم . در ادامه همراه با سارين وب باشيد .

پيدايش و ورود فيلم هاي سه بعدي را به ياد بياوريد. چگونه ما منتظر ورود و پديدار شدن تلويزيون و فيلم هايي بوديم تا به صورت سه بعدي نمايان شوند و خيلي از افراد توسط عينك هاي پلورايز سه بعدي مسابقه ها و بازي هاي سه بعدي را تماشا مي كردند.فيلم هاي سه بعدي كنار رفته و تلويزيون هاي سه بعدي جايگزين آن ها شدند. از اين رو شايد فكر كنيد كه VR نيز به همين ترتيب مي باشد. اما شما اشتباه مي كنيد.

واقعيت هاي مجازي اين روزها وارد طراحي سايت ها شده اند و ما پيش بيني مي كنيم كه اين مورد تبديل به موضوع مهمي در سال هاي آتي شود. در ادامه به بررسي 5 راه تاثير گذار واقعيت مجازي در طراحي سايت ها بپردازيم .
 
واقعيت مجازي به مرورگر ها كوچ ميكند !

مرورگر هاي كه مطابق با وب سايت هاي VR باشند در سال جاري مورد انتظار مي رود كه پديدار شوند.تا همين امروز براي دسترسي به محتواهاي VR مجبور مي باشيد تا از دو مورد استفاده كنيد:

يك هدست و يك اپليكيشن مربوطه. اما اين روزها سعي مي شود تا مرورگرها از WEBVR يا طراحي سايت وب سايت هاي VR پشتيباني نمايند. اين امر باعث مي شود تا به سادگي اين گونه وب سايت ها را در مرورگرهاي تان تجربه كنيد.

اين روزها وب سايت هاي VR در اين موارد قابل دسترس مي باشند:

FIEFOX NIGHTLY BUILDS،  CHOROME 56+ FOR ANDROID , EXPERIMENTALBUILDS OF CHROMIUM FOR WINDOWS , SAMSUNG INTERNET BROWSER FOR GEAR VR.


هم اكنون ميتوانيد از VR به صورت آزمايشي بهره ببريد

تا امروز، وب سايت هاي VR درباره محتواهاي معتبر و ديموهاي نمايشي بسيار تاكيد داشتند. اما حالا برنامه نويسان شروع به گذر كردن از اين مرحله نمودن و مي خواهند روي اپليكيشن هاي واقعي كار كنند كه مي تواند براي افراد واقعي كاربرد داشته باشد.

براي مثال، PETER OSHAUGHNESSY، برنامه نويس در مرورگر اينترنتي سامسونگ در اين پست توضيح مي دهد كه چگونه با كمك شركت گردشگري پيشرو در جهان، به نمونه سازي يك اپليكيشن وب سايت VR كمك نموده است. ما انتظار داريم تا شركت هاي بيشتر و بيشتري از سرويس هاي VR در زمينه طراحي استفاده نمايند.

 

حوزه توليد محتوا به كمك VR ميآيد

در حالي كه هدست ها براي كاربران ساده ساخته است تا به محتواهاي VR در وب سايت ها دسترسي داشته باشند، افزايش دسترسي به آرشيو هاي منابع آزاد مي تواند ساخت محتوا در سايت ها را ساده و ساده تر بسازد.

الگو هاي محبوب براي ساخت محتواهاي VR مانند A-FRAME، PLAYCANVAS، SKETCHFAB و VIZOR به اين معنا مي باشد كه برنامه نويسان تازه كار نيز مي توانند از اين مورد استفاده كنند و تجربه هاي VR را در طراحي سايت هاي خود به وجود بياورند. براي آن كه به شما اثبات كنيم كه كار با اين گزينه چقدر راحت مي باشد، ANJNEY MIDHA در اين پست 10 مورد آموزشي را به شما ارائه مي دهد: "چگونه چشم انداز شگرفي را در وب سايت هاي VR ايجاد كنيم؟"


نياز به طراحي سايت داريد ؟ قبل از آن با شماره تلفن هاي بالاي سايت تماس بگيريد و درخواست مشاوره كنيد . مشاورين سارين وب درخدمت شما هستند . طراحي سايت ، سئو و بهينه سازي سايت خود را با سارين وب تجربه كنيد .

 

منبع:طراحي سايت

نويسنده :ميترا محمدبيگي
تاريخ: ۷ آذر ۱۳۹۶ ساعت: ۰۲:۳۰:۳۴

شايد براي شما عجيب به نظر برسد ، اما گاهي اوقات بايد مشتريان خود را كنار بگذاريد ! در اين مقاله به شما نشان ميدهيم كه چه موقع مشتريان طراحي سايت خود را كنار بگذاريد . در ادامه همراه با سارين وب باشيد .

زماني كه براي اولين بار شغل طراحي سايت مستقل را شروع مي كنيد و يا حتي در شركت طراحي وب مشغول به كار مي شويد، خيلي وسوسه برانگيز است تا به هر مشتري كه در سر راه تان قرار مي گيرد، بله بگوييد.  در هر صورت اين روش در دراز مدت مي تواند بسيار براي تجارت شما مشكل ساز باشد. شما مشتريان وب سايتي را مي خواهيد كه بتوانند در طول پروسه طراحي وب سايت، ارتباطات خوبي را با شما برقرار كنند. شما مشترياني را مي خواهيد كه بتوانيد به آن ها اعتماد كنيد و آن ها به شما اعتماد كنند.

 شما مشترياني را مي خواهيد كه بتوانيد به آن ها اعتماد كنيد و آن ها به شما اعتماد كنند.

زماني كه شما به خوب بودن، قابل اعتماد بودن و حتي طراح وب سايتي كه قيمت هاي خوبي دارد، مشهور شويد، مشتريان بسيار عالي را دريافت مي كنيد. زماني هم كه مشتريان بيشتري به دست آوريد، مي توانيد جايگاه خود را ميان مشتريان جديد و مشتريان حال حاضر تثبيت كنيد.

در اين مقاله من فاكتورهاي اندكي را براي تصميم درباره كار كردن با مشتريان وب سايت ارائه مي دارم. اين فاكتورها بايد به صورت متعادل به كار بروند. اين موارد چك ليست نمي باشند. ممكن است برخي از آن ها براي شما كاربرد داشته باشند و برخي هم اين گونه نباشند.

 

مشتريان شما براي زمان شما ارزش قائل هستند؟

همان طور كه بسيار اهميت دارد تا شما با مشتريان خود خوب برخورد كنيد، آن ها نيز بايد با شما به خوبي رفتار نمايند. اگر روشي كه به وسيله آن مشغول به كار مي باشيد را دوست نداشته باشيد، به زودي با شكست مواجه مي شويد. به همين دليل است كه خيلي از مردم شغل هاي خود را ترك مي كنند. زماني كه به صورت مستقل طراحي وب سايت مي كنيد، ديگر يك رئيس نداريد، شما ده ها مدير داريد (مشتريان وب سايت).

آيا آن ها به آن چه كه مي گويند، عمل مي كنند؟ آيا به موقع پرداخت هاي خود را انجام مي دهند؟ آيا به روش مناسب و معقولي اطلاعات مورد نياز پروژه را در اختيار تان مي گذارند؟ آيا آن ها در ارائه طراحي وب سايت بهتر با شما همكاري مي كنند، يا همه چيز را به عهده شما گذاشته اند؟ زمان براي شما بسيار ارزشمند مي باشد و مشترياني كه اين موضوع را درك نمي كنند، بايد كنار گذاشته شوند.

 
نحوه ارتباط گيري و شبكه سازي با مشتريان وب سايت چگونه است؟

ارتباطات، يك جاده دو طرفه است و بسيار بستگي به ما دارد، زيرا ما "طراحان وب سايت" مي باشيم. ما براي آموزش به مشتريان وب سايت براي به وجود آمدن عملكرد هاي عالي و شگرف در سايت ها، مسئول مي باشيم. ما بايد گزينه هايي كه مي توانيم به آن ها و پروژه شان ارائه داريم را مشخص كنيم.

"طراحان وب سايت خوب نتايج شگرفي را به وجود مي آورند. ما اين نتايج را نمي توانيم بدون داشتن ارتباطات دو طرفه عالي و بهينه، انجام دهيم."

به عبارت ديگر، شغل ما گوش دادن به ديگران است. ما شايد درباره وب سايت اطلاعات بيشتري داشته باشيم، اما مشتريان ما درباره تجارت و مخاطبان خويش بيشتر از ما اطلاعات دارند. آن ها درباره صنعت و حرفه خود بيشتر آگاهي دارند.

طراحان وب سايت خوب تنها طراحي هاي خوب را ارائه نمي دهند، بلكه نتايج خوبي را در معرض  نمايش مي گذارند. ما بدون ارتباطات دو طرفه نمي توانيم اين كار را انجام دهيم.

 

آيا به موقع مشتريان شما پرداختي انجام ميدهند ؟

براي همه افراد چانه زدن و تخفيف گرفتن يك مورد معمولي مي باشد. هر كسي مي خواهد تا يك معامله خوب را شروع نمايد. اين بستگي به شما دارد تا اين موضوع را درك كنيد و كاري را تحويل مشتريان خود دهيد كه مطابق با آن، هزينه كرده اند. همه چيز بستگي به ما دارد تا مشتريان وب سايت، ارزش كاري كه انجام مي دهيم را درك كنند.

مشتريان خوب براي آن چه كه هزينه مي كنند و آن چه كه انجام مي دهيد، بايد ارزش قائل شوند. اگر افرادي در اين زمينه براي پرداخت كردن هزينه ها مشكل داردن، بي شك آن ها را كنار بگذاريد و اصلا به اين موضوع فكر نكنيد.از طراحي سايت لذت ميبريد ؟

گاهي اوقات در پروژه طراحي وب سايت ممكن است احساس استرس، عصبانيت و يا خوشي و لذت كنيد. هيچ مشكلي در اين زمينه وجود ندارد، براي همه ما اين حالات در حين كار روي مي دهد.

با خود فكر كنيد كه اگر در تمامي مراحل و يا اكثر بخش هاي طراحي وب سايت احساس خوشي و لذت مي كنيد، مشتري را نگه داريد. ولي اگر بيشتر احساس ناراحتي و اضطراب مي كنيد تا احساس لذت، بي شك آن مشتري و پروژه اش را كنار بگذاريد.

نياز به طراحي سايت داريد ؟ قبل از آن با شماره تلفن هاي بالاي سايت تماس بگيريد و درخواست مشاوره كنيد . مشاورين سارين وب درخدمت شما هستند . طراحي سايت ، سئو و بهينه سازي سايت خود را با سارين وب تجربه كنيد .

 

منبع:طراحي سايت

نويسنده :ميترا محمدبيگي
تاريخ: ۷ آذر ۱۳۹۶ ساعت: ۰۲:۲۶:۲۳

انتخاب رنگ صحيح براي طراحي سايت يكي از مهم ترين بخش ها به حساب مي آيد . در اين مقاله به فلقسه استفاده از رنگ ها در طراحي سايت ميپردازيم . در ادامه همراه با سارين وب باشيد .

رنگها تاثير زيادي بر مردم دارند. برخي از رنگها مي توانند عواطف گوناگوني را در مردم ايجاد كنند. عكس العملهاي عاطفي مي تواند تصوير شركت شما را در ذهن بينندگان خود تحت تاثير قرار دهد كه به نوبه خود مي تواند تاثير بسزايي روي برند شركت شما داشته باشد.

چنانچه شبهاتي در تاثير رنگ بر عواطف داريد، بهاين مطلب دقت كنيد: "غول چشم سبز"، "چشم قرمز"، يا "خاطره سياه رنگ". غول چشم سبز، مرتبط با حسادت، چشم قرمز، به معناي شخصي خشمگين و خاطره اي سياه رنگ به معناي افسردگي است. انسانها رنگها را به عواطف گوناگوني نسبت مي دهند. علم ثابت كرده است كه رنگهاي مختلف مي توانند انسانها را خوشحال، ناراحت، راحت، خشمگين، به وجد يا به ترس آورند.

هر چيزي كه بتواند در انسانها اين پاسخها را بوجود آورد، نيازمند آن است كه با دقت بيشتري در طراحي سايت مورد توجه قرار گيرد. رنگها تمايل دارند تا بصورت "طبيعي"، "گرم" يا "سرد" طبقه بندي شوند. در نتيجه اجازه دهيد نگاهي به آنها بياندازيم.

چه رنگهايي طبيعي در طراحي سايت هستند ؟

سفيد - سفيد به معناي خلوص و شفافيت است. در برخي فرهنگها، سفيد رنگ مرگ است در حاليكه در برخي ديگر از فرهنگها، سفيد رنگ اميد و ازدواج است.

خاكستري – خاكستري از اطمينان و محافظه كاري نشات مي گيرد. سايه هاي خاكستري، از مرسوم ترين رنگها براي لباسهاي رسمي كار هستند.

قهوه اي – قهوه اي به معناي زمين، خانه و خانواده است.

سياه – سياه به منزله بزرگنمايي قدرت، شكوه و پيچيدگي است. در برخي فرهنگها، سياه به معناي مرگ است.

رنگ هاي گرم در طراحي سايت را بشناسيد

قرمز – قرمز رنگي مطلوب براي جلب توجه است. و اين همان دليلي است كه چرا از اين رنگ براي نامه هاي تبليغاتي استفاده مي شود تا نكات ويژه مورد تاكيد قرار گيرند. قرمز سمبولي براي خشم، تخطي، شهوت و هوس است و مي تواند واقعا فشار خون افراد را بالاتر برد.

زرد – زرد به معناي ضعف يا ترس و همچنين گرما و خوشحالي است.

نارنجي – نارنجي به مرتبط با اشتهاي افراد است.

صورتي – صورتي معمولا نشان دهنده معصوميت، زنانگي و عشق است.

رنگ هاي سرد در طراحي سايت

آبي – آبي اثر بي صدا بودن در افراد را دارد. آبي به منزله هوش و اعتماد است. جالب است بدانيد كه بسياري از سازمانهاي مالي و پزشكي از تم هاي آبي استفاده مي كنند. آبي مي تواند همچنين جلوگيرنده اشتها باشد.

سبز – در حاليكه سبز به معناي حسادت، حريص بودن و بي تجربگي است، ولي همين رنگ به معناي پول و ثروت نيز مي باشد.

ارغواني - ارغواني نشانه اي از خلاقيت است. سايه هاي تيره تر از اين رنگ، در زمانهايي از تاريخ، مختص به دربار و پادشاهان بود و سايه هاي روشنتر آن معمولا با عشق مرتبط هستند.

رنگهاي Web Safe

لامپهاي خلا، LCD و تلويزيون پلاسما، هر كدام، رنگها را بگونه اي متفاوت نشان مي دهند. 216 رنگ وجود دارد كه مي تواند در هر نوع صفحه نمايشي و در هر نوع مرورگزي به شكلي يكسان نشان داده شوند. اين 216 رنگ، رنگهاي Web Safe ناميده مي شوند. چنانچه پيوستگي در رنگها مهم باشد، شما مي بايست تنها از رنگهاي Web Safe در سايت خود استفاده نماييد.

طرح هاي رنگ در طراحي سايت

طرحهاي رنگ مي توانند تركيبي از يك رنگ، رنگهاي مكمل، يا رنگهاي متضاد باشند.

تك رنگ: طرحهاي تك رنگ از چندين سايه مختلف با شدتهاي مختلف رنگ بر روي پيش زمينه اي سياه و سفيد مي باشد. بعنوان مثال، چنانچه بخواهيد از يك طرح رنگ قرمز استفاده كنيد، مي توانيد از هر چيزي بين روشنترين صورتي تا قرمز تيره مايل به مشكي، استفاده نماييد.

رنگهاي مكمل: طرح رنگهاي مكمل از دو يا تعداد بيشتري از رنگهايي استفاده مي كنند كه در كنار هم مناسب مي باشند و تركيبي مطبوع را توليد مي كنند كه براي سليقه بيشتر افراد مناسب است. يكي از رنگها ممكن است غالب باشد و رنگ ديگر مكمل آن باشد.

رنگهاي متضاد: طرح رنگهاي متضاد از دو يا تعداد بيشتري رنگ غالب استفاده مي كنند تا يك "اثر چشمگير" توليد شود. بعنوان مثال، استفاده از صفحه اي با پيش زمينه آبي تيره و قابي با رنگ قرمز سير اطراف يك محدوده متني با رنگ پيش زمينه سفيد و فونت سياه، نوعي از طرح رنگ متضاد است.

طراحان سايت نياز دارند تا در هنگام استفاده از رنگهاي متضاد دقت كنند چراكه برخي از تركيب ها، منجر به اثر ارتعاش خواهند كرد نظير متن قرمز روي پيش زمينه آبي كه مي تواند به چشمان برخي افراد صدمه وارد كند. تركيبات ديگري نيز وجود دارند كه استفاده از آنها چندان مطلوب نمي باشد.

 

نياز به طراحي سايت داريد ؟ قبل از آن با شماره تلفن هاي بالاي سايت تماس بگيريد و درخواست مشاوره كنيد . مشاورين سارين وب درخدمت شما هستند . طراحي سايت ، سئو و بهينه سازي سايت خود را با سارين وب تجربه كنيد .

 

منبع:طراحي سايت

نويسنده :ميترا محمدبيگي
تاريخ: ۴ آذر ۱۳۹۶ ساعت: ۰۱:۴۶:۲۵

شما هم در انتخاب يك شركت براي طراحي سايت مانده ايد ؟ نميدانيد كدام شركت را انتخاب كنيد؟ در اين مقاله با سارين وب همراه باشيد تا اين موضوع را بيشتر بررسي كنيم .

بسياري از سايت ها به شما و وبمسترها اين امكان را مي دهند تا پروژه هاي خود را براي شركت هاي طراحي سايت به مناقصه گذاريد. تمامي اين سايت ها به شما اين امكان را مي دهند تا با شركت ها و كساني كه براي شما كار خواهند كرد، از قبل تماس گرفته و با آنها صحبت كنيد.

حتي بسياري از آنها بر اساس، كشور، استان، شهر و منطقه شركت ها را دسته بندي مي كنند كه به شما اين امكان را مي دهد تا مناطقي كه دستمزدها بالا نمي باشند و شهرهاي صنعتي نمي باشند، شركت مورد نظر خود را انتخاب كنيد. اينكار به شما اين امكان را خواهد داد تا هزينه هاي پروژه خود را پايين نگه داريد. به عبارت ديگر، شما با استخدام نفرات كمتر، در هزينه ها صرفه جويي مي كنيد.

سئوالي كه مي ماند آن است كه چطور مي توان از ميان شن ها، الماس را پيدا كرد؟ شخص يا شركتي كه بتواند كاري با كيفيت را در مدت زمان مقرر شده با هزينه هاي معين شده به شما تحويل دهد؟ پاسخ دادن به اين پرسش ساده نمي باشد. بهترين كاري كه مي توانيد انجام دهيد استفاده از ابزارهايي مي باشد كه در برخي از سايت ها براي ارزش دهي به شركت ها و وب سايت ها ارائه مي شود.

متاسفانه اكثر چنين سايت هايي از سيستم هاي ارزش دهي ضعيفي استفاده مي كنند بطوريكه به مشتريان اجازه مي دهد تا تنها امتيازي را بين 0 تا 10 به طراحان بدهند. چنين سيستم هايي معمولا فاكتورهاي مختلفي را در خود جاي نمي دهند، فاكتورهايي نظير نوع پروژه و پيچيدگي هاي آن.

پيچيدگي يك پروژه فاكتور مهمي مي باشد. طراحان سايت هايي كه پيچيدگي خاصي ندارند و خيلي ساده طراحي شده اند مي توانند در اين سيستم امتياز بالايي را براي كارهاي خود كسب كنند. ولي تضميني وجود ندارد كه آنها بتوانند پروژه هاي پيچيده تر را بخوبي هدايت كنند. از آنجاييكه پروژه هاي پيچيده تر، هزينه هاي بالاتري را طلب مي كنند، در نتيجه چنين سيستم هايي مي بايست حداقل فاكتور مبلغ پروژه را نيز در فرمول هاي رتبه بندي خود در نظر بگيرند تا اطلاعات اضافه تري را به مشتريان ارائه دهد. با اينكار، تصميم گيريهاي مشتريان، ساده تر خواهد شد.

در ادامه به موارد مهم براي انتخاب يك شركت طراحي سايت ميپردازيم :


مشتري نبايد تعيين قيمت كند !


ممكن است بپرسيد دليل اين امر چه مي تواند باشد؟ چنانچه مبلغ را عنوان كنيد، اكثر شركت ها بر حسب مبلغ عنوان شده از سوي شما، هزينه ها را پيشنهاد خواهند داد. متاسفانه هزينه ها و دستمزدها در يك شهر يا منطقه نسبت به مناطق ديگر مي تواند كاملا متفاوت باشد.

بعنوان مثال، فرض كنيد شما قصد داريد تا لوگويي را براي خود طراحي كنيد و انجام اينكار را بدست طراحي بسپاريد. هر گرافيست ماهري مي بايست قادر به انجام اينكار باشد. در نتيجه مطلوب ترين كار اين است كه با كمترين هزينه اينكار را انجام دهيد.

ولي تصور كنيد كه مخاطبان شما افرادي در استراليا هستند. در اينصورت منطقي نيست تا تصور كنيد طراحي در ايران يا چين، بتواند به همان خوبي طراحي كه بومي استراليا مي باشد، از مخاطبان شما مطلع باشد. ولي به اين نكته توجه داشته باشيد كه هزينه هاي طراحي در استراليا به مراتب بسيار بالاتر از هزينه هاي طراحي در ايران و چين است.

ازشركت هايي استفاده كنيد كه مورد انتظار شما هستند


ممكن است بپرسيد "اگر خودم مهارت داشتم كه از كس ديگري كمك نمي گرفتم". اگرچه اين جمله شما ممكن است صحيح باشد ولي شما نياز داريد تا به اندازه كافي با حوزه كاري خود آشنا باشيد تا قادر باشيد به دقت، پروژه خود را تعريف نماييد، و بتوانيد مشخص كنيد چه كارهايي امكان پذير است و چه كارهايي امكان پذير نيست تا بدانيد هزينه عنوان شده در پروژه منطقي است يا نه.

در صورت لزوم، از شخصي مشورت بگيريد كه در اين حيطه قبلا آشنايي دارد. اكثر سايت ها معمولا انجمن گفتگويي دارند كه مي توانيد با نام مستعار پيش از آنكه پروژه خود را بدست آنها بسپاريد، با آنها مشورت و صحبت كنيد.

با دقت به عكس العمل هاي طراحان در مورد پروژه خود توجه نماييد. بهترين انتخاب و گزينه، شخص يا شركتي مي باشد كه عاشق كارش است.

از آنها بخواهيد تا نمونه كارهاي مشابهي را كه قبلا در اين خصوص انجام داده اند را در صورت امكان نشان تان دهند. طراحان گرافيست، طراحان وب سايت، و نيز پديد آورندگان مطالب، بايد قادر باشند تا نمونه كارهاي خود را ارائه دهند. برنامه نويسان و برخي ديگر، ممكن است قادر نباشند تا نمونه كارهايي را ارائه دهند ولي ممكن اين بتوانند منابعي را در اين خصوص معرفي كنند.

نياز به طراحي سايت داريد ؟ قبل از آن با شماره تلفن هاي بالاي سايت تماس بگيريد و درخواست مشاوره كنيد . مشاورين سارين وب درخدمت شما هستند . طراحي سايت ، سئو و بهينه سازي سايت خود را با سارين وب تجربه كنيد .

 

منبع:طراحي سايت

نويسنده :ميترا محمدبيگي
تاريخ: ۴ آذر ۱۳۹۶ ساعت: ۰۱:۴۱:۳۴

با پيشرفت علم وب و طراحي سايت ، و ظهور سيستم هاي مديريت محتوا ، كار مديران وبسايت ها بسيار راحت تر از قبل شده است . اما اگر هنوز با اين سيستم ها آشنا نيستيد در ادامه همراه با شيد .

سيستم هايي كه امروزه در وب به نام CMS شناخته مي شوند مخفف Content Management System مي باشند كه يك برنامه نرم افزاري روي سرور هستند و به مدير سايت اجازه مي دهند تا بدون نياز به طراحي سايت مجدد ، محتواي سايت را تغيير دهد . سيستم هاي مديريت محتوا عبارتست از سيستمي كه بتوان به وسيله آن سه عمل اصلي : ايجاد ، مديريت و سطح بندي اطلاعات را انجام داد .

سيستم هاي مديريت محتواي داراي قابليتهاي زيادي بوده و ميتوانند در طراحي سايت ، بسته به نوع محتوا كارايي آنها نيز فرق مي كند به براي مثال اگر محتواي شما عكس يا فيلم باشد براي مديريت و سطح بندي آن نياز هاي متفاوت تري نسبت به محتواي متني داريد يا اگر محتواي شما صوتي باشد اين امر كاملا متفاوت خواهد شد .
CMSها انواع مختلفي دارند كه مشهورترين آن ها «سيستم هاي مديريت محتواي وب» هستند كه به WebCMS معروف هستند . 

اين نوع از سيستم هاي مديريت محتوا به قدري مشهور و محبوب هستند كه زمان بحث از CMS ها تا از نوع ديگري از CMSها بحث نشود منظور همان WebCMS ها هستند .

به زبان ديگر، وقتي مي گوييم يك CMS يا «سيستم مديريت محتوا» يعني از سيستم هاي مديريت محتواي وب بحث مي كنيم مگر آن كه نوع خاصي از CMS ها را مشخص كنيم .
WebCMSها معروف ترين نوع سيستم هاي مديريت محتوا هستند ، در تعريف ساده تر :

«سيستم هاي مديريت محتواي وب (يا CMSها) نرم افزارهايي هستند كه مسئوليت مرتب سازي، نشر و كنترل محتواي وب مانند مقالات، اخبار، تصاوير و ... را به عهده دارند.»

CMS ها برروي سرورها نصب مي شوند و شما مي توانيد از آن ها استفاده كنيد .سيستم مديريت محتواي سايت اين امكان را به شما مي دهد خودتان سايت خود را توليد كرده و آن را به طور كامل مديريت نماييد و براي اين امر نياز به دانش تخصصي در اين زمينه نداريد.

با استفاده از اين نرم افزار بسيار ساده تر از آنچه تصور كنيد مي توانيد بخشهاي مختلف سايت خود را مديريت كنيد بخشهاي جديد ايجاد كرده و به سايت خود اضافه كنيد و يا محتويات آنها را تغيير دهيد. براي اين منظور حتي لازم نيست اطلاعات را مجددا بر روي وب سرور خود بارگذاري كنيد. كليه اين تغييرات بلافاصله پس از آنكه دستور تغيير وارد مي شود اعمال مي شوند همه چيز بسيار ساده تر از آنچه شما تصور مي كنيد انجام خواهد شد .
براي مثال اگر شما قصد راه اندازي يك سايت خبري را داريد، كافيست CMS مورد نظر خود را برروي سرور وب يعني همان جايي كه قرار است سايتتان باشد نصب كنيد، سپس با نام كاربري و كلمه ي عبور مديريت وارد آن شويد و اخبار خود را ارسال كنيد. لازم نيست شما بدانيد كه يك CMS پشت پرده چه مي كند، زيرا شما CMS ها را نمي نويسيد، در حقيت تعداد بسيار زيادي CMS برروي اينترنت موجود هستند كه كافيست يكي از آن ها را دانلود كنيد و سپس برروي سرور خودتان نصبش كنيد .

 

منبع:طراحي سايت

نويسنده :ميترا محمدبيگي
تاريخ: ۴ آذر ۱۳۹۶ ساعت: ۰۱:۳۸:۲۹

هدف از طراحي سايت جذاب  ، جذب مخاطب بيشتر و انتقال پيام رساتر به آنهاست . در اين مقاله قصد داريم تا شما را با 8 راز چهارچوب طراحي سايت آشنا كنيم كه بسيار به درد شما ميخورد . در ادامه همراه با سارين وب باشيد .

1- مطالب سايت را بيشتر از پيش اهميت بدهيد

شما مي خواهيد تا بازديد كنندگان، سايت تان را بعنوان منبعي از اطلاعات ارزشمند يا مكاني از يك تجارت معتبر بدانند. غلط هاي املايي و گرامري، سبب خواهد شد تا خيلي سريع از اعتبار شما كاسته شود. به ياد داشته باشيد كه مردم از اينترنت براي يافتن اطلاعات استفاده مي كنند. خواه شما محصولي توليد شده توسط خود را بفروشيد يا كالاهاي ديگران را بفروش برسانيد، در هر دو صورت مي بايست ابتدا اطلاعات ارزشمندي را به بازديد كنندگان بدهيد در غير اينصورت آنها به روي سايت هاي ديگر كليك كرده تا اطلاعاتي را كه مي خواهند بيايند. پس به ياد داشته باشيد بعد از طراحي سايت ، مطالب سايت خود را بهينه كنيد .

2- سازگاري با مرورگرهاي مختلف در حين طراحي سايت

حداقل صد نوع مختلف مرورگر وجود دارد. شما مي بايست سايت تان را بگونه اي طراحي كنيد تا با نسخه اخير اكثر مرورگرهايي كه بيشترين استفاده را دارند بخوبي كار كند.

بطور ميانگين كاربران اينترنت ممكن است ندانند كه چطور مرورگرهايشان را بروز كنند يا طرز فكري به اين صورت داشته باشند كه "وقتي چيزي كار مي كند، چرا بايد بهش دست زد؟"

به ياد داشته باشيد كه بازديد كنندگان ممكن است از كامپيوترهاي شخصي نوع PC، MAC، Linux Box، PDA يا از تلفنهاي همراه با مرورگرهاي مختلف استفاده كنند.

طراحي سايت، نيازمند آن است كه صفحات سايت شما حداقل با مرورگرهاي اينترنت اكسپلورر، نت اسكيپ، فايرفوكس، اپرا و سفري بخوبي كار كند. بر طرف سازي خطاها در كدهاي html، كافي نمي باشد و شما مي بايست سايت تان را در مرورگرها و سخت افزارهاي مختلف آزمايش كنيد.

3- استفاده از گرافيك و تصاوير در حين طراحي سايت

كاربران اينترنتي معمولا صبر زيادي ندارند و مطالعات نشان داده است كه در صورتيكه صفحه اي از سايت بيش از 10 ثانيه زمان بارگذاري داشته باشد، اكثر مردم به سايت ديگري خواهند رفت.

همواره تصاوير و ديگر فايلهاي گرافيكي را براي داشتن كمترين حجم ممكن، بهينه سازي كنيد بدون آنكه بر كيفيت نهايي تصاوير تاثيري بوجود آيد. همواره از خصيصه هاي طول و عرض براي تصاوير استفاده كنيد بطوريكه ما بقي صفحه بتواند در حين دانلود تصاوير، بارگذاري شوند.4- رنگ هاي پيش زمينه

چنانچه از هر چيز ديگري به غير از پيش زمينه سفيد براي متنها استفاده مي كنيد، اطمينان حاصل كنيد كه رنگ هاي لينكها را تعريف كرده ايد در غير اينصورت تنظيمات پيش فرض در مرورگر كاربران مشخص خواهد كرد كه رنگ لينك ها چيست و در برخي موارد اين موضوع مي تواند سبب ناخوانايي در لينك ها شود.

5- مالتي مديا بودن

مالتي مديا تركيبي از فيلمهايي بصورت فلش، ويدئو كليپ ها، آوا ها، و موسيقي هاي پيش زمينه است. همواره از پخش كننده هايي استفاده كنيد كه استاندارد هستند بطوريكه زمان دانلود كوتاه شود. اطمينان حاصل كنيد كه بازديد كنندگان مي توانند فايلهاي مالتي مديا را متوقف كنند يا آنها را رد كنند.

با اين روش، افرادي كه سرعت اينترنت پاييني دارند يا سخت افزار يا نرم افزار كامپيوترشان، از مالتي مديا پشتيباني نمي كند مي توانند چنين فايل هايي را ناديده بگيرند. همچنين كليه اطلاعات مهم و حياتي درون فايلهاي مالتي مديا را درون متني نيز قرار دهيد بطوريكه بازديد كنندگان بدون استفاده از مالتي مديا بتوانند به چنين اطلاعاتي دسترسي داشته باشند.

چنانچه افزونه اي براي استفاده از مالتي مديا مورد نياز باشد، همواره لينكي را براي نصب آن قرار دهيد تا كاربران بتوانند آن را دانلود و نصب نمايند. نكته آخر اينكه وقتي از مالتي مديا استفاده مي كنيد، همواره قانون 10 ثانيه اي را براي بارگذاري صفحات به ياد داشته باشيد.

6- ساختار سايت در طراحي و دسترسي آسان تر

ساختار سايت مي بايست ساده و قابل فهم و منطقي باشد. مطالعات نشان داده است كه چنانچه كاربري نتواند اطلاعاتي را كه به دنبال آن مي گردد را بيابد، سايت شما را ترك مي كند و به سايت ديگري خواهد رفت. به اين قانون، قانون 3 كليك مي گويند. هر بخشي از سايت شما مي بايست تنها با سه كليك از هر بخش ديگري از سايت تان قابل دسترسي باشد. چنانچه شما از چيزي ديگري غير از لينك هاي متني ساده استفاده مي كنيد، اطمينان حاصل كنيد كه سايت تان را از لحاظ ساختاري، منوها و ديگر موارد در مرورگرهاي مختلف آزمايش كرده ايد.

7- لينك ها

بطور مرتب و دوره اي، كليه لينك هاي سايت تان را آزمايش كنيد تا مطمئن شويد آنها بخوبي كار مي كنند و لينكي شكسته وجود ندارد. ابزارهاي آنلاين و رايگاني وجود دارند كه بطور دوره اي لينك هاي سايت تان را بررسي مي كنند.

8- فريم ها

از فريم ها استفاده نكنيد چراكه آنها كار بوك مارك كردن صفحات سايت تان را دشوار مي كنند و شما نياز داريد تا كاربران و بازديد كنندگان سايت تان را بوك مارك كنند بطوريكه دوباره بازگردند.

 

منبع:طراحي سايت


برچسب‌ها: ،

نويسنده :ميترا محمدبيگي
تاريخ: ۱ آذر ۱۳۹۶ ساعت: ۱۱:۰۱:۵۸

اعتبار دامين يك وبسايت بعد از طراحي سايت آن ، يكي از عوامل موثر در بهينه سازي و سئو موتور هاي جستجو به حساب مي آيد . در اين مقاله قصد داريم تا ببينيم چه چيز هايي روي اعتبار دامنه تاثبر چشمگيري ميگذارند . در ادامه  همراه با سارين وب باشيد . 

1. لينك شدن دامنه توسط دامنه هاي ديگر
اعتبار دامنه (DA) با توجه به تعداد و كيفيت لينك هاي ورودي به سايت شما و همچنين فاكتور هاي ديگري مثل عمر دامنه و تعدادسيگنال هاي دريافت شده از شبكه هاي اجتماعي محاسبه مي شود و توسط شركت moz ارائه ميشود. به عنوان مثال در صورتيكه از يك دامنه 100 لينك ورودي داشته باشيد، ارزش و اعتبار آن كمتر از زماني مي باشد كه 50 لينك ورودي از 50 دامنه مختلف وجود دارد و اين بدين معني است كه سايتهاي زيادي به وب سايت شما لينك داده اند و سايت شما براي سايت هاي بسياري مهم بوده كه لينك داده اند كه اين موضوع به صورت غير مستقيم به افزايش اعتبار وب سايت شما كمك خواهد كرد.(البته بايد علاوه بر فاكتور تعداد به كيفيت لينكها و فاكتور هاي ديگر) نيز توجه نمود.

2 . رتبه سايت موز (mozrank :moz)
رتبه moz يك وب سايت بر اساس مشخصات لينك آن مي باشد و در محدوده 0 تا 10 رتبه بندي مي شود كه عدد بالاتر رتبه بهتري مي باشد. رتبه moz به كيفيت لينك هاي ورودي به سايت شما وابسته است ، يعني اگر سايت شما تعداد كمي لينك ورودي ولي با كيفيت بالا داشته باشد ارزش آن بيشتر از اين است كه تعداد زيادي لينك ورودي با كيفيت پايين داشته باشد.


3. اعتماد Moztrust : moz
Moztrust مانند رتبه moz مي باشد اما بر روي نزديكي و ارتباط سايت شما با لينك هاي معتبر تمركز دارد. Moztrust چگونگي ارتباطات و اتصالات و شبكه هاي وب سايت هاي معتبري كه به شما لينك دارند را بررسي مي كند. در صورتيكه وب سايتي كه به شما لينك داده به وب سايت هاي معتبر ديگري هم لينك داده باشد، به سود شماست.
فرض كنيد سايت الف به اين مقاله درباره اعتبار دامنه در پست منابع بلاگش لينك مي كند و همچنين در اين پست به سايت هاي معتبر ديگري مانند يك سايت آموزشي يا مجله موتور جستجو نيز لينك كرده است كه اين باعث افزايش رتبه اين وب سايت در Moztrust مي شود.


4. كيفيت محتوا
كيفيت محتوا كليد هر گونه رتبه بندي در دنياي سئو و بهينه سازي بعد از طراحي سايت  مي باشد. هنگامي كه شما محتواي با كيفيتي را مي نويسيد و بارگذاري مي كنيد در واقع شما تمايل به رتبه بالاتري داريد به اين دليل كه افراد بيشتري به محتواي با كيفيت شما لينك خواهند داد. و اين بدين معني است كه به طور غير مستقيم اعتبار شما و در نهايت اعتبار دامنه شما افزايش خواهد يافت.

5. سيگنال هاي شبكه هاي اجتماعي
اين مورد نيز يكي از عوامل مرتبط با افزايش اعتبار دامنه وب سايتتان مي باشد. سيگنال هاي شبكه هاي اجتماعي به اين معني است كه تعداد كل به اشتراك گذاري و پسنديدن (لايك كردن) مقاله هاي شما بر روي پلت فرم شبكه هاي اجتماعي چقدر است.


6. دوستي با موتورهاي جستجو
بعد از طراحي سايت با سئو، سايت شما در نتايج موتور هاي جستجو به دفعات بيشتري مشاهده خواهد شد و اين به اين معني است كه افراد بيشتري آن را مطالعه خواهند كرد و به اين ترتيب اعتبار شما افزايش مي يابد.

نياز به مشاوره و طراحي سايت داريد ؟ با شماره تلفن هاي بالاي سايت تماس بگيريد و درخواست مشاوره كنيد . مشاورين سارين وب در خدمت شما هستند . طراحي سايت ، سئو و بهينه سازي سايت خود را با سارين وب تجربه كنيد .

 

منبع:طراحي سايت

نويسنده :ميترا محمدبيگي
تاريخ: ۱ آذر ۱۳۹۶ ساعت: ۱۰:۴۹:۳۲

بعد از طراحي سايت ، بايد به فكر جذب مشتري براي كسب و كار ديجيتالي خود يا همان سايت باشيد . در اين مقاله به بررسي جذب مشتري از طريق شبكه اجتماعي معروف گوگل پلاس ميپردازيم . پس در ادامه همراه با سارين وب باشيد .

 گوگل پلاس با پشت سر گذاشتن توييتر، جايگاه دوم محبوب ترين شبكه هاي اجتماعي را از آن خود كرد. اما وسعت زياد گوگل پلاس مهم ترين خصوصيت آن محسوب نمي شود بلكه قدرت اصلي آن در استفاده از ساير ابزارهاي قدرتمند گوگل نظير گوگل داكس و گوگل هنگ اوت است كه آن را از ساير رقبا متمايز ساخته است. 

پست هاي صفحه گوگل پلاس خود را جذاب طراحي كنيد 
اگر مي خواهيد مشتريان شما به طور مداوم از صفحه ي گوگل پلاس فروشگاه اينترنتي تان بازديد داشته باشند، بايد دليل خوبي براي انجام اين كار در اختيارشان قرار دهيد. به جاي قرار دادن پست هاي تبليغاتي و بدون هدف، از مطالب جذاب و مرتبط با فعاليت فروشگاه تان استفاده كنيد. نمونه ي كارهايي كه مي توانيد براي ارائه ي مطالب جذاب تر انجام دهيد را در زير مشاهده مي كنيد.


طيف مخاطب خود را مشخص كنيد 

با استفاده از ابزار جستجوي گوگل پلاس مي توانيد كاربراني كه به مطالب ارسالي شما علاقه دارند را پيدا كنيد، كافي است كليدواژه هاي مرتبط را در بخش جستجو وارد كنيد و ليستي از كاربران علاقمند به موضوع را تهيه كنيد. با استفاده از كليدواژه هاي جزئي تر مي توانيد مخاطبان بهتري را جذب كنيد.


خلاقانه مطلب توليد كنيد

ممكن است به عنوان صاحب يك فروشگاه كه طراحي سايت فروشگاهي دارد ، دوست داشته باشيد به طور مداوم محصولات خود را در صفحه ي گوگل پلاس معرفي كنيد اما بهتر است اينگونه پست هاي تبليغاتي تنها 20 درصد حجم كل پست هاي شما را تشكيل شوند. 80 درصد ديگر مطالب شما بايد شامل مطالب خلاقانه ي خود شما باشند. اين مطالب مي تواند شامل اخبار جديد دنياي تكنولوژي و تجارت، تصاوير مشتريان راضي از محصولات شما و نقدها و مقالات فني باشد.

فرمت هاي مختلف مطالب را تست كنيد  
تنوع مطالبي كه مي توان در صفحه ي گوگل پلاس منتشر كرد زياد است. در اين حالت مشتريان بيشتر جذب فروشگاه تان مي شوند. پست هاي وبلاگ، اينفوگراف، ويديو و عكس جزو مواردي هستند كه مي توانند اين تنوع را ايجاد كنند.

به صورت هوشمندانه عمل كنيد  
با استفاده از بخش اشتراك گذاري مشخص كنيد كه مي خواهيد مطالب شما براي چه كساني قابل ديدن باشند. با استفاده از گروه بندي دقيق مي توانيد مطالب خود را در مكان صحيح و براي اشخاص صحيح منتشر كنيد. در صورت تمايل مي توانيد از گوگل پلاس بخواهيد تا پست هاي شما را توسط ايميل براي مخاطبانتان ارسال كند تا مطمئن شويد كه مطالب شما حتما خوانده مي شوند.
 
با ساير حلقه ها (Circles) و انجمن ها (Communities) ارتباط برقرار كنيد
 
اگر تا به امروز در يك نمايشگاه شركت كرده باشيد اطلاع داريد كه زمينه فعاليت آن از دو حالت خارج نيست. يا نمايشگاه شامل شركت هايي است كه در زمينه هاي متفاوت فعاليت مي كنند يا اينكه نمايشگاه شامل شركت هايي است كه در يك زمينه ي يكسان فعاليت مي كنند. با اينكه هر دو نوع، مزايا و معايب خود را دارند اما شركت در نمايشگاه هاي كوچكتر و تخصصي تر تاثير بيشتري خواهد داشت و علت آن ايجاد ارتباط عميق تر بين دو طرف مي باشد.


حلقه ها (Circles)
 
دسته بندي مطالب توسط حلقه ها يك گام اساسي براي ايجاد و انتشار مطالب محسوب مي شود، در ضمن اين يك راه فوق العاده براي ارتباط بهتر با مشتريان است. به طور مثال مي توانيد مشتريان دائمي خود را در يك حلقه و شركاي تجاري خود را در حلقه اي ديگر دسته بندي كنيد و به اين ترتيب مطالب خود را با خيال راحت تر براي هر گروه منتشر كنيد.

نياز به مشاوره و طراحي سايت داريد ؟ با شماره تلفن هاي بالاي سايت تماس بگيريد و درخواست مشاوره كنيد . مشاورين سارين وب در خدمت شما هستند . طراحي سايت ، سئو و بهينه سازي سايت خود را با سارين وب تجربه كنيد .
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ]
تاریخ امروز
آمار بازدیدکنندگان
ابزارک هاي وبلاگ