خرید سیگار برگ
مرکز فروش توتون پیپ
خرید پیپ اصل
نمایندگی تفال
بهترین مدل اتو بخار تفال
قیمت زودپز برقی
آموزش آشپزی
آموزش شیرینی پزی
آموزش کافی شاب
تور کویر مرنجاب
تور قبرس شمالی
تور کوش آداسی
سنگ تراورتن
سارين وب ديزاين
درباره من
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :ميترا محمدبيگي
تاريخ: ۲۱ آبان ۱۳۹۶ ساعت: ۱۱:۳۲:۱۹
قبل از طراحي سايت ، بايد به اين فكر كنيم كه آيا وبسايت مورد نظر ما با بازاريابي و بهينه سازي در موتور هاي جستجو ميتواند موفق شود ؟ در ادامه همراه با سارين وب باشيد .

بعد از طراحي سايت ، سايت آماده ارائه به مخاطبان است . اما به راستي بهينه سازي مهم است يا توليد محتوا ؟ يا هردو باهم ؟ در ادامه به برخي نكات مهم براي توليد محتوا بر اساس روش هاي سنجيده شده ميپردازيم .

خدمات مشتريان در سايت

- شما وب سايت را براي مخاطبين تان به وجود آورده ايد، نه براي خودتان، پس توجه كنيد كه همه چيز براي آنها باشد.
- اطلاعاتي را كه از شما خواسته ميشود، در اختيار كاربران قرار دهيد و در كار خود وقفه ايجاد نكنيد.
- خدماتي كه مورد نياز كاربران است، در اختيارشان بگذاريد.
- به طور واضح بايدها و نبايدها را براي خود و كاربران سايت مشخص كنيد و نكته اي را مبهم باقي نگذاريد.
- يك بخش help در سايت داشته باشيد و در صورت امكان با e-mail فوري يا تلفن مشكلات كاربران را در رابطه با استفاده از سايت حل كنيد.
- همواره از يك يا چند تن از كاركنان بخواهيد كه به طور دائم و به نوبت online باشند تا در صورت لزوم كاربران را راهنمايي كنند.
- يك بخش خدمات مشتريان در سايت قرار دهيد تا كاربران را براي پرسش و تحقيق تشويق كند.
- بخشي را به "پاسخ به سوالات مكرر" يا frequently asked questions اختصاص دهيد- ده تاي اول را در سايت بگذاريد و آنها را هر از گاهي تغيير دهيد. در صورت لزوم از نمودار و تصوير استفاده نماييد.

بعد از طراحي سايت ، كاري كنيد كه مردم براي كار و تجارت با شما تشويق شوند

- اولويتهاي مشتريان خود را بشناسيد و آنها را اولويت خود بدانيد.
- محصولات و خدمات خود را به مشتريان معرفي كنيد.
- مهمترين عناصر كار خود را در بالاي صفحه قرار دهيد تا كاربران بتوانند قبل از باز شدن تمام صفحه، آنرا ببيند.
- جزئيات شيوه هاي تماس با وب سايت را يا در صفحه اول قرار دهيد يا در جايي كه با يك "كليك" بتوان به آن رسيد، آنرا در ته سايت دفن نكنيد.
- برقرار كردن امكان جستجو را در وب سايت فراموش نكنيد.
- با طراحي شيوه واضح و روشني براي گشت و گذار در سايت، كاربران را به بخشهاي مختلف سايت راهنمايي كنيد.
- امكان استفاده از سايت خود را براي افرادي كه امكان اتصال سريع ندارند يا داراي نارساييهاي جسمي هستند فراهم كنيد.
- در طراحي سايت خود user-friendly بودن سايت خود را براي كاربران خارج از كشور هم قابل استفاده كنيد.

انسجام و نظم بخشيدن به محتوا
هنر نظم بخشيدن و چيدمان محتواي يك سايت، طراحي اطلاعات information design نام دارد. اين كار شامل دسته بندي، جدا كردن و مشخص كردن مطالب بوده و به كاربر كمك ميكند تا بلافاصله محتويات وب سايت را ببيند و جاي هر كدام را تشخيص دهد. طراحي سايت و استفاده از علائم و عوامل تصويري بايد طوري باشد كه كاربر به گشت و گذار در آن علاقمند شود.

حال بايد چه كاري انجام دهيم  ؟
بعد از روند طراحي سايت ، زماني كه مشغول طراحي اطلاعات وب سايت خود هستيد:
- همواره نظر كاربران را درباره سايت به خاطر داشته باشيد، اينكه آنها از تشكيلات شما، محصولات و خدمات آن چه انتظاري دارند بسيار مهم است.
- مطالب و عناصري كه بيشتر كاربران به آن علاقمندند و دسترسي به آنها برايشان اهميت دارد را بشناسيد و يا آنها را در صفحه اصلي قرار دهيد يا در جايي كه با يك "كليك" بتوان به آن رسيد.
- تعداد "كليك"هايي كه براي رسيدن به يك مطلب لازم است را به سه تا و كمتر كاهش دهيد. براي مثال سايت خود را با ساختار flat طراحي كنيد.
- عنوان بخشهاي مختلف سايت را واضح و كوتاه انتخاب كنيد.
- براي نام گذاري بخشهاي سايت مراقب ملاحظات فرهنگي باشيد.
- توجه كنيد كه بخشهاي اطلاعات، محصولات، خدمات، جنبه هاي فني وب سايت، روابط عمومي و بازاريابي كاملا مشخص و مجزا باشند.

طراحي گشت و گذار يا Navigation design در طراحي سايت
طراحي براي گشت و گذار در سايت، هنر در اختيار قرار دادن ابزار مناسب براي يافتن مطالب به كاربر است. هنر اين كار در به وجود آوردن عوامل بصري است كه به كاربر اطلاع ميدهد در كجا قرار دارد، از كدام قسمت به اينجا رسيده و از اينجا به كدام بخش ميتواند حركت كند. او بايد بتواند ببيند و درك كند. ساده ترين مثالها، فلشها و دگمه هايي هستند كه امكان دسترسي به تمام بخشها را امكان پذير ميكنند.

چه كاري بايد انجام دهيم ؟
به پيشنهادات زير براي navigation design توجه كنيد:
- طراحي را ساده و بسيار مشخص انجام دهيد.
- مسيرها و ابزارهاي متعددي را براي كاربر در نظر بگيريد تا بتواند ابزارهاي جستجو، نقشه سايت و منوها menuرا پيدا كند.
- به خاطر داشته باشيد كه كاربران لزوما از صفحه اصلي وارد سايت شما نميشوند، پس در تمام صفحات ابزارهايي براي جستجو در سايت و بازگشت به صفحه اصلي قرار دهيد.
- كاربران غيبگو نيستند، پس از آنها انتظار نداشته باشيد محتويات يك منو را حدس بزنند يا به خاطر بسپارند.
- اگر از علائم تصويري براي راهنمايي كاربران استفاده ميكنيد، از گويا بودن تصوير مطمئن شويد و اندازه آنرا به قدر كافي بزرگ و قابل رويت انتخاب كنيد.
- علائم يا توضيحاتي براي مشخص كردن محل قرار گرفتن كاربر در سايت در نظر بگيريد.
- از علائم و ابزارهاي همسان و يك نواخت استفاده كنيد.
- اگر كاربر براي خواندن يا ديدن محتواي يك صفحه بايد به سمت پايين حركت كند scroll down ، در پايين صفحه ابزاري براي به بالا برگشتن با يك "كليك" قرار دهيد
 
نياز به طراحي سايت و توليد محتوا براي وبگاه خود داريد ؟ قبل از طراحي سايت و پيگيري روند آن ، با شماره تلفن هاي بالاي سايت تماس بگيريد و درخواست مشاوره كنيد . مشاورين سارين وب براي ارائه مشاوره رايگان درخدمت شما هستند .
طراحي سايت ، سئو وبهينه سازي سايت خود را با سارين وب تجربه كنيد .
 
نويسنده :ميترا محمدبيگي
تاريخ: ۱۷ آبان ۱۳۹۶ ساعت: ۰۳:۳۹:۰۴
همانطور كه موتورهاي جستجو داراي چند مرحله "جستجو" هستند، بيشتر افراد نيز براي بدست آوردن نتيجه بهتر در موتورهاي جستجو، شروع به جستجو در شهر و محله هاي نزديك به محل اقامت خود مي كنند. در اين مقاله قصد داريم تا شما را با بهينه سازي محلي در طراحي سايت آشنا كنيم . در ادامه همراه با سارين وب باشيد  .
اين موضوع به دليل افزايش نياز بازديدكنندگان است، آنها مي خواهند بدانند با چه كساني قرار است معامله كنند. بازديد كنندگان تمايل دارند شخصاً از محل كسب و كار شما ديدن نمايند. بنابراين هدف قرار دادن بازديدكنندگان محلي در كنار بازديدكنندگان جهاني، به وب سايت شما جهت جذب هردو قشر از بازديدكنندگان كمك فراواني خواهد كرد.

3دليلي كه بايد در جهت بهينه سازي وب سايت با طراحي سايت براي بازديدكنندگان محلي در نظر بگيريد :

- يك نام تجاري جهت آگاه سازي افراد بسازيد
وب سايت خود را با كلمات كليدي خاص محلي جهت افزايش آگاهي افراد از نام تجاري و محل جغرافيايي كسب وكار خود، بهينه سازي نماييد.

- بعد از طراحي سايت از اهرم اطمينان و صداقت استفاده نماييد
اگر افراد و بازديدكنندگان محلي به نام تجاري شما اعتماد كنند. اين موضوع در وب سايت باعث جلب توجه ديگر بازديدكنندگان در سراسر جهان خواهد شد. اين برتري مي تواند وب سايت شما را از ديگر رقبا تفكيك سازد.

  - ROI وب سايت خود را افزايش دهيد
بررسي هاي اخير نشان داده است كه بهينه سازي وب سايت( به صورت محلي و جغرافيايي) باعث افزايش تبديل بازديدكنندگان به خريدار مي شود. محلي بودن خدمات و محصولات باعث مقرون به صرفه شدن هزينه ها شده و منجر به افزايش ROI در وب سايت شما مي شود.

چگونه مي توان وب سايت خود را براي جستجو هاي محلي بهينه سازي كرد؟
بهينه سازي وب سايت براي يك كسب و كار محلي شامل مراحل بهينه سازي تمامي صفحات اصلي و پر مخاطب و ديگر صفحات به همراه صفحات درخواست و ارسال و ديگر موارد مي شود.

مراحل زير تضميني است براي حضور وب سايت شما در نتايج جستجوهاي محلي بعد از طراحي سايت:

- اضافه كردن نام شهر به متا تگ ها :
اضافه كردن نام شهر به كلمات كليدي اصلي در تگ عنوان مطالب، تگ كلمات كليدي و تگ توضيحات در وب سايت شما يكي از مهم ترين مراحل بهينه سازي وب سايت شما مي باشد. زماني كه موتورهاي جستجو در حال ايندكس كردن وب سايت ها هستند، ربات هاي جستجو بر روي نام شهر و تفسير آن تاكيد كرده و سپس در پايگاه داده ها نام شهر مورد نظر وب سايت شما در نتايج موتورهاي جستجو نمايان خواهد شد.

- از ديگر متا تگ هاي اطلاعات محلي موجود استفاده نماييد
متا تگ هاي مختلف ديگري در HTML وجود دارد كه مي تواند به نفع بهينه سازي وب سايت هاي محلي عمل نمايد. برخي ديگر از اين متا تگ ها تحت عنوان هاي متا از جمله "كشور"، "موقعيت جغرافيايي" و يا ICMB مي باشند. متا نام-كشور را مي توان با قرار دادن نام كشوردر تگ هاي اصلي كه بازديدكنندگان آن كشور هدف شماست، بهينه سازي انجام دهيد. متا نام ـ موقعيت جغرافيايي و يا ICMB را مي توان در جهت مشخص شدن طول و عرض جغرافيايي مختصات شهر محل كسب و كار خود استفاده نماييد.
هر كشور داراي اطلاعات منحصر به فرد مربوط به ICMB مي باشد. دادن اين اطلاعات و مشخصات به موتورهاي جستجو باعث ايجاد رتبه بندي محلي مطلوب تري براي وب سايت شما مي شود.

- ثبت وب سايت در ليست مركز كسب و كار محلي گوگل بعد از طراحي سايت
گوگل اين امكان را به شما مي دهد تا وب سايت خود را در ليست مشاغل و كسب و كارهاي محلي بدون داشتن هزينه، ثبت نماييد. در اين ليست مي توانيد جزئيات اطلاعات خود از جمله آدرس، محل فعاليت ها، شماره تماس، و ساعات كار خود را اضافه نمائيد. تمامي جزئيات اين اطلاعات در يك صفحه نمايش به صورت يك نقشه فشرده نشان داده و جزئيات دقيق محل كسب و كار شما نمايان مي شود.

- ايجاد بك لينك با كيفيت بالا در بهينه سازي بعد از طراحي سايت
يكي از جنبه هاي بسيار مهم بهينه سازي موتورهاي جستجو ايجاد لينك مي باشد. موتورهاي جستجو براي لينك هاي دريافتي هر وب سايت اهميت ويژه اي قائل مي باشد.و از آن به عنوان يك وسيله اندازه گيري جهت اندازه گيري ميزان محبوبيت و شهرت وب سايتها استفاده مي كنند.
شما مي توانيد با ارسال وب سايت خود به دايركتوري هاي جستجوي صفحات با رتبهء بالا و يا Yellow page ها و يا موتورهاي جستجوي محلي و همچنين استفاده از ابزارهاي مديريت سايت گوگل اقدام به ايجاد بك لينك با كيفيت بالا نماييد.

- انتخاب سرويس دهنده ميزبان وب مناسب بعد از طراحي سايت
اگر كسب و كار شما در انگلستان بوده و شركت شما در آنجا مستقر مي باشد و دامنهء وب سايت شما .com است، و البته سرور سرويس دهنده ميزبان وب شما در استراليا مي باشد؛ در اين صورت شانس افزايش رتبه بندي در موتورهاي جستجو براي وب سايت شما در استراليا بيشتر خواهد بود. دليل آن اين است كه؛ موتور جستجو، وب سايت شما را به عنوان يك وب سايت استراليايي تشخيص مي دهد وبراي موتورهاي جستجو مشكل است كه رتبه خوبي در موتورهاي جستجوي انگليس آن هم به عنوان .co.uk به اين وب سايت بدهد.

به اين ترتيب تصميم خود براي داشتن ميزبان وب مناسب در كشوري كه بسياري از مشتريان وب سايت شما زندگي مي كنند را عملي نموده و آن را به دست ارائه دهندگان خدمات ميزباني وب محلي بسپاريد. بهينه سازي وب سايت براي جستجو هاي محلي، غالباً براي وب سايت هايي است كه بر اساس ارائه خدمات تجاري و مبتني بر افزايش توليد و فروش مي باشد.
 
قبل از طراحي سايت ، با مشاورين سارين وب درتماس باشيد و درخواست مشاوره كنيد .طراحي سايت ، سئو وبهينه سازي سايت خود را با سارين وب تجربه كنيد .
 
نويسنده :ميترا محمدبيگي
تاريخ: ۱۷ آبان ۱۳۹۶ ساعت: ۰۳:۳۰:۱۹

وجود يك وب سايت به خودي خود موجب ارزش‌آفريني نيست، كافيست يك بار امتحان كنيد ! بعد از طراحي سايت تا اقدامات بهينه ‎سازي انجام ندهيد، نمي­‎توانيد پاسخ مناسبي بگيريد و كسب‌وكار خود را ارتقا دهيد، براي اينكه سايت خود را با كمترين زحمت بهينه كنيد، روش­‎هاي زير را مد نظر داشته باشيد. اين روش‌ها به شرط كاربرد دايمي سئوي سايت شما را تضمين مي‌كند. در ادامه همراه با سارين وب باشيد .


اگر به دنبال كسب‌وكار در اينترنت هستيد يا اينكه مي‎خواهيد وب‌سايت خود را در ميان ساير وب‌سايت‌هاي مشهور­تر و معروف­‎تر و پربازديدتر نماييد، بايد به دنبال بهينه‎سازي وب‌سايت خود بعد از طراحي سايت باشيد. وجود سايت‌هاي سئوكار اين مشكل را براي كاربران تا حدودي حل مي­‎كنند اما راه­‌هايي وجود دارد كه با كمترين هزينه مي­‎توان آن­‎ها را  روي سايت پياده كرد و رتبه خود را ارتقا داد.


روش هايي كه بعد از طراحي سايت براي سئو بايد به كار گيريد :

استفاده از بك لينك براي بهينه سازي بعد از طراحي سايت
موتورهاي جست‌وجو اين روزها بر اساس ميزان لينك­‎هايي كه به سايت شما وارد مي­‎شود يا به طور ساده­‎تر، تعداد سايت­‎ها و رتبه­‎هاي سايت­‌هايي كه شما را لينك مي­‎كنند، به شما ارتقاي رتبه مي­‎دهند. سعي كنيد از سايت­‎هايي با رنك­‎هاي بالا و خوب يك يا دو لينك خريداري كنيد و به طور مداوم به اين كار ادامه دهيد. البته يك نكته بايد توجه نماييد كه با توجه به سيستم گوگل و نظارتي كه روي لينك­‎ها و ورودي و خروجي‌هاي لينكي سايت‌ها دارد، بايد توجه كنيد كه از بيش از دو سايت لينك خريداري نكنيد. همچنين در صورتي كه مي‎خواهيد به سايت­‌هاي رنك پايين لينك بفروشيد، بيش از 7 لينك به سايت‌ها نفروشيد. در غير اين صورت قوانين گوگل را نقض كرده‎­ايد و بايد جريمه شويد­. جريمه گوگل هم چيزي جز كاهش رنك تا حد 3 يا 4 رنك نيست.

استفاده مطالب تكراري در سايت بكار نبريد
استفاده از مطالب تكراري يا كپي كردن سايت­‎هاي متفاوت مي­‌تواند اثر منفي براي شما داشته باشد. براي ايندكس كردن مطالب شما بايد با ساير متون وب‌سايت­‎ها متفاوت باشد تا ايندكس مطالب شما كاملاً اختصاصي باشد.

بد از طراحي سايت ، محتوا از اهميت بالايي برخوردار است
استفاده از محتواي پايين و متوسط مي­‎تواند موجب كاهش بازديدكنندگان و عدم علاقه بازديدكنندگان باشد. براي افزايش شمار بازديدكنندگان بهتر است از مطالب عام پسند با بياني منحصر به فرد و با محتواي عالي بكار ببريد.

دسترس‌پذيري سايت
مطمئن باشيد كه سايت شما در تمامي موتورهاي جست‌وجو معرفي شده است. براي مطالب خود توضيحات تعيين كنيد و از كلمات كليدي مناسب استفاده نماييد.

متاتگ‌ها در بهينه سازي
گوگل اين روزها روي كلمات كليدي كنترل چنداني ندارد اما موتورهايي مثل ياهو و Bing با متاتگ‌ها سر و كار دارد. متاتگ‌ها كه در كدنويسي‌ها تعريف مي‌شوند، اهميت فراواني دارند. به طور كلي متاتگ‌ها نقش مهمي دارند و در اين ميان از اهميت وافري برخوردارند. بنابراين در تعريف متاتگ‎ها براي سايت توجه داشته باشيد.

بهينه‌ سازي سرعت سايت در طراحي سايت

پلاگين‌ها: استفاده بي‌رويه از فايل­‎ها و پلاگين­‎ها در سايت مي­‌تواند به ميزان قابل توجهي سرعت بارگذاري صفحه سايت شما را كاهش دهد. براي اينكه سرعت بارگزاري سايت شما خوب باشد و كاربران را خسته نكند از فايل­‎ها و پلاگين­‎ها و افزودني­‎هاي كم در سايت استفاده نماييد.


تصاوير بزرگ را برداريد: وجود يك تصوير گوياي هزار كلمه است اما توجه داشته باشيد كه عكس بيش از اندازه بزرگ مقدار زيادي سرعت بارگزاري را كاهش مي­‎دهد. توجه داشته باشيد از تصاوير كوچك و كم حجم  استفاده نماييد و به جاي متن هرگز از عكس جايگزين استفاده نكنيد.


برنامه‌نويسي كارآمد: به برنامه‌نويسي سايت­، قالب و سيستم مديريت محتواي سايت توجه داشته باشيد و ازكدهاي كوتاه استفاده نماييد.

نياز به طراحي سايت و مشاوره قبل از آن داريد ؟ با شماره تلفن هاي بالاي سايت تماس بگيريد و درخواست مشاوره كنيد.

طراحي سايت ، سئو وبهينه سازي سايت خود را با سارين وب تجربه كنيد .

 

منبع:طراحي سايت

نويسنده :ميترا محمدبيگي
تاريخ: ۱۶ آبان ۱۳۹۶ ساعت: ۱۲:۰۷:۲۱

طراحي سايت با CSS به واقع جداسازي محتوا و سبك است. در اين مقاله قصد داريم تا شما را با طراحي سايت موفق با استفاده از css3 آشنا كنيم . در ادامه همراه با سارين وب باشيد .

محتوا بايد در نسخهء متني HTML و CSS بايد مراقب باشد كه HTML در صفحه چگونه متن را به نمايش مي گذارد. با اين حال، اكثر طراحان وب سايت به صورت مناسب اقدام به جدا كردن محتوا و سبك طراحي سايت نمي كنند. HTML و CSS از يكديگر جدا هستند. اما اگر شما تغييراتي در نسخهء متني HTML ايجاد نماييد، يك ظاهر طراحي شدهء از هم جدا ايجاد مي شود. زيرا CSS براي انجام كار متكي بر عناصر موجود در متن HTML مي باشد.
در حال حاضر اين موضوع براي كسي مهم نيست كه تركيب مطالب چند صفحهء ثابت كنار هم قرار نيست خيلي تغييري در طراحي سايت ايجاد كند؛ كه با استفاده از CSSدر طراحي سايت از منافع آن بهره مند شده و از وجود دسترسي هاي ساده اطمينان حاصل نماييد.


اما اگر با يك سايتي كه به درستي مديريت شده و به طور مرتب مطالب آن به روز مي شود و با وجود تعداد زيادي محتواي ديناميك(پويا)، بسيار مهم است كه بتوان بدون نياز به ويرايش HTML در هر صفحه و بدون پخش شدن مطالبي كه تا به حال جمع آوري شده، كار انجام داد.پاسخ اين كار CSS مي باشد. اما تنها در صورتي مي توان در طراحي سايت از CSS بهره مند شد كه مطالب و محتوا به طور كامل از سبك جدا شده باشد.
براي داشتن طراحي سايت كه به طور كامل قابل تغيير با CSS باشد، بسيار ضروري است كه بدانيم كه در هر نسخه متني HTML در واقع 2 عنصر جداگانه وجود دارد. يكي محتوا است – كه شامل متن و تصاويري است كه افراد در وب سايت آنها را ديده و مطالعه مي كنند؛ و ديگري ساختار صفحه است – DIVs ويا Table كه عناصر و ويژگي هاي مختلف در صفحه را تعريف مي كند.


براي ايجاد موفقيت در طراحي سايت با CSS، عناصر ساختاري صفحات HTML نياز به برنامه ريزي و اجرا و پذيرش CSS براي ايجاد تغييرات در صفحه صرف نظر از محتواي ان دارد. به عنوان مثال اكثر صفحات در طراحي سايت بايد داراي Header و يا عنوان، ستون سمت چپ، فضاي اصلي و ستون سمت راست و همچنين پاورقي باشد.
اينها عناصر ساختاري صفحه در طراحي سايت مي باشد. در هر يك از اين عناصر ساختاري بايد محتواي صفحه قرار گيرد. به طور مثال لوگو(آرم تجاري شركت) در عنوان صفحه، منو در ستون سمت چپ صفحه و متن اصلي در محوطهء اصلي صفحه قرار مي گيرد.
در اين روش با در نظر گرفتن ساختار در هر صفحه، CSS پس از آن مي تواند بدون نگراني در مورد محتوا و مطالب بخشها و محل هاي هدفمندي براي هر صفحه ايجاد نمايد. اگر فضاي متن در ستون سمت چپ صفحه 10 پيكسل باشد و فضاي اصلي صفحه 12 باشد، در CSS مي توانيد مطالب و چيزهايي كه تمايل به انجام آن داريد را در اين فضا قرار دهيد. سمت چپ سايز فونت 10 و فضاي اصلي سايز فونت مي تواند 12 باشد.


اين بدان معني است كه تا زماني كه صفحه با همان پايهء عناصر ساختاري باشد مي توان كاملاً با CSS تبديل كرد – براي مثال ستون سمت چپ را ساخته و تصوير پيش زمينه عنوان و يا صفحهء اصلي را اضافه نموده و ادامه دهيد. اما شناخت نسخهء متني HTML كه شامل ساختار و محتوا هستند مرحلهء اول طراحي سايت با CSS در اين كار مي باشد.
براي تعميم بيشتر، نياز به يك ساختار صفحه اي است كه تقريباً به اندازهء كافي انعطاف پذير بوده به طوري كه CSS بتواند عملياتي كه لازم و ضروري و موثر است را انجام داده و اين عمل بدون هيچ گونه نگراني در مورد محتوا در هر بخش از طراحي سايت و صفحات برگزار شود.
براي انجام اين كار در مرحلهء بعدي ساختار بنيادي بايد يك تقسيم بندي ديگر داشته باشيد.table عنوان براي مثال بايد به سه table داخلي تقسيم شود: table سمت چپ – table سمت راست و table اصلي؛ تقريباً تمام تركيبات ممكن كه شما نياز داريد تا با CSS هر سبكي كه در طراحي سايت مي خواهيد به نمايش بگذاريد. تنها كاري كه بايد انجام دهيد اين است كه محتوا و مطالب را در منطقهء مربوطه قرار دهيد.
بهره گيري از منافع جداسازي اين سه بخش كه تمامي استاندارد ها مانند تبديل پس زمينهء محو به رنگهاي جامد، تصوير پس زمينه براي اضافه كردن لبه هاي گرد(rounded corners)، تغييرات در داخل و خارج تصاوير فقط با CSS انجام مي شود. Table داخلي مي تواند شناور بوده و مي تواند يك تصوير را بر روي ديگري قرار دهد.

اگر اين روش در ساختار مناطق ديگر در html استفاده شود، صفحه اي را خواهيد داشت كه صفحه بندي آن به طور كامل توسط CSS طراحي شده و به طور كامل از محتواي صفحه مستقل و غير وابسته خواهد بود.

نياز به طراحي سايت داريد ؟ قبل از طراحي سايت با مشاورين سارين وب در ارتباط باشيد و درخواست مشاوره كنيد .

طراحي سايت ، سئو وبهينه سازي سايت خود را با سارين وب تجربه كنيد .

 

منبع:طراحي سايت


برچسب‌ها: ،

نويسنده :ميترا محمدبيگي
تاريخ: ۱۶ آبان ۱۳۹۶ ساعت: ۱۲:۰۲:۳۳

انتخاب رنگهاي صحيح براي سايت، به همان ميزاني اهميت دارد كه انتخاب گرافيك و مطالب براي سايت مهم مي باشند. در اين مقاله قصد داريم تا با روند استفاده رنگ ها در روند طراحي سايت و بهينه سازي آشنا شويم . در ادامه همراه با سارين وب باشيد .
رنگها تاثير زيادي بر مردم دارند. برخي از رنگها مي توانند عواطف گوناگوني را در مردم ايجاد كنند. عكس العملهاي عاطفي مي تواند تصوير شركت شما را در ذهن بينندگان خود تحت تاثير قرار دهد كه به نوبه خود مي تواند تاثير بسزايي روي برند شركت شما داشته باشد.


چنانچه شبهاتي در تاثير رنگ بر عواطف داريد، بهاين مطلب دقت كنيد: "غول چشم سبز"، "چشم قرمز"، يا "خاطره سياه رنگ". غول چشم سبز، مرتبط با حسادت، چشم قرمز، به معناي شخصي خشمگين و خاطره اي سياه رنگ به معناي افسردگي است. انسانها رنگها را به عواطف گوناگوني نسبت مي دهند. علم ثابت كرده است كه رنگهاي مختلف مي توانند انسانها را خوشحال، ناراحت، راحت، خشمگين، به وجد يا به ترس آورند.


هر چيزي كه بتواند در انسانها اين پاسخها را بوجود آورد، نيازمند آن است كه با دقت بيشتري در طراحي سايت مورد توجه قرار گيرد. رنگها تمايل دارند تا بصورت "طبيعي"، "گرم" يا "سرد" طبقه بندي شوند. در نتيجه اجازه دهيد نگاهي به آنها بياندازيم.

روانشناسي رنگهاي طبيعي در طراحي سايت :


سفيد – سفيد به معناي خلوص و شفافيت است. در برخي فرهنگها، سفيد رنگ مرگ است در حاليكه در برخي ديگر از فرهنگها، سفيد رنگ اميد و ازدواج است.
خاكستري – خاكستري از اطمينان و محافظه كاري نشات مي گيرد. سايه هاي خاكستري، از مرسوم ترين رنگها براي لباسهاي رسمي كار هستند.
قهوه اي – قهوه اي به معناي زمين، خانه و خانواده است.
سياه – سياه به منزله بزرگنمايي قدرت، شكوه و پيچيدگي است. در برخي فرهنگها، سياه به معناي مرگ است.
رنگهاي گرم
قرمز – قرمز رنگي مطلوب براي جلب توجه است. و اين همان دليلي است كه چرا از اين رنگ براي نامه هاي تبليغاتي استفاده مي شود تا نكات ويژه مورد تاكيد قرار گيرند. قرمز سمبولي براي خشم، تخطي، شهوت و هوس است و مي تواند واقعا فشار خون افراد را بالاتر برد.
زرد – زرد به معناي ضعف يا ترس و همچنين گرما و خوشحالي است.
نارنجي – نارنجي به مرتبط با اشتهاي افراد است.
صورتي – صورتي معمولا نشان دهنده معصوميت، زنانگي و عشق است.

رنگهاي سرد در طراحي سايت :
آبي – آبي اثر بي صدا بودن در افراد را دارد. آبي به منزله هوش و اعتماد است. جالب است بدانيد كه بسياري از سازمانهاي مالي و پزشكي از تم هاي آبي استفاده مي كنند. آبي مي تواند همچنين جلوگيرنده اشتها باشد.
سبز – در حاليكه سبز به معناي حسادت، حريص بودن و بي تجربگي است، ولي همين رنگ به معناي پول و ثروت نيز مي باشد.
ارغواني - ارغواني نشانه اي از خلاقيت است. سايه هاي تيره تر از اين رنگ، در زمانهايي از تاريخ، مختص به دربار و پادشاهان بود و سايه هاي روشنتر آن معمولا با عشق مرتبط هستند.

رنگهاي Web Safe در طراحي سايت
لامپهاي خلا، LCD و تلويزيون پلاسما، هر كدام، رنگها را بگونه اي متفاوت نشان مي دهند. 216 رنگ وجود دارد كه مي تواند در هر نوع صفحه نمايشي و در هر نوع مرورگزي به شكلي يكسان نشان داده شوند. اين 216 رنگ، رنگهاي Web Safe ناميده مي شوند. چنانچه پيوستگي در رنگها مهم باشد، شما مي بايست تنها از رنگهاي Web Safe در سايت خود استفاده نماييد.


طرحهاي رنگ در طراحي سايت
طرحهاي رنگ مي توانند تركيبي از يك رنگ، رنگهاي مكمل، يا رنگهاي متضاد باشند.


تك رنگ: طرحهاي تك رنگ از چندين سايه مختلف با شدتهاي مختلف رنگ بر روي پيش زمينه اي سياه و سفيد مي باشد. بعنوان مثال، چنانچه بخواهيد از يك طرح رنگ قرمز استفاده كنيد، مي توانيد از هر چيزي بين روشنترين صورتي تا قرمز تيره مايل به مشكي، استفاده نماييد.
رنگهاي مكمل: طرح رنگهاي مكمل از دو يا تعداد بيشتري از رنگهايي استفاده مي كنند كه در كنار هم مناسب مي باشند و تركيبي مطبوع را توليد مي كنند كه براي سليقه بيشتر افراد مناسب است. يكي از رنگها ممكن است غالب باشد و رنگ ديگر مكمل آن باشد.


رنگهاي متضاد: طرح رنگهاي متضاد از دو يا تعداد بيشتري رنگ غالب استفاده مي كنند تا يك "اثر چشمگير" توليد شود. بعنوان مثال، استفاده از صفحه اي با پيش زمينه آبي تيره و قابي با رنگ قرمز سير اطراف يك محدوده متني با رنگ پيش زمينه سفيد و فونت سياه، نوعي از طرح رنگ متضاد است.
طراحان سايت نياز دارند تا در هنگام استفاده از رنگهاي متضاد دقت كنند چراكه برخي از تركيب ها، منجر به اثر ارتعاش خواهند كرد نظير متن قرمز روي پيش زمينه آبي كه مي تواند به چشمان برخي افراد صدمه وارد كند. تركيبات ديگري نيز وجود دارند كه استفاده از آنها چندان مطلوب نمي باشد.

چهارچوب كلي رنگ ها
چهارچوبي كه در زير آمده است پيشنهادهايي مي باشند كه مي بايست در ساخت و طراحي صفحات در نظر گرفته شوند تا براي همگان خوانا باشد.
متن بايد خوانا باشد. واضح است كه سياه روي سفيد، انتخابي پيش فرض است ولي تركيبات ديگر نيز مي توانند مناسب باشند. سفيد يا زرد يا رنگهاي روشن ديگر نيز روي پيش زمينه هاي سياه يا تيره مناسب مي باشند. ولي زرد، سبز يا خاكستري روي سفيد مناسب نمي باشند.
از رنگهايي استفاده كنيد كه براي چشم جذاب و مطلوب هستند.


رنگهايي را انتخاب كنيد كه تصويري را كه مي خواهيد به بازديد كنندگان تان بدهد.
براي رنگهاي پيوسته در همه مرورگرها، از رنگهاي Web Safe استفاده نماييد.
از تصاويري با شدت رنگ معمولي براي پيش زمينه استفاده نكنيد. اين كار سبب خواهد شد تا خوانايي متن كاهش يابد. چنانچه از تصويري استفاده مي كنيد، آن را با ويژگي watermark استفاده نماييد.


رنگها مي بايست در صفحات سايت شما، متحدالشكل باشند تا برندي را براي سايت تان خلق كنند و به بازديد كنندگان اين حس را القا كند كه آنها هنوز روي سايت شما هستند.
وقني سايتي را طراحي مي كنيد، تم رنگي را انتخاب كنيد، اين موضوع به همان ميزان اهمييت دارد كه المانهاي گرافيكي و مطالب سايت اهمييت دارند. ظاهر كلي سايت، حس بازديد كنندگان سايت را مشخص خواهد كرد و مي تواند مشخص كننده تفاوت ميان موفقيت و شكست در طراحي سايت باشد.

نياز به طراحي سايت و مشاوره قبل از آن داريد ؟ با شماره تلفن هاي بالاي سايت تماس بگيريد و درخواست مشاوره كنيد.

طراحي سايت ، سئو وبهينه سازي سايت خود را با سارين وب تجربه كنيد .

 

منبع:طراحي سايت

نويسنده :ميترا محمدبيگي
تاريخ: ۱۶ آبان ۱۳۹۶ ساعت: ۱۱:۵۸:۰۵

اگر شما صاحب سايت هستيد، اگر خريد و فروش از طريق وب سايت انجام مي دهيد بايد بدانيد چگونه وب سايت خود را محبوبتر سازيد.در اين مقاله با محبوب سازي در طراحي سايت آشنا ميشويم .

اين امر باعث افزايش بازديد ها مي شود. وب مانند يك جنگل در حال رشد مي باشد. امروزه پيدا كردن وب سايت هاي خوب با محتوا مناسب كار چندان آساني نيست. اگر شما صاحب سايت هستيد، اگر خريد و فروش از طريق وب سايت انجام مي دهيد بايد بدانيد چگونه وب سايت خود را محبوبتر سازيد.اين امر باعث افزايش تعداد بازديد هاي شما مي شود.

استفاده از ميزبان (هاستينگ) قدرتمند در طراحي سايت


بعد از تعيين نام دامنه مرحله بعدي انتخاب يك پلن ميزباني مي باشد. شما بايد به نكاتي در انتخاب هاستينگ خود توجه كنيد.
يكي از مهمترين موارد كيفيت و سرعت وب سايت شما است. تصور كنيد كه ميزبان خود را از جاهاي نا معتبر و با قيمت ارزان تهيه كرده ايد! اين گونه ميزباني ها، ميزباني هاي اشتراكي هستند. يعني وب سايت شما به همراه تعدادي وب سايت ديگر بر روي يك سرور قرار دارند. در اين نوع ميزباني، منابع سرور به صورت اشتراكي توسط وب سايت ها استفاده مي شود. حال اگر تعداد وب سايت ها بر روي يك سرور زياد باشد، منابعي كه به سايت شما تعلق مي گيرد كمتر خواهد بود. همچنين در بعضي از ساعات روز كه تعداد بازديد ها بالا است ممكن است سرور توانايي پاسخگويي به ايم تعداد بازديد را نداشته باشد. درنتيجه سايت شما بالا نمي آيد و يا سرعت بالا آمدن آن بسيار كند مي شود. پيشنهاد ما استفاده از سرور هاي قوي با تعداد كاربران كمتر و يا استفاده از سرور هاي اختصاصي مي باشد. در صورتي كه از ميزباني خوبي براي كاربران خود استفاده نكنيد و به هر دليل كاربران از سرعت وب سايت شما ناراضي باشند، ديگر به سايت شما باز نخواهند گشت. و اين به معني از دست دادن كاربران مي باشد.

بهينه سازي سايت بعد از طراحي سايت
بهينه سازي سايت يكي از مهمترين موارد داشتن يك وب سايت خوب، كارآمد و دقيق ، بهينه سازي سايت مي باشد. موتور هاي جستجو همانند گوگل و ياهو قواعدي خاص و استاندار هايي را تعيين كرده اند. در صورت رعايت اين استاندار ها موتور هاي جستجوگر راحتتر وب سايت شما را پيمايش مي كنند. همچنين مطالبي كه براي شما مهم است را متوجه مي شوند.
در نتيجه رتبه شما در موتور هاي جستجو گر بهتر مي شود. و اين بدان معني است كه تعداد بازديد هاي شما بالاتر مي رود، فروش محصولات و خدمات شما بيشتر ميبشود. اين عمليات را اصطلاحا سئو (SEO) مي نامند. اين عمليات زمان بر بوده و براي وب سايت ها حدود 4 ماه تا 1 سال به طول مي انجامد.

استفاده از بهينه سازي رسانه هاي اجتماعي
استفاده از بهينه سازي رسانه هاي اجتماعي بهينه سازي وب سايت پايان كار نيست! مرحله بعدي استفاده بهينه سازي شبكه ها و سرانه هاي اجتماعي مي باشد. امروزه شبكه هاي اجتماعي به پايگاه هاي و ابزارهاي قدرتمند تجارت و بازاريابي تبديل شده اند! استفاده از بهينه سازي رسانه هاي اجتماعي شامل چندين نكته مي باشد. در ابتدا، اطمينان حاصل كنيد محتوا سايت شما بعد از طراحي سايت با محتوا موضوع شما در اين رسانه ها يكي است ، مغايرتي ندارد و تاريخ گذشته نيست.قسمت دوم وب گردي مي باشد. شما وب گردي مي كنيد، در سايت ها پيام و نظر مي گذاريد.نگران نباشد كه چي در ذهن شما مي گذرد. آن را به اشتراك بگذاريد. همچنين شما مي توانيد با اين كار بك لينك براي سايت خود بدست آوريد
بك لينك ها، پيوند هايي هستند كه از سايت هاي ديگر به سايت شما داده مي شود. اين امر باعث بالا تر رفتن اعتبار سايت شما مي شود.

كاربران را در سايت خود دخالت دهيد!
كاربران را در سايت خود دخالت دهيد! هدف اصلي شما از طراحي سايت، جمع آوري هرچه بيشتر كاربران است تا در مواقع بخصوص كالا و يا خدمات و يا تبليغات خود را به آنها نمايش دهيد.


براي اين كار لازم است شما با ترفندهايي كاربران را جذب سايت كنيد.يكي از اين ترفند ها اجازه دخالت و نظر دهي كاربران است.
نگران ايجاد سوالات باز نباشيد! بگذاريد كاربران نظرات خود را اعلام كنند.اين كار باعث جذب كاربران مي شود. همچنين شما مي توانيد براي وب سايت خوب يك تالار (انجمن) درست كنيد. كاربران داخل اين انحمن ها تبادل نظر مي كنند. اين كار باعث افزايش كارايي و جذب كاربران ميشود.

استفاده از گرافيك ظاهري زيبا، سبك و مرتبط با زمينه كاري در طراحي سايت
استفاده از گرافيك ظاهري زيبا، سبك و مرتبط با زمينه كاري يكي ديگر از مهمترين قسمت هاي ايجاد يك سايت، طراحي گرافيكي ظاهر سايت مي باشد. شايد يكي از دلايلي كه برخي شغل طراحي سايت را يك شغل تخصصي مي نامند اين موضوع باشد. استفاده از رنگ هاي مناسب.استفاده از چينش مناسب متون.
استفاده از جديد ترين تكنولوژي ها. اشنايي كامل با روانشناسي رنگها و...
پيشنهاد مي شود بعد از تكميل يك طرح گرافيكي، آن را به نظر سنجي بگذاريد. اين مهم است كه كاربران سايت شما از اين طرح راضي هستند؟ آيا ارتباط برقرار كردن با اين طرح براي آنها راحت است؟

شما با رعايت 5 راه ساده و در عين حال مهم مي توانيد محبوبيت سايت خود را بالا ببريد. اين كار باعث افزايش ترافيك سايت شما نيز مي شود.

قبل از طراحي سايت ، با مشاورين سارين وب در ارتباط باشيد . جهت دريافت مشاوره رايگان قبل از طراحي سايت با شماره تلفن هاي بالاي سايت تماس بگيريد .

طراحي سايت ، سئو وبهينه سازي سايت خود را با سارين وب تجربه كنيد .

 

منبع:طراحي سايت

نويسنده :ميترا محمدبيگي
تاريخ: ۱۵ آبان ۱۳۹۶ ساعت: ۱۱:۰۳:۲۶

انتخاب راه مناسب براي ايجاد پيوندهاي داخلي و خارجي در وب سايت شما براي دستيابي به نتيجهء مناسب در بازار رقابتي امروز ، بسيار پر اهميت مي باشد. در اين مقاله به نكات حائز اهميت در طراحي سايت هاي جديد ميپردازيم . در ادامه همراه با سارين وب باشيد .

همچنين استفاده از آژانسهاي بهينه سازي، كمك بزرگي به رتبهء وب سايت شما و تمامي مواردي كه باعث بالارفتن ميزان بازديد از صفحات در موتور جستجو ميشود، خواهد كرد.
همانگونه كه متخصصين سئو لزوماً به اين نكته اشاره ميكنند؛ بايد در نظر بگيريد اين كار پروسه اي است براي انجام تغييرات كه به مرور زمان انجام ميپذيرد. شما به عنوان يك وب سايت جديد، به استراتژي جهت بالارفتن از نردبان رتبه بندي در اينترنت و قرارگرفتن در جايگاه مناسب در اسرع وقت نياز داريد.
در اينجا 10 راهنماي مفيد در مورد لينكها و معماري آن، براي هر شخصي كه علاقمند به بهينه سازي سايت مي باشد ارائه شده. و اگر در اينترنت هر نوع بازاريابي انجام ميدهيد براي شما مفيد واقع خواهد شد.

1- در مورد اين كه چه لينكي به شما پيوند مي شود خوب فكر كنيد


در حال حاضر شما ارزش اعتبار و خوشنامي محصولات و ارائهء خدمات در بازار را به خوبي مي دانيد. اگر وب سايت هايي كه داراي توليد كالاهاي مرغوب بود و به راحتي براي كاربران و موتورهاي جستجو قابل مشاهده بودند، به وب سايت خود پيوند دهيد. انعكاس خوب اين عمل را در وب سايت خود خواهيد ديد. به تعداد لينك هايي كه دامنه هاي متفاوتي همچون: .com-.co.uk و يا هرگونه دامنه ديگري هستند، به دقت توجه بفرماييد. به راههايي كه باعث تشويق ديگران به انجام اين كار به همين ترتيب مي شود نيز به دقت فكر كنيد.

2- در مورد اينكه شما به چه لينكي پيوند مي شويد خوب دقت كنيد


همانند قوانين مورد قبلي، پيوند سايت هايي باكيفيت خوب به وب سايت شما انعكاس مناسبي خواهد داد. با نوآوري و توسعهء صفحات وب خود و ايجاد مطالب مرتبط، سايت خود را به روز كرده و به لينك هاي به روز شده اجازه دهيد. سعي كنيد به منظور توسعهء وب سايت خود با مجموعه اي ازلينك هاي متعادل، لينك شويد.

3- از پيوند با لينكهاي خراب خودداري نماييد
به عنوان بخشي از نگهداري مداوم از وب سايت، جهت بهينه سازي سايت بايد آگاه باشيد، استفاده از هرگونه لينكي كه مدتها مورد استفاده قرار نگرفته، اجتناب نموده و آنرا از صفحهء وب خود حذف نماييد.

4- در مورد ارتباطات خود خوب فكر كنيد
پيوند با لينك هايي كه دقيقاً ارتباط مستقيم و واضحي با مطالب وب سايت شما دارند، بسيار مهم مي باشد. موتورهاي جستجو نيز مانند كاربران به اين موضوع توجه خاصي دارند. در واقع وجود هرگونه پيوند بي ربط و نامرتبط در صفحهء شما بسيار مضر مي باشد.

5- لينكهاي داخلي
دربارهء لينكهاي داخلي و ميزان كاربر پسند بودن صفحات وب خود خوب فكر كنيد. از لينك هاي داخلي و مشاورهء كارشناسان بهينه سازي وب، براي يافتن راههايي براي داشتن لينك هاي داخلي كه براي رتبه بندي وب شما مفيد هستند، بهره مند شويد.

6- نقشه ها
در مورد بازگشت به صفحهء اصلي و نقشهء سايت نيز به خوبي فكر كنيد. در حد امكان استفاده از سايت و حركت در صفحات آن را آسان نماييد. با اين روش كاربران براي استفاده از وب شما تشويق شده و هنگامي كه موتورهاي جستجو لينك ها را اسكن مي كنند، براي وب سايت شما سودمند خواهد بود. نقشهء سايت راه درستي براي معرفي لينكهاي داخلي و استفادهء آسان از وب سايت و ايجاد ديد كلي براي حركت آسانتر در وب سايت مي باشد.

7- ساخت لينك
براي كاربرد صحيح و مطابق با شرايط، جهت ساخت لينك به دقت فكر كنيد. براي ساخت لينك از متنهاي Anchor و دقيقاً هماهنگ آن استفاده نماييد. هر چند به ياد داشته باشيد، استفاده بيش از حد كلمات كليدي به همان بدي كمبود آن مي باشد. با استفاده از شرايطي كه ميخواهيد در رتبه بندي قرار بگيريد و خلاصه اي از موضوعات مطرح شده و استفاده از آنها در حد تعادل؛ رتبهء وب شما توسط موتورهاي جستجو تقويت خواهد شد. از حواس خود استفاده كرده و حد تعادل ايجاد نماييد. اگر احساس مي كنيد كلمات و عبارات در لينك هاي داخلي شما تكرار شده، پس احتمالاً همين طور خواهد بود.

8- از مخفي كاري اجتناب نماييد
موتورهاي جستجو به طور فزاينده اي متخصص در امر تشخيص" سياه كاري " و يا تكنيكهاي نابجا و بيهودهء سئو مي باشد. در حالي كه اين موارد ممكن است باعث جذب بازديدكننده و وسوسهء آنها به بازديد از وب سايت شما و محبوبيت صفحات وب شما در شبكه گردد. توجه داشته باشيد كه استفاده از اين تكنيكها و تحقق اين امر، مي تواند براي شما و وب سايت تان ايجاد مشكل نمايد.

رويكرد كاربران و موتورهاي جستجو با مخفي كاري وب سايت ها، هر دو به طور يكسان مي باشد. براي هر دوي اينها قابل تحمل نبوده و اين مورد را تحمل نمي كنند. براي دوري از مشكلات از خط قرمز ها عبور نكنيد.


9 -  استراتژي
يك استراتژي قوي براي لينك دهي و پيوند به درون وب سايت خود داشته باشيد. قبل از ايجاد پيوند، خوب بررسي كرده و از هر راهكار هوشمندانه اي كه در اختيار داريد استفاده نماييد. از توصيه هاي مشاور سئو سارين وب و متخصصين آنها كه بسار مفيد ميباشند، استفاده نماييد.

طراحي سايت ، سئو وبهينه سازي سايت خود را با سارين وب تجربه كنيد .

 

منبع:طراحي سايت

نويسنده :ميترا محمدبيگي
تاريخ: ۱۵ آبان ۱۳۹۶ ساعت: ۱۰:۳۴:۴۹

عبارت طراحي سايت و توسعه وب سايت در جامعه و در تبليغات بجاي يكديگر استفاده مي شوند. در اين مقاله سعي داريم تا فرق ميان طراحي سايت و توسعه سايت را باهم متوجه شويم . در ادامه همراه با سارين وب باشيد .

ولي آنها دو چيز متفاوت مي باشند. طراحي شامل آن چيزي مي باشد كه بيننده در سايت مي بيند، و توسعه شامل عملكرد سايت مي باشد. اين مقالعه به تفاوتهاي ميان اين دو عبارت مي پردازد.


يك سايت شامل قسمت هاي متفاوتي مي باشد:
شما و طرح – شامل گرافيك، رنگها، منوها و غيره مي باشد.
محتوا – شامل اطلاعات، محصولات، و غيره در سايت مي باشد.
عملكرد – شامل ويژگيهاي تعاملي سايت با كاربر مي باشد كه يك وب سايت به كاربران خود ارائه مي دهد كه نياز به زير ساختهاي دروني براي ارائه به كاربران مي باشد.
قابل استفاده بودن – عبارت است از ديدن سايت از ديد كاربران، و شامل كيفيت سايت در تعامل كاربران با سايت، منوها و مفيد بودن سايت مي باشد.

شما و طرح
شما و طرح شامل ظاهر كلي سايت مي باشد. طراح وب سايت تصميم مي گيرد در طراحي سايت از چه رنگها و فونتهايي استفاده شود و صفحات سايت چگونه آرايش داده شوند.
طراح گرافيك بايد حس زيبا شناسي خوبي داشته باشد و دقيقا بداند چه تركيبي از رنگها و عكسها مناسب پروژه اي است كه صاحب سايت مي خواهد به كاربران سايت ارائه دهد.

محتوا
مطالب، تمامي متوني مي باشند كه در يك سايت يافت مي شوند و شامل كليه مطالبي مي باشند كه مي بايست در سايت قرار گيرند (از خط مشي سايت تا صفحات فروش محصولات). در مواردي شما نياز به شخصي داريد تا مطالب سايت تان را تاليف كند.

عملكرد
عملكرد، شامل همه ويژگيهاي تعاملي سايت و همچنين انيميشن ها مي باشد. مخلص كلام آن است كه برنامه نويسان با بهره گيري از زبانهاي مختلف برنامه نويسي تحت وب كه از وب سرور پشتيباني مي كنند، كليه ويژگيهاي تعاملي سايت را طراحي مي كنند.


از فلش مي توان براي متحرك سازي تصاوير استفاده كرد. Perl، PHP و جاوا زبانهاي برنامه نويسي هستند كه در وب سرور استفاده مي شوند تا صفحاتي با ديناميك پيچيده بوجود آيند. اين صفحات مي توانند مستقل از يكديگر كار كنند ولي همه آنها از يك ديتابيس استفاده مي كنند تا همه نيازهايي كه كاربران از سايت انتظار دارند برآورده شود.


از جاوا اسكريپت براي خلق افكتهاي جالب در مرورگرها استفاده مي شود نظير عوض شدن عكسها وقتي موس را روي آنها حركت مي دهيد، يا تغيير رنگ لينكها، و غيره. جاوا اسكريپت بر روي مرورگر كابران اجرا خواهد شد و بر روي وب سرورها اجرا نمي شود.


عملكردهاي ديگر يك وب سايت، مي تواند شامل نرم افزارهايي باشند كه كاربران با آنها كار خواهند كرد نظير فرم ها، مديريت محتوا (در وبلاگها) و برنامه هاي مديريتي ديگر كه اين امكان را براي كساني كه با برنامه نويسي آشنايي ندارند فراهم مي كند تا داده هاي وب سايت را مديريت نمايند.
تمامي اين برنامه ها مي بايست از زبان HTML پشتيباني كنند تا بتوانند در يك صفحه اينترنتي استفاده شوند.

قابل استفاده بودن


قابليت استفاده يك وب سايت، قابليتهايي مي باشد كه از ديد كاربران آن سايت قابل مشاهده مي باشد و اكثرا شامل موارد آزمايشي مي باشند نظير:
    آيا ظاهر سايت واقعا تصويري كه مي بايست نشان داده شود را نشان مي دهد؟
    آيا منوهاي سايت كاربر پسند مي باشند؟
    آيا منوهاي سايت كاربران را به صفحاتي كه صاحب سايت درخواست كرده بود، هدايت مي كنند؟
    آيا سايت سريع بارگذاري مي شود؟
    آيا برنامه هاي سايت بدرستي كار مي كنند؟

تفاوت طراحي سايت و توسعه سايت
متاسفانه مبحث طراحي و توسعه سايت با يكديگر گره خورده است. وقتي صحبت از ساخت متن و آزمايش قابل استفاده بودن سايت مطرح مي شود، بوضوح به اين مشكل برخورد خواهيم كرد.
آيا يك فرد مي تواند به تنهايي همه اين كارها را انجام دهد؟ افرادي هستند كه به تنهايي مي توانند همه اين كارها را با هم انجام دهند ولي اكثر مردم مي توانند تنها يكي يا دو تا از اين وظايف را انجام دهند.
طراحي سايت معمولا شامل ساخت مطالب و قالب سايت مي باشد در حاليكه توسعه وب شامل ساخت عملكرد سايت و آزمايش قابل استفاده بودن آن مي باشد.
طراحان وب سايت مي بايست مهارت كافي در استفاده از ابزارهايي نظير فتوشاپ را داشته باشند. اكثر آنها همچنين با زبان HTML نيز آشنايي دارند بطوريكه مي توانند طرحهايشان را پياده سازي كنند. ولي به هر حال، استفاده از انيميشن در سايت و قالب سايت و طراحي آنها براي صفحات مختلف نيز از وظايف طراحان وب سايت مي باشد.
بسياري از صاحبان سايت ها، مطالب سايت را در اختيار طراحان سايت قرار مي دهند ولي طراح سايت ممكن است نياز باشد تا در صورت امكان متون سايت را ويرايش كند و در بعضي موارد آنها را از نو بنويسد. طراح سايت معمولا آزمايش قابل استفاده بودن سايت را نيز براي بررسي منوها و سرعت بارگذاري سايت انجام خواهد داد.
برنامه نويسان توسعه وب، عملكردهاي يك وب سايت را برنامه نويسي مي كنند، ولي تمام برنامه نويسي ها بايد در چهارچوب HTML در صفحات جاسازي شوند. و بلعكس، محتويات HTML مي توانند درون برنامه ها جا سازي شوند. توسعه دهندگان وب، همچنين سايت را از لحاظ قابليت استفاده كاربر، مورد بررسي و آزمايش قرار مي دهند، حداقل برنامه نويسان، اين آزمايش را براي عملكردهايي كه برنامه نويسي مي كنند مورد آزمايش قرار مي گيرد. در نتيجه برنامه نويسان همچنين نياز به داشتن دانشي در خصوص HTML دارند.
در هر حالت، طراحان وب سايت و برنامه نويسان توسعه دهنده وب، نياز دارند تا در كنار هم مشغول بكار باشند تا اين اطمينان حاصل شود كه وب سايت، دقيقا همان چيزيهايي را كه مشتري درخواست كرده است را انجام مي دهد.

طراحي سايت ، سئو وبهينه سازي سايت خود را با سارين وب تجربه كنيد .

 

منبع:طراحي سايت

نويسنده :ميترا محمدبيگي
تاريخ: ۱۵ آبان ۱۳۹۶ ساعت: ۱۰:۲۹:۲۷

وب سايت يك رسانهء جديد است و شيوهء جديدي براي بازكردن راه هاي ارتباط با مشتريان در سراسر جهان مي باشد. در اين مقاله به اهميت طراحي سايت و بروز نگه داشتن آن مي پردازيم . در ادامه همراه با سارينوب باشيد .

طراحي سايت ايجاد يك رسانه ايست كه شيوهء بيان آن در واقع هنري مي باشد وبه شما اجازهء ابراز احساسات و افكار به سبك و روش شخصي خودتان را خواهد داد.
وقتي ده سال پيش يك طراحي سايت جديد انجام ميشد، نتيجه شيوه هاي قديمي گاهي بيشتر جواب ميداد و بيشتر در ذهن بازديدكننده باقي ميماند. اولين و مهمتراز همه موارد، به ياد داشته باشيد كه T در HTML به معناي Text و يا محتوا مي باشد.

در متن هرگز نبايد از واژه هاي گرافيكي استفاده نماييد، مگرآنكه آرم تجاري شركت شما باشد. به دلايل زيادي اين مورد بسيار پر اهميت مي باشد. اول از همه اين كه واژه هاي محتوا ممكن است توسط بازديدكنندگان كپي شده و در جاي ديگري از آن استفاده شود. اين امكان در عناوين و سرفصل صفحات كه به صورت گرافيكي هستند وجود ندارد.
دوم اينكه سايز عناوين صفحات در مرورگر مورد نظر شما قابل تغيير نيست، در حالي كه سيستم مبتني بر فونت اين قابليت را دارد.

نكتهء سوم اين است كه هنوز بسياري از مرورگرها گزينه هايي براي مسدود كردن گرافيك صفحات به بازديدكنندگان ارائه مي كنند، به خصوص براي كساني كه مرورگرها را در گوشي موبايل خود باز مي نمايند. دليل آن هم صرفه جويي در مصرف پهناي باند مي باشد.
هنگامي كه صحبت از گرافيك در طراحي سايت مي شود، در برابر اصرار استفاده از فونت هاي فانتزي مقاومت نماييد. وب سايت شما بايد قابل خواندن و خوانا باشد. فونت هاي مختلفي براي نمايش بر روي صفحه با حداقل فشار بر روي چشم هنگام خواندن طراحي شده است. در ميان آنها مي توان به فونت هاي Georgia-verdana-MS times- new roman اشاره كرد.
به همين ترتيب براي راحتي و ساده تر شدن طراحي سايت خودتان مطمئن شويد فونت مورد نظرتان را در فايل css نيز تنظيم نموده ايد. اين امر به شما اجازه خواهد داد كه با تغيير يك فونت در ليست ، تمامي تغييرات لازم در تمامي وب سايت انجام شود. بسياري از ابزارهاي طراحي سايت مدرن، فايل هاي css را به راحتي مديريت و اداره مي نمايد؛ اما اينكه چه مقدار مي خواهيد به اين امر در طراحي سايت تان بپردازيد به انتخاب شما بستگي دارد.
همچنين css راه مناسبي براي اجتناب از دو اشتباه رايج در طراحي سايت كه در اواخر دههء 90 وجود داشت نيز مي باشد؛ استفاده از جداول غير ضروري و استفاده از پس زمينه هاي tiled كه معمولا با رنگ هاي زننده همراه بود. Css به شما اين اجازه را ميدهد كه پس زمينه اطراف محتوا و مطالب سايت خود را بدون ايجاد هيچ مانعي در حركت مرورگر به صورتي كه دوست داريد تنظيم نماييد.
در حالي كه وجود پس زمينه هاي tiled با رنگهاي زننده، طراحي سايت شما را خشن و ناملموس نشان خواهد داد. مطمئناً امروزه اين روش در طراحي سايت روش مناسبي نيست و استفاده نمي شود. در اكثر پس زمينه هاي صفحات وب سايت بايد از رنگهاي سفيد،خاكستري و يا آبي خاكستري روشن استفاده شود. زيرا راحت ترين رنگها براي بهترخوانده شدن متن در صفحات وب سايت مي باشد.
در حالي كه استفاده از اين رنگ ها، طراحي سايت شما را بسيار شيك مي كند، از استفادهء متن سفيد با پس زمينهء سياه جداً خودداري نماييد. حتي اگر بايد از پس زمينهء تيره استفاده نماييد، به دليل توهم نوري كه كار كردن با مطالب صفحات با پس زمينه هاي تيره ايجاد مي كند، از اندازه هاي نسبتاً بزرگتر براي فونت مطالب استفاده نماييد.
در طراحي سايت تان از استفاده از انيميشن هاي GIF و تگ هاي چشمك زن اجتناب نماييد. چيزهايي كه با انيميشن GIF طراحي مي شوند با css و يا جاوااسكريپت بهتر به كارگرفته مي شوند و در مقابل اكثر نرم افزارهاي خوب طراحي وب سايت اين كار را براي شما انجام مي دهند و لازم نيست خودتان كدنويسي آن را انجام دهيد.
GIF ها به طور كلي با توجه به پايين بودن bit شان بايد از آنها اجتناب نماييد. به جاي آن از PNGها براي داشتن پس زمينه هاي شفاف و يا انيميشن استفاده نماييد. PNGها هر چيزي كه شما بخواهييد را مانند GIF با عمق رنگ JPEG با هم تركيب مي نمايد.


در مورد ساماندهي وب سايت خود فكر كنيد – اطمينان حاصل فرماييد كه طراحي سايت به گونه اي انجام مي شود كه امكان بازگشت از هر صفحه اي از وب سايت به نقشه سايت و يا صفحهء اصلي وجود خواهد داشت. زيرا افراد اغلب از طريق موتورهاي جستجو به لينك صفحات مختلف وب سايت شما وارد مي شوند. هنگامي كه به بالا رفتن رتبهء وب سايت خود در موتورهاي جستجو به طرز وسوسه انگيزي فكر مي كنيد، به ياد داشته باشيد در مرحلهء اول بايد براي انسانها وب سايت خود را طراحي نماييد و نه براي ربات هاي موتورهاي جستجو.


اگر بازديدكننده 3 خط از مطالب وب سايت شما را خواند و با حروف شكسته و نامفهوم مواجه شد و دكمهء بازگشت را كليك نمود، ديگر مهم نيست كه موتور جستجو طراحي وب سايت و بهينه سازي سايت شما را چگونه بررسي مي نمايد!

اگر شماهم نياز به طراحي سايت مجدد داريد ، با مشاورين سارين وب در ارتباط باشيد . با شماره تلفن هاي بالايسايت تماس بگيريد و درخواست مشاوره كنيد .

طراحي سايت ، سئو وبهينه سازي سايت خود را با سارين وب تجربه كنيد .

 

منبع:طراحي سايت

نويسنده :ميترا محمدبيگي
تاريخ: ۱۴ آبان ۱۳۹۶ ساعت: ۱۱:۲۰:۰۷

در اين مقاله به 5 تكنيك در طراحي سايت اشاره ميكنيم با رعايت آنها ، وبسايت كاربردپذيري بهتر و بيشتري پيدا ميكند . در ادامه همراه با سارين وب باشيد .

دنياي مجازي وب، دنياي بسيار وسيعي است. در واقع يك گالري هنري است كه هزينهء ورودي ندارد. طراحان وب سايت هم در نوع خود براي طراحي سايت هنرمنداني متفاوت هستند. مثل همهء هنرمندان، تمامي طراحي سايت هاي اين طراحان به درستي كار نمي كند. نوع ساخت بعضي از وب سايت ها واقعاً آزار دهنده است. مثلاً فرض كنيد برخي از نقاشان واقعاً به رنگ آبي علاقه دارند؛ اگر در هر قطعهء هنري از اين رنگ استفاده كنند، ديگر آثار آنها چشم ما را تحريك نخواهد كرد. در واقع تمايل و حوصلهء ديدن هنر آن هنرمند را نخواهيم داشت.
طراحي سايت نيز به همين صورت خواهد بود. به عنوان يك توسعه دهندهء وب سايت، بايد اطمينان حاصل فرماييد كه "هنر" شما براي هر يك از مشتريان متفاوت مي باشد. همچنين بايد از اشتباهات رايج كه باعث منحرف شدن توجه افراد از محصولات و خدمات مي شود، اجتناب نماييد. چيز هاي زيادي هستند كه هنگام طراحي سايت و براي اطمينان از مناسب بودن يك وب سايت كامل براي مشتري، بايد به درستي، واضح و روشن مشخص باشند.

حال در اين مقاله به 5 مورد از مزاحم ترين تكنيك هاي طراحي سايت مي پردازيم:


1- استفاده از رنگ هايي كه براي چشم آزار دهنده هستند
اگر مشتريان شما اصرار به استفاده از تمامي رنگهاي رنگين كمان در طراحي سايت خود دارند، اين وظيفهء شماست كه آنها را مجاب نماييد كه اين كار در طراحي سايت درست نمي باشد. رنگ هايي كه بسيار روشن و يا بيش از حد تيره هستند، براي پيشبرد كار مشتريان اصلاً مناسب نمي باشند.
حتي اگر مشتري شما صاحب يك سيرك باشد، بايد طراحي سايت آن به صورتي باشد كه بيش از 3 رنگ در آن به كار نرود. استفادهء بيش از سه رنگ واقعاً تكنيك مناسبي در طراحي سايت نمي باشد.

2- استفاده از موسيقي هاي پس زمينه در طراحي سايت
هيچ چيز بدتر از اين نيست كه در سرتاسر كل يك وب سايت يك صدا، مداوم تكرار شود. بدتر از آن با هر كليك در صفحات مختلف و باز شدن صفحهء جديد، آن موسيقي از ابتدا پخش شود. تكرار يك آهنگ كامل در وب سايت نيز باعث دلخوري مطلق بيننده خواهد شد.

3- اشتباهات املايي
شما با استفاده از يك كامپيوتر و با به كار گيري يك دكمهء "بررسي املايي" مي توانيد از محتواي وب سايت خود مطمئن شويد. هيچ چيز بدتر از اشتباه بودن دستور زبان، نشانه گذاري هاي نادرست و يا تلفظ نادرست در طراحي سايت نيست. قبل از هر بارگزاري و به روز رساني هر متني، چندين بار تمامي متنها را چند نفره چك كنيد. حتي اگر مشتري متني براي وب سايت خودش فراهم كرده، به درست بودن آن اكتفا نكرده و آن را مجدداً بررسي نماييد.

4- اندازهء فونت
اگر در طراحي سايت در تمامي محتواي وب از حروف بزرگ استفاده شده باشد، افراد احساس خيلي بدي به آن سايت پيدا مي كنند. به نظر مي رسد آن وب سايت در حال فرياد زدن است. اما به كار بردن حروف با سايز كوچك به صورتي كه تمامي متن وب سايت حروف كوچك باشد، افراد احساس مي كنند كه شما در حال نجوا كردن هستيد.
بهترين روش استفاده از سايز معمولي با نشانه گذاري به موقع در طراحي سايت مي باشد. به اين ترتيب با استفاده از سايز و فونت نرمال در متون وب سايت، بيننده احساس راحتي كرده و از برقراري ارتباط با سايت شما لذت خواهد برد.

5- استفاده از لينك هاي چشمك زن و pop up هاي ويندوز
اين آيتم ها در وب سايت مانند دريافت ايميل هاي ناخواسته در صندوق پستي شماست. در واقع اطلاعات بيهوده را از طريقي كه به نظر شما اطلاعات مهمي بيايد، به بيننده مي رساند. از استفاده از pop up هاي ويندوزي و لينك هاي چشمك زن براي جلب توجه مخاطب در طراحي وب سايت تان جداً خودداري نماييد. زيرا اين روش فقط براي بازديدكننده مزاحمت ايجاد مي نمايد

 

براي طراحي سايت مناسب كسب  وكار خود ميتوانيد با سارين وب در ارتباط باشيد . طراحي سايت ، سئو وبهينه سازي سايت خود را با سارين وب تجربه كنيد .

 

منبع:طراحي سايت

[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ]
تاریخ امروز
آمار بازدیدکنندگان
ابزارک هاي وبلاگ