تشک رویا
تشک مهمان
فروش توتون پیپ
خرید پیپ اصل
نمایندگی تفال
خرید اتو بخار تفال
زودپز تفال
سارين وب ديزاين
درباره من
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :ميترا محمدبيگي
تاريخ: ۲۳ آبان ۱۳۹۶ ساعت: ۱۰:۴۰:۰۴

محتواي مخلوط يكي از عوامل بسيار بد و موثر در گرفتن نمره منفي سئو است . در اين مقاله قصد داريم تا شما را با انواع محتواي مخلوط و نحوه اصلاح آن بعد از طراحي سايت خود آشنا كنيم . در ادامه همراه با سارين وب باشيد .

انواع محتواي مخلوط را بشناسيم !

دو نوع محتواي مخلوط داريم :

1 - محتواي منفعل مخلوط

در اين روش ، محتوا از طريق سايتي كه مجهز به ssl يا https است ، محتوايي را بارگذاري ميكند كه در اصل از يك منبع غير معتبر يا معمولي ( http ) بارگذاري ميشود . اين روش باتوجه به اينكه امنيت صفحه و وبسايت را به خطر نمياندازد اما يك دليل خوب براي گرفتن نمره منفي از گوگل است كه بايد در طراحي سايت به آن توجه ويژه كرد .

2 - محتواي صفحه نمايش مخلوط

اين نوع محتوا دقيقا مثل حالت اول است كه در طراحي سايت به جاي فايل هاي مولتي مديا ، يك فايل اسكريتي از يك منبع غير امن يا معمولي بارگذاري شود كه نوع دوم بسيار بدتر از نوع اول است .

چطور محتواي مخلوط را در وبسايت خود پيدا كنيم و آنها را تصحيح كنيم ؟

بهترين كار براي رفع اين مشكل ، اينست كه تك تك فايل خود را حين طراحي سايت باز كرده ، و جاهاييكه از http استفاده كرده ايد را به https تغيير دهيد . اما اين را هم به ياد داشته باشيد كه حتما از ssl معتبر استفاده كنيد و سپس اين تغييرات را اعمال كنيد .

اصلاح محتواي مخلوط در طراحي سايت

در اولين فرصت بايد بررسي كه كنيد كه آدرس فايلي كه ميخواهيد به https تغيير دهيد ، در دسترس هستند يا نه ؟ براي اينكار ابتدا آدرس آن فايل را با http فراخواني كنيد تا از وجود آن مطمئن شويد . سپس در آخر http ، يك s اضافه كنيد و باز تست كنيد كه در دسترس هست يا نه !

اگر دردسترس بود ، آدرس هاي خود را به آن تغيير دهيد .

نياز به طراحي سايت و بهينه سازي سايت داريد ؟ قبل از انجام با شماره تلفن هاي بالاي سايت تماس بگيريد و درخواست مشاوره كنيد . مشاورين سارين وب در خدمت شما هستند . طراحي سايت ، سئووبهينه سازي سايت خود را با سارين وب تجربه كنيد .

 

منبع:طراحي سايت

نويسنده :ميترا محمدبيگي
تاريخ: ۲۳ آبان ۱۳۹۶ ساعت: ۱۰:۳۵:۴۴

در اين مقاله قصد داريم تا شما را با بهينه سازي دروني وبسايت بعد از طراحي سايت براي آماده شدن و قرار گرفتن در بهترين نتايج گوگل آشنا كنيم . در ادامه همراه با سارين وب باشيد . 

راهنماي اول - بهينه سازي عنوان صفحه در طراحي سايت

يكي از مهمترين مسائل بهينه سازي درون سايت ، تگ عنوان صفحه است .تگ هاي عنوان را بايد به گونه اي بنويسيد كه نمايانگر محتواي داخلي صفحه مورد نظر شما باشد . دومين نكته اي كه بايد به آن توجه ويژه بكنيد ، تعداد كاراكتر هاي آن است ! اگر تعداد كاراكتر عنوان از 70 كاراكتر بالاتر بزند .

راهنماي دوم - آدرس صفحه در بهينه سازي و سئو

آدرس صفحه يا همان URL ، آدرسي است كه از طريق آن ميتوانيد به مطالب خود دسترسي پيدا كنيد . اين آدرس ميتواند شامل عنوان صفحه هم باشد ، اما توصيه ما به شما اين است كه در آدرس خود كلمات كليدي عنوان صفحه خود را وارد كنيد .

اين كلمات كليدي در آدرس صفحه شما به گوگل ميفهماند كه مطالب شما مرتبط بوده و بايد در بالاترين رتبه آنها را به كاربر نشان دهد .

راهنماي سوم - لينكدهي داخلي به صفحات در طراحي سايت

 لينكدهي داخلي به صفحات ديگر سايتتان بسيار مهم و از اصلي ترين بحث ها در بهينه سازي سايت در گوگل است . اينكه لينك هاي مرتبط را در مقالات و
 
سايت خود قرار دهيد به گوگل نشان ميدهد كه تا چه حد انسجام ميان مطالب و لينك هاي داخلي سايت شما وجود دارد و همين امر باعث ميشود تا گوگل
 
توجه بيشتري به شما نسبت به رقبايتان داشته باشد .
 
با رعايت سه راهنماي بالا ، اولين گام و مهم ترين آن را براي بهينه سازي برداشته ايد و كم كم بايد وبسايت خود را براي بهينه سازي خارجي يا off page seo آماده كنيد .

نياز به طراحي سايت و بهينه سازي سايت داريد ؟ قبل از انجام با شماره تلفن هاي بالاي سايت تماس بگيريد و درخواست مشاوره كنيد . مشاورين سارين وب در خدمت شما هستند . طراحي سايت ، سئووبهينه سازي سايت خود را با سارين وب تجربه كنيد .

 

منبع:طراحي سايت

نويسنده :ميترا محمدبيگي
تاريخ: ۲۲ آبان ۱۳۹۶ ساعت: ۱۰:۱۹:۵۳

رقابت برسر اولين جايگاه گوگل براي تصاحب ميان رقبا بسيار زياد است . در اين مقاله ميخواهيم بررسي كنيم كه چه جايگاهي بهتر از جايگاه اول گوگل بعد از طراحي سايت است  .در ادامه همراه با سارين وب باشيد . 

اما اگر بخواهيم تخصصي به آن بپردازيم، يعني از ديد افرادي كه در زمينه سئو فعاليت مي كنند، كاملا متفاوت مي شود. هدف تمامي سئوكاران اين است كه بتوانند كاري كنند تا لينك سايت آن ها در صفحه اول گوگل قرار بگيرد. رتبه اول گوگل به بسياري از معيارها بستگي دارد و براي آن تلاش هاي زيادي مي بايست صورت پذيرد.

قبلا اگر قصد داشتيد كه در صفحه اول يا رتبه اول گوگل قرار بگيرد، فقط كافي بود چند بار و آن هم به تعداد زياد كلمات كليدي مرتبط را به كار ببريد، آنوقت سريعا در صفحه اول قرار مي گرفتيد، اما در چند سال گذشته سازوكار موتور جستجو گوگل تغييرات بسياري داشته اند و سايت هايي را كه قصد دارند با تكنيك هاي سياه خود را در لينك برتر قرار دهند، جريمه مي كند. در ادامه قصد داريم تا روش هايي را به شما كمك مي كند تا رتبه اول گوگل قرار بگيريد را بيان كنيم.


تكنيك هايي جهت قرار گرفتن در رتبه اول گوگل بعد طراحي سايت براي وبمستران :


1. ساختار سايت براي بهينه سازي

اول از همه بايد ساختار سايت خود را دقيقا مشخص كنيد. ساختار سايت يعني يعني اينكه تمامي المان ها و تگ ها به درستي به كار رفته باشند. استفاده از تگ هاي html5 امروزه تاثير بسيار زيادي در رتبه سايت دارد و آن هايي كه از دستورات قديمي استفاده مي كنند، براي اينكه نمي توانند ساختار مناسبي را به كار ببرند، سايت آن ها كمتر از نظر سئو رشد خواهد كرد.
2. طراحي سايت رسپانسيو

امروزه با گسترش استفاده از موبايل و تبلت ، بيشتر كاربران تمامي فعاليت هاي اينترنتي خود را از طريق همين ابزارها انجام مي دهند، پس خيلي مهم است كه سايت شما به درستي در اين ابزارها نمايش داده شود. به غير از تاثيري كه اين مساله مي تواند برروي جذب كاربران داشته باشد، مساله ديگر تاثير مثبت آن در گوگل است. از نظر موتور جستجو گوگل، آن سايت هايي كه از طرح رسپانسيو پيروي مي كنند،شانس بيشتري جهت قرار گرفتن در رتبه اول گوگل دارند.
3. چگالي كلمات كليدي

همانطوركه بيان كرديم، قبلا اگر كلمه اي را زياد در سايت خود به كار مي برديد، سريعا در صفحه اول گوگل قرار مي گرفتيد ولي امروزه الگوريتم موتور جستجو گوگل تغييرات بسيار زيادي نسبت به گذشته داشته است و بيشتر از درصدي خاصي را جريمه مي كند. اصولا چگالي كلمات كليدي بايد بين 1 تا 3 درصد باشد و اين چگالي بايد در پاراگراف هاي اوليه بيشتر باشد.
4. محتواي با كيفيت بعد از طراحي سايت

اينكه محتوا پادشاه است كه همه وبلاگ نويسان امروزه مي دانند و بهترين روش جذب كاربران جديد، همين محتوا است. موتور جستجو گوگل بيشتر از هر چيزي به محتواي با كيفيت و ناب و بدون كپي اهميت زيادي قرار مي دهد و آن هايي را كه از محتواي كپي شده استفاده مي كنند، جريمه سختي مي كند.
5. عكس هاي بي كيفيت و بهينه سازي نكردن آن ها

شايد در نگاه اول اين مساله تاثيري در رتبه اول گوگل نداشته باشد ولي بايد گفت كه در واقع يك فكر اشتباه است. عكس هاي بي كيفيت علاوه براينكه مي تواند تاثير منفي برروي جذب كاربران داشته باشد، گوگل هم آن را ناديده مي گيرد. اصولا كسي كه از عكس هاي بي كيفيت استفاده مي كند، هيچگونه بهينه سازي براي عكس هاي خود انجام نمي دهند يعني از تگ هاي alt و title كه در قسمت جستجوي عكس موتور جستجوي گوگل تاثيرگذار است، استفاده نمي شود. همانطور كه مي دانيد، اين قسمت با بررسي اين دو تگ انجام مي شود.
6. به اشتراك گذاري در شبكه هاي اجتماعي

يكي از راه هاي انتشار مطالب، اشتراك گذاري آن ها در شبكه هاي اجتماعي است. مهمترين شبكه هاي دريافت بك لينك از آن ها ارزش بسيار بالايي براي موتور جستجو گوگل دارند شامل توييتر، فيس بوك، گوگل پلاس و لينكدين هستند. هر بك لينكي كه از اين شبكه هاي دريافت شود، تاثير بسيار زيادي در افزايش رتبه سايت گوگل دارد.
7. پست مهمان

پست مهمان را نبايد با تبادل لينك اشتباه بگيريد. در پست مهمان شما مطلبي را به صورت رايگان و مطابق با هدف آن سايت مي نويسيد و به عنوان بلاگ در سايت مهمان خود قرار مي دهيد. در انتها اين اجازه را داريد كه منبع اصلي را سايت خودتان به صورت لينك شده قرار بدهيد. در واقع مطلبي كه شما براي آن سايت مي نوسيد، كاملا منحصر به فرد و تخصصي است براي مالك آن مي باشد.
8. فروم ها

فروم ها ديگر مكان هايي هستند كه تاثير بسيار مثبتي مي توانند براي رتبه سايت در موتور جستجو گوگل داشته باشند. البته هرچند در چند سال اخير شاهد افت فعاليت فروم ها بوده ايم اما رتبه هاي بالاي آن ها و دريافت بك لينك از آن ها به مراتب تاثير كمتري از شبكه هاي اجتماعي نخواهد داشت. فقط نكته اي كه بايد در فروم ها رعايت كنيد، اين است به قوانين هر فروم كاملا احترام بگذاريد.
9. بهينه سازي رابط كاربري

رابط كاربري يعني اينكه كاربران بتوانند به راحتي در سايت شما پيمايش كنند. اگر ساختار سايت شما در طراحي سايت كه در اول از همه بيان شد مناسب نباشد، كاربر نمي تواند به راحتي مطالب مورد نياز خود را پيدا كرده و از اين رو سريعا وب سايت را ترك خواهد كرد كه يك تجربه كاربري بد هم براي او ايجاد كرد. اين مساله يعني ترك سريع باعث افزايش بانس ريت و كاهش رتبه در موتور جستجو گوگل خواهد داشت و رتبه اول گوگل عملا قابل دست يافتن نخواهد بود.
10 . استفاده درست از تگ ها

اين مهمترين نكته است. يعني اينكه شما از تگ هاي مهم در ساختار سايت خود استفاده كنيد. تگ هايي مانند Hها به صورت عنوان، تاثير مهمي براي بدست آوردن رتبه اول گوگل را خواهند داشت. شناخت و به كاربردن درست آن ها و استفاده نكردن از تگ هايي كه باعث جريمه مي شوند (  مانند table  ) از جمله اين موارد است.

نياز به طراحي سايت داريد ؟ طراحي سايت ، سئو و بهينه سازي سايت خود را با سارين وب تجربه كنيد .

 

منبع:طراحي سايت

نويسنده :ميترا محمدبيگي
تاريخ: ۲۲ آبان ۱۳۹۶ ساعت: ۱۰:۰۹:۰۴

رقابت در موتور هاي جستجو براي تصاحب صفحه اول و لينك هاي اول صفحه اول بسيار زياد است . در اين مقاله قصد داريم تا شما را با بهترين راه هاي بهبود رتبه سئو در گوگل بعد از طراحي سايت آشنا كنيم . در ادامه همراه با سارين وب باشيد .

با اجراي نكات زير ميتوانيد رتبه خوبي را درموتور هاي جستجو خصوصا گوگل دريافت كنيد :

1 - بعد از طراحي سايت ، محتواي مرتبط با موضوع وبسايت خود را توليد و منتشر كنيد :

وجود محتواي يكتا و يونيك بعد از طراحي سايت ، از مهم ترين كارهاست ! به طوريكه اگر شما بخواهيد در بهترين نتايج گوگل ظاهر شويد ، اول بايد محتواي بهينه و البته يكتا داشته باشيد سپس به سئو در موتور هاي جستجو بپردازيد .

زيرا موتورهاي جستجو در اولين بررسي ، محتواي شما را بررسي ميكنند !

2 - محتواي وبسايت خود را منظم و مرتب بروز كنيد :

درطراحي سايت ، محتوا وبسايت بايد به صورت منظم و مرتب بروز شود ، شايد بپرسيد چرا ؟

دليل آن بسيار واضح است : اين امر به موتورهاي جستجو نشان ميدهد كه وبسايت شما بروز بوده و يكي از متد هاي قابل اطمينان براي نمايش در نتايج گوگل است .

3 - استفاده از متا ديتا در هرصفحه همزمان با طراحي سايت

در هر سيستم مديريت محتوا يا هر سايت استاتيك ، در قسمت Head آن ، يكسري متاديتا وجود دارد كه به موتورهاي جستجو در پيدا كردن بهتر موضوع آن صفحه يا سايت كمك ميكنند كه در ادامه به معرفي آن ها ميپردازيم :

متاديتاي عنوان

متا ديتاي عنوان كه حدود 70 كاراكتر را دربر ميگيرد ، عنوان مقاله يا صفحه سايت شما را شامل ميشود كه ميتوانيد تا 70 كاراكتر حداكثر آن را پر كنيد .

متاديتاي توصيفي

متاديتاي توصيفي يك توصيف از محتواي صفحه است كه روي صفحه نتايج موتور جستجو نمايش داده ميشود . بنابراين سعي كنيد اين توصيف جذاب و دقيق باشد و به درستي محتواي صفحه رو توضيح بدهد. موقع نوشتن متاديتاي توصيفي، هدفتان را ترغيب مردم براي ورود به سايت باشد .

متاديتاي كليدواژه

متاديتاي كليدواژه در واقع عبارتهايي هستند كه مردم سرچ ميكنند و صفحه شما رو با آن كلمات ميتوانند پيدا كنند. بايد عبارتهاي مختلفي را پوشش بديد تا بتوانيد در سرچهاي بيشتري ظاهر بشويد اما حريص نباشيد !

 

4 - سايت شما بايد ارزش لينك گرفتن را داشته باشد :

سعي كنيد تا جايي كه ميتوانيد بك لينك دريافت كنيد ، اين را بدانيدكه اگر محتواي ارزشمند در وبسايت خود داشته باشيد ، خواه يا ناخواه وبسايت شما از طريق وبلاگ ها و سايت هاي معتبر ديگر لينك دريافت ميكند !

نياز به طراحي سايت داريد ؟ قبل از طراحي سايت با شماره تلفن هاي بالاي سايت تماس بگيريد و درخواست مشاوره كنيد .

طراحي سايت ، سئو وبهينه سازي سايت خود را با سارين وب تجربه كنيد .

 

منبع:طراحي سايت

 


برچسب‌ها: ،

نويسنده :ميترا محمدبيگي
تاريخ: ۲۱ آبان ۱۳۹۶ ساعت: ۱۱:۳۵:۴۲
سئو يكي از عوامل ديده شدن كسب و كار ها در سطح اينترنت است . البته با اجراي درست آن ميتوان نظر قطعي براي جوابدهي يك كسب و كار داد . در اين مقاله به 7 نكته براي اجراي كمپين هاي سئو ميپردازيم كه بعد از طراحي سايت بسيار مهم است . در ادامه همراه با سارين وب باشيد  .

هميشه رتبه اول را در نظر بگيريد :

قطعا شما هم دوست داريد بدونيد چطوري ميشه يه كمپين سئو رتبه صفحه اول رو تضمين كند . علاوه بر اين بايد از اينكه كمپين با برند تداخل نداشته باشه هم اطمينان حاصل كنيد.
يه شركت سئوي حرفه اي و رقابتي بايد بتونه علاوه بر اينكه برندي رو كه بهش داده شده افزايش بده، بايد كاري كند كه آن برند بهتر ديده  بشود .

هزينه هاي سئو و بهينه سازي بعد از طراحي سايت

بعد از طراحي سايت ، دومين مسئله اي كه بايد به فكر آن باشيد هزينه هاي سئو و زمان اجراي آن است . بعد از طراحي سايت ، سئو دومين مسئله هزينه بردار براي موفقيت يك كسب و كار است پس بايد طبق بودجه و صلاحديد جلو برويد تا ضرر نكنيد .

درآمدهاي آينده ؟!

براي اجراي كمپين سئو بايد اين نكته را در نظر بگيريد كه با اجراي آن به چه سقفي از درآمد و مشتري ميخواهيد برسيد ؟ آيا در چند سال آينده شركت و كسب و كار شما ديگر جايي بين رقباي شما داريد يا نه ؟

زمان مورد نياز براي اجراي سئو

زماني كه لازم تا بتوانيد رشدي در ميزان فروشتان مشاهده كنيد به چند عامل بستگي داره. اين عوامل عبارتند از:

 • مدت زماني كه سايتتون آنلاين شده
 • مقدار سئوي سايت قبل از كمپين
 • مقدار محتواي موجود روي سايت و ساير عوامل مرتبط با سئو

شركت يا فردي كه براي اجراي سئو استخدام ميكنيد

اگه بخواهيد ميتونيد از يه شركت بازاريابي مثل داركوب كه تو كارش خبره است كمك بگيريد.

نحوه اجراي سئو

براي اجراي كمپين هاي سئو بايد به صورت زير عمل كنيد :
بعد از طراحي سايت بايد به فكر ايجاد محتواي غني و يكتا در وبسايت خود كنيد . اين محتوا به موتور هاي جستجو نشان ميدهد كه وبسايت فعالي داريد و بايد توجه بيشتري به شما كند . در مرحله دوم بايد استراتژي كلمات كليدي خود را مشخص كنيد كه با چه كلمه اي بايد در صفحه اول باشيد تا مشتريان شما باشند .
در مرحله سوم به فكر بلاگ نويسي و انتشار پست هاي خود در وبلاگ باشيد . ودر در مرحله آخر ، شبكه هاي اجتماعي سايت خود باشيد و اپديت دائمي آنها .
 
براي طراحي سايت و دريافت مشاوره رايگان با شماره تلفن هاي بالاي سايت تماس بگيريد و درخواست مشاوره كنيد . مشاورين سارين وب در خدمت شما هستند .
طراحي سايت ، سئو و بهينه سازي سايت خود را با سارين وب تجربه كنيد .
 
نويسنده :ميترا محمدبيگي
تاريخ: ۲۱ آبان ۱۳۹۶ ساعت: ۱۱:۳۲:۱۹
قبل از طراحي سايت ، بايد به اين فكر كنيم كه آيا وبسايت مورد نظر ما با بازاريابي و بهينه سازي در موتور هاي جستجو ميتواند موفق شود ؟ در ادامه همراه با سارين وب باشيد .

بعد از طراحي سايت ، سايت آماده ارائه به مخاطبان است . اما به راستي بهينه سازي مهم است يا توليد محتوا ؟ يا هردو باهم ؟ در ادامه به برخي نكات مهم براي توليد محتوا بر اساس روش هاي سنجيده شده ميپردازيم .

خدمات مشتريان در سايت

- شما وب سايت را براي مخاطبين تان به وجود آورده ايد، نه براي خودتان، پس توجه كنيد كه همه چيز براي آنها باشد.
- اطلاعاتي را كه از شما خواسته ميشود، در اختيار كاربران قرار دهيد و در كار خود وقفه ايجاد نكنيد.
- خدماتي كه مورد نياز كاربران است، در اختيارشان بگذاريد.
- به طور واضح بايدها و نبايدها را براي خود و كاربران سايت مشخص كنيد و نكته اي را مبهم باقي نگذاريد.
- يك بخش help در سايت داشته باشيد و در صورت امكان با e-mail فوري يا تلفن مشكلات كاربران را در رابطه با استفاده از سايت حل كنيد.
- همواره از يك يا چند تن از كاركنان بخواهيد كه به طور دائم و به نوبت online باشند تا در صورت لزوم كاربران را راهنمايي كنند.
- يك بخش خدمات مشتريان در سايت قرار دهيد تا كاربران را براي پرسش و تحقيق تشويق كند.
- بخشي را به "پاسخ به سوالات مكرر" يا frequently asked questions اختصاص دهيد- ده تاي اول را در سايت بگذاريد و آنها را هر از گاهي تغيير دهيد. در صورت لزوم از نمودار و تصوير استفاده نماييد.

بعد از طراحي سايت ، كاري كنيد كه مردم براي كار و تجارت با شما تشويق شوند

- اولويتهاي مشتريان خود را بشناسيد و آنها را اولويت خود بدانيد.
- محصولات و خدمات خود را به مشتريان معرفي كنيد.
- مهمترين عناصر كار خود را در بالاي صفحه قرار دهيد تا كاربران بتوانند قبل از باز شدن تمام صفحه، آنرا ببيند.
- جزئيات شيوه هاي تماس با وب سايت را يا در صفحه اول قرار دهيد يا در جايي كه با يك "كليك" بتوان به آن رسيد، آنرا در ته سايت دفن نكنيد.
- برقرار كردن امكان جستجو را در وب سايت فراموش نكنيد.
- با طراحي شيوه واضح و روشني براي گشت و گذار در سايت، كاربران را به بخشهاي مختلف سايت راهنمايي كنيد.
- امكان استفاده از سايت خود را براي افرادي كه امكان اتصال سريع ندارند يا داراي نارساييهاي جسمي هستند فراهم كنيد.
- در طراحي سايت خود user-friendly بودن سايت خود را براي كاربران خارج از كشور هم قابل استفاده كنيد.

انسجام و نظم بخشيدن به محتوا
هنر نظم بخشيدن و چيدمان محتواي يك سايت، طراحي اطلاعات information design نام دارد. اين كار شامل دسته بندي، جدا كردن و مشخص كردن مطالب بوده و به كاربر كمك ميكند تا بلافاصله محتويات وب سايت را ببيند و جاي هر كدام را تشخيص دهد. طراحي سايت و استفاده از علائم و عوامل تصويري بايد طوري باشد كه كاربر به گشت و گذار در آن علاقمند شود.

حال بايد چه كاري انجام دهيم  ؟
بعد از روند طراحي سايت ، زماني كه مشغول طراحي اطلاعات وب سايت خود هستيد:
- همواره نظر كاربران را درباره سايت به خاطر داشته باشيد، اينكه آنها از تشكيلات شما، محصولات و خدمات آن چه انتظاري دارند بسيار مهم است.
- مطالب و عناصري كه بيشتر كاربران به آن علاقمندند و دسترسي به آنها برايشان اهميت دارد را بشناسيد و يا آنها را در صفحه اصلي قرار دهيد يا در جايي كه با يك "كليك" بتوان به آن رسيد.
- تعداد "كليك"هايي كه براي رسيدن به يك مطلب لازم است را به سه تا و كمتر كاهش دهيد. براي مثال سايت خود را با ساختار flat طراحي كنيد.
- عنوان بخشهاي مختلف سايت را واضح و كوتاه انتخاب كنيد.
- براي نام گذاري بخشهاي سايت مراقب ملاحظات فرهنگي باشيد.
- توجه كنيد كه بخشهاي اطلاعات، محصولات، خدمات، جنبه هاي فني وب سايت، روابط عمومي و بازاريابي كاملا مشخص و مجزا باشند.

طراحي گشت و گذار يا Navigation design در طراحي سايت
طراحي براي گشت و گذار در سايت، هنر در اختيار قرار دادن ابزار مناسب براي يافتن مطالب به كاربر است. هنر اين كار در به وجود آوردن عوامل بصري است كه به كاربر اطلاع ميدهد در كجا قرار دارد، از كدام قسمت به اينجا رسيده و از اينجا به كدام بخش ميتواند حركت كند. او بايد بتواند ببيند و درك كند. ساده ترين مثالها، فلشها و دگمه هايي هستند كه امكان دسترسي به تمام بخشها را امكان پذير ميكنند.

چه كاري بايد انجام دهيم ؟
به پيشنهادات زير براي navigation design توجه كنيد:
- طراحي را ساده و بسيار مشخص انجام دهيد.
- مسيرها و ابزارهاي متعددي را براي كاربر در نظر بگيريد تا بتواند ابزارهاي جستجو، نقشه سايت و منوها menuرا پيدا كند.
- به خاطر داشته باشيد كه كاربران لزوما از صفحه اصلي وارد سايت شما نميشوند، پس در تمام صفحات ابزارهايي براي جستجو در سايت و بازگشت به صفحه اصلي قرار دهيد.
- كاربران غيبگو نيستند، پس از آنها انتظار نداشته باشيد محتويات يك منو را حدس بزنند يا به خاطر بسپارند.
- اگر از علائم تصويري براي راهنمايي كاربران استفاده ميكنيد، از گويا بودن تصوير مطمئن شويد و اندازه آنرا به قدر كافي بزرگ و قابل رويت انتخاب كنيد.
- علائم يا توضيحاتي براي مشخص كردن محل قرار گرفتن كاربر در سايت در نظر بگيريد.
- از علائم و ابزارهاي همسان و يك نواخت استفاده كنيد.
- اگر كاربر براي خواندن يا ديدن محتواي يك صفحه بايد به سمت پايين حركت كند scroll down ، در پايين صفحه ابزاري براي به بالا برگشتن با يك "كليك" قرار دهيد
 
نياز به طراحي سايت و توليد محتوا براي وبگاه خود داريد ؟ قبل از طراحي سايت و پيگيري روند آن ، با شماره تلفن هاي بالاي سايت تماس بگيريد و درخواست مشاوره كنيد . مشاورين سارين وب براي ارائه مشاوره رايگان درخدمت شما هستند .
طراحي سايت ، سئو وبهينه سازي سايت خود را با سارين وب تجربه كنيد .
 
نويسنده :ميترا محمدبيگي
تاريخ: ۱۷ آبان ۱۳۹۶ ساعت: ۰۳:۳۹:۰۴
همانطور كه موتورهاي جستجو داراي چند مرحله "جستجو" هستند، بيشتر افراد نيز براي بدست آوردن نتيجه بهتر در موتورهاي جستجو، شروع به جستجو در شهر و محله هاي نزديك به محل اقامت خود مي كنند. در اين مقاله قصد داريم تا شما را با بهينه سازي محلي در طراحي سايت آشنا كنيم . در ادامه همراه با سارين وب باشيد  .
اين موضوع به دليل افزايش نياز بازديدكنندگان است، آنها مي خواهند بدانند با چه كساني قرار است معامله كنند. بازديد كنندگان تمايل دارند شخصاً از محل كسب و كار شما ديدن نمايند. بنابراين هدف قرار دادن بازديدكنندگان محلي در كنار بازديدكنندگان جهاني، به وب سايت شما جهت جذب هردو قشر از بازديدكنندگان كمك فراواني خواهد كرد.

3دليلي كه بايد در جهت بهينه سازي وب سايت با طراحي سايت براي بازديدكنندگان محلي در نظر بگيريد :

- يك نام تجاري جهت آگاه سازي افراد بسازيد
وب سايت خود را با كلمات كليدي خاص محلي جهت افزايش آگاهي افراد از نام تجاري و محل جغرافيايي كسب وكار خود، بهينه سازي نماييد.

- بعد از طراحي سايت از اهرم اطمينان و صداقت استفاده نماييد
اگر افراد و بازديدكنندگان محلي به نام تجاري شما اعتماد كنند. اين موضوع در وب سايت باعث جلب توجه ديگر بازديدكنندگان در سراسر جهان خواهد شد. اين برتري مي تواند وب سايت شما را از ديگر رقبا تفكيك سازد.

  - ROI وب سايت خود را افزايش دهيد
بررسي هاي اخير نشان داده است كه بهينه سازي وب سايت( به صورت محلي و جغرافيايي) باعث افزايش تبديل بازديدكنندگان به خريدار مي شود. محلي بودن خدمات و محصولات باعث مقرون به صرفه شدن هزينه ها شده و منجر به افزايش ROI در وب سايت شما مي شود.

چگونه مي توان وب سايت خود را براي جستجو هاي محلي بهينه سازي كرد؟
بهينه سازي وب سايت براي يك كسب و كار محلي شامل مراحل بهينه سازي تمامي صفحات اصلي و پر مخاطب و ديگر صفحات به همراه صفحات درخواست و ارسال و ديگر موارد مي شود.

مراحل زير تضميني است براي حضور وب سايت شما در نتايج جستجوهاي محلي بعد از طراحي سايت:

- اضافه كردن نام شهر به متا تگ ها :
اضافه كردن نام شهر به كلمات كليدي اصلي در تگ عنوان مطالب، تگ كلمات كليدي و تگ توضيحات در وب سايت شما يكي از مهم ترين مراحل بهينه سازي وب سايت شما مي باشد. زماني كه موتورهاي جستجو در حال ايندكس كردن وب سايت ها هستند، ربات هاي جستجو بر روي نام شهر و تفسير آن تاكيد كرده و سپس در پايگاه داده ها نام شهر مورد نظر وب سايت شما در نتايج موتورهاي جستجو نمايان خواهد شد.

- از ديگر متا تگ هاي اطلاعات محلي موجود استفاده نماييد
متا تگ هاي مختلف ديگري در HTML وجود دارد كه مي تواند به نفع بهينه سازي وب سايت هاي محلي عمل نمايد. برخي ديگر از اين متا تگ ها تحت عنوان هاي متا از جمله "كشور"، "موقعيت جغرافيايي" و يا ICMB مي باشند. متا نام-كشور را مي توان با قرار دادن نام كشوردر تگ هاي اصلي كه بازديدكنندگان آن كشور هدف شماست، بهينه سازي انجام دهيد. متا نام ـ موقعيت جغرافيايي و يا ICMB را مي توان در جهت مشخص شدن طول و عرض جغرافيايي مختصات شهر محل كسب و كار خود استفاده نماييد.
هر كشور داراي اطلاعات منحصر به فرد مربوط به ICMB مي باشد. دادن اين اطلاعات و مشخصات به موتورهاي جستجو باعث ايجاد رتبه بندي محلي مطلوب تري براي وب سايت شما مي شود.

- ثبت وب سايت در ليست مركز كسب و كار محلي گوگل بعد از طراحي سايت
گوگل اين امكان را به شما مي دهد تا وب سايت خود را در ليست مشاغل و كسب و كارهاي محلي بدون داشتن هزينه، ثبت نماييد. در اين ليست مي توانيد جزئيات اطلاعات خود از جمله آدرس، محل فعاليت ها، شماره تماس، و ساعات كار خود را اضافه نمائيد. تمامي جزئيات اين اطلاعات در يك صفحه نمايش به صورت يك نقشه فشرده نشان داده و جزئيات دقيق محل كسب و كار شما نمايان مي شود.

- ايجاد بك لينك با كيفيت بالا در بهينه سازي بعد از طراحي سايت
يكي از جنبه هاي بسيار مهم بهينه سازي موتورهاي جستجو ايجاد لينك مي باشد. موتورهاي جستجو براي لينك هاي دريافتي هر وب سايت اهميت ويژه اي قائل مي باشد.و از آن به عنوان يك وسيله اندازه گيري جهت اندازه گيري ميزان محبوبيت و شهرت وب سايتها استفاده مي كنند.
شما مي توانيد با ارسال وب سايت خود به دايركتوري هاي جستجوي صفحات با رتبهء بالا و يا Yellow page ها و يا موتورهاي جستجوي محلي و همچنين استفاده از ابزارهاي مديريت سايت گوگل اقدام به ايجاد بك لينك با كيفيت بالا نماييد.

- انتخاب سرويس دهنده ميزبان وب مناسب بعد از طراحي سايت
اگر كسب و كار شما در انگلستان بوده و شركت شما در آنجا مستقر مي باشد و دامنهء وب سايت شما .com است، و البته سرور سرويس دهنده ميزبان وب شما در استراليا مي باشد؛ در اين صورت شانس افزايش رتبه بندي در موتورهاي جستجو براي وب سايت شما در استراليا بيشتر خواهد بود. دليل آن اين است كه؛ موتور جستجو، وب سايت شما را به عنوان يك وب سايت استراليايي تشخيص مي دهد وبراي موتورهاي جستجو مشكل است كه رتبه خوبي در موتورهاي جستجوي انگليس آن هم به عنوان .co.uk به اين وب سايت بدهد.

به اين ترتيب تصميم خود براي داشتن ميزبان وب مناسب در كشوري كه بسياري از مشتريان وب سايت شما زندگي مي كنند را عملي نموده و آن را به دست ارائه دهندگان خدمات ميزباني وب محلي بسپاريد. بهينه سازي وب سايت براي جستجو هاي محلي، غالباً براي وب سايت هايي است كه بر اساس ارائه خدمات تجاري و مبتني بر افزايش توليد و فروش مي باشد.
 
قبل از طراحي سايت ، با مشاورين سارين وب درتماس باشيد و درخواست مشاوره كنيد .طراحي سايت ، سئو وبهينه سازي سايت خود را با سارين وب تجربه كنيد .
 
نويسنده :ميترا محمدبيگي
تاريخ: ۱۷ آبان ۱۳۹۶ ساعت: ۰۳:۳۰:۱۹

وجود يك وب سايت به خودي خود موجب ارزش‌آفريني نيست، كافيست يك بار امتحان كنيد ! بعد از طراحي سايت تا اقدامات بهينه ‎سازي انجام ندهيد، نمي­‎توانيد پاسخ مناسبي بگيريد و كسب‌وكار خود را ارتقا دهيد، براي اينكه سايت خود را با كمترين زحمت بهينه كنيد، روش­‎هاي زير را مد نظر داشته باشيد. اين روش‌ها به شرط كاربرد دايمي سئوي سايت شما را تضمين مي‌كند. در ادامه همراه با سارين وب باشيد .


اگر به دنبال كسب‌وكار در اينترنت هستيد يا اينكه مي‎خواهيد وب‌سايت خود را در ميان ساير وب‌سايت‌هاي مشهور­تر و معروف­‎تر و پربازديدتر نماييد، بايد به دنبال بهينه‎سازي وب‌سايت خود بعد از طراحي سايت باشيد. وجود سايت‌هاي سئوكار اين مشكل را براي كاربران تا حدودي حل مي­‎كنند اما راه­‌هايي وجود دارد كه با كمترين هزينه مي­‎توان آن­‎ها را  روي سايت پياده كرد و رتبه خود را ارتقا داد.


روش هايي كه بعد از طراحي سايت براي سئو بايد به كار گيريد :

استفاده از بك لينك براي بهينه سازي بعد از طراحي سايت
موتورهاي جست‌وجو اين روزها بر اساس ميزان لينك­‎هايي كه به سايت شما وارد مي­‎شود يا به طور ساده­‎تر، تعداد سايت­‎ها و رتبه­‎هاي سايت­‌هايي كه شما را لينك مي­‎كنند، به شما ارتقاي رتبه مي­‎دهند. سعي كنيد از سايت­‎هايي با رنك­‎هاي بالا و خوب يك يا دو لينك خريداري كنيد و به طور مداوم به اين كار ادامه دهيد. البته يك نكته بايد توجه نماييد كه با توجه به سيستم گوگل و نظارتي كه روي لينك­‎ها و ورودي و خروجي‌هاي لينكي سايت‌ها دارد، بايد توجه كنيد كه از بيش از دو سايت لينك خريداري نكنيد. همچنين در صورتي كه مي‎خواهيد به سايت­‌هاي رنك پايين لينك بفروشيد، بيش از 7 لينك به سايت‌ها نفروشيد. در غير اين صورت قوانين گوگل را نقض كرده‎­ايد و بايد جريمه شويد­. جريمه گوگل هم چيزي جز كاهش رنك تا حد 3 يا 4 رنك نيست.

استفاده مطالب تكراري در سايت بكار نبريد
استفاده از مطالب تكراري يا كپي كردن سايت­‎هاي متفاوت مي­‌تواند اثر منفي براي شما داشته باشد. براي ايندكس كردن مطالب شما بايد با ساير متون وب‌سايت­‎ها متفاوت باشد تا ايندكس مطالب شما كاملاً اختصاصي باشد.

بد از طراحي سايت ، محتوا از اهميت بالايي برخوردار است
استفاده از محتواي پايين و متوسط مي­‎تواند موجب كاهش بازديدكنندگان و عدم علاقه بازديدكنندگان باشد. براي افزايش شمار بازديدكنندگان بهتر است از مطالب عام پسند با بياني منحصر به فرد و با محتواي عالي بكار ببريد.

دسترس‌پذيري سايت
مطمئن باشيد كه سايت شما در تمامي موتورهاي جست‌وجو معرفي شده است. براي مطالب خود توضيحات تعيين كنيد و از كلمات كليدي مناسب استفاده نماييد.

متاتگ‌ها در بهينه سازي
گوگل اين روزها روي كلمات كليدي كنترل چنداني ندارد اما موتورهايي مثل ياهو و Bing با متاتگ‌ها سر و كار دارد. متاتگ‌ها كه در كدنويسي‌ها تعريف مي‌شوند، اهميت فراواني دارند. به طور كلي متاتگ‌ها نقش مهمي دارند و در اين ميان از اهميت وافري برخوردارند. بنابراين در تعريف متاتگ‎ها براي سايت توجه داشته باشيد.

بهينه‌ سازي سرعت سايت در طراحي سايت

پلاگين‌ها: استفاده بي‌رويه از فايل­‎ها و پلاگين­‎ها در سايت مي­‌تواند به ميزان قابل توجهي سرعت بارگذاري صفحه سايت شما را كاهش دهد. براي اينكه سرعت بارگزاري سايت شما خوب باشد و كاربران را خسته نكند از فايل­‎ها و پلاگين­‎ها و افزودني­‎هاي كم در سايت استفاده نماييد.


تصاوير بزرگ را برداريد: وجود يك تصوير گوياي هزار كلمه است اما توجه داشته باشيد كه عكس بيش از اندازه بزرگ مقدار زيادي سرعت بارگزاري را كاهش مي­‎دهد. توجه داشته باشيد از تصاوير كوچك و كم حجم  استفاده نماييد و به جاي متن هرگز از عكس جايگزين استفاده نكنيد.


برنامه‌نويسي كارآمد: به برنامه‌نويسي سايت­، قالب و سيستم مديريت محتواي سايت توجه داشته باشيد و ازكدهاي كوتاه استفاده نماييد.

نياز به طراحي سايت و مشاوره قبل از آن داريد ؟ با شماره تلفن هاي بالاي سايت تماس بگيريد و درخواست مشاوره كنيد.

طراحي سايت ، سئو وبهينه سازي سايت خود را با سارين وب تجربه كنيد .

 

منبع:طراحي سايت

نويسنده :ميترا محمدبيگي
تاريخ: ۱۶ آبان ۱۳۹۶ ساعت: ۱۲:۰۷:۲۱

طراحي سايت با CSS به واقع جداسازي محتوا و سبك است. در اين مقاله قصد داريم تا شما را با طراحي سايت موفق با استفاده از css3 آشنا كنيم . در ادامه همراه با سارين وب باشيد .

محتوا بايد در نسخهء متني HTML و CSS بايد مراقب باشد كه HTML در صفحه چگونه متن را به نمايش مي گذارد. با اين حال، اكثر طراحان وب سايت به صورت مناسب اقدام به جدا كردن محتوا و سبك طراحي سايت نمي كنند. HTML و CSS از يكديگر جدا هستند. اما اگر شما تغييراتي در نسخهء متني HTML ايجاد نماييد، يك ظاهر طراحي شدهء از هم جدا ايجاد مي شود. زيرا CSS براي انجام كار متكي بر عناصر موجود در متن HTML مي باشد.
در حال حاضر اين موضوع براي كسي مهم نيست كه تركيب مطالب چند صفحهء ثابت كنار هم قرار نيست خيلي تغييري در طراحي سايت ايجاد كند؛ كه با استفاده از CSSدر طراحي سايت از منافع آن بهره مند شده و از وجود دسترسي هاي ساده اطمينان حاصل نماييد.


اما اگر با يك سايتي كه به درستي مديريت شده و به طور مرتب مطالب آن به روز مي شود و با وجود تعداد زيادي محتواي ديناميك(پويا)، بسيار مهم است كه بتوان بدون نياز به ويرايش HTML در هر صفحه و بدون پخش شدن مطالبي كه تا به حال جمع آوري شده، كار انجام داد.پاسخ اين كار CSS مي باشد. اما تنها در صورتي مي توان در طراحي سايت از CSS بهره مند شد كه مطالب و محتوا به طور كامل از سبك جدا شده باشد.
براي داشتن طراحي سايت كه به طور كامل قابل تغيير با CSS باشد، بسيار ضروري است كه بدانيم كه در هر نسخه متني HTML در واقع 2 عنصر جداگانه وجود دارد. يكي محتوا است – كه شامل متن و تصاويري است كه افراد در وب سايت آنها را ديده و مطالعه مي كنند؛ و ديگري ساختار صفحه است – DIVs ويا Table كه عناصر و ويژگي هاي مختلف در صفحه را تعريف مي كند.


براي ايجاد موفقيت در طراحي سايت با CSS، عناصر ساختاري صفحات HTML نياز به برنامه ريزي و اجرا و پذيرش CSS براي ايجاد تغييرات در صفحه صرف نظر از محتواي ان دارد. به عنوان مثال اكثر صفحات در طراحي سايت بايد داراي Header و يا عنوان، ستون سمت چپ، فضاي اصلي و ستون سمت راست و همچنين پاورقي باشد.
اينها عناصر ساختاري صفحه در طراحي سايت مي باشد. در هر يك از اين عناصر ساختاري بايد محتواي صفحه قرار گيرد. به طور مثال لوگو(آرم تجاري شركت) در عنوان صفحه، منو در ستون سمت چپ صفحه و متن اصلي در محوطهء اصلي صفحه قرار مي گيرد.
در اين روش با در نظر گرفتن ساختار در هر صفحه، CSS پس از آن مي تواند بدون نگراني در مورد محتوا و مطالب بخشها و محل هاي هدفمندي براي هر صفحه ايجاد نمايد. اگر فضاي متن در ستون سمت چپ صفحه 10 پيكسل باشد و فضاي اصلي صفحه 12 باشد، در CSS مي توانيد مطالب و چيزهايي كه تمايل به انجام آن داريد را در اين فضا قرار دهيد. سمت چپ سايز فونت 10 و فضاي اصلي سايز فونت مي تواند 12 باشد.


اين بدان معني است كه تا زماني كه صفحه با همان پايهء عناصر ساختاري باشد مي توان كاملاً با CSS تبديل كرد – براي مثال ستون سمت چپ را ساخته و تصوير پيش زمينه عنوان و يا صفحهء اصلي را اضافه نموده و ادامه دهيد. اما شناخت نسخهء متني HTML كه شامل ساختار و محتوا هستند مرحلهء اول طراحي سايت با CSS در اين كار مي باشد.
براي تعميم بيشتر، نياز به يك ساختار صفحه اي است كه تقريباً به اندازهء كافي انعطاف پذير بوده به طوري كه CSS بتواند عملياتي كه لازم و ضروري و موثر است را انجام داده و اين عمل بدون هيچ گونه نگراني در مورد محتوا در هر بخش از طراحي سايت و صفحات برگزار شود.
براي انجام اين كار در مرحلهء بعدي ساختار بنيادي بايد يك تقسيم بندي ديگر داشته باشيد.table عنوان براي مثال بايد به سه table داخلي تقسيم شود: table سمت چپ – table سمت راست و table اصلي؛ تقريباً تمام تركيبات ممكن كه شما نياز داريد تا با CSS هر سبكي كه در طراحي سايت مي خواهيد به نمايش بگذاريد. تنها كاري كه بايد انجام دهيد اين است كه محتوا و مطالب را در منطقهء مربوطه قرار دهيد.
بهره گيري از منافع جداسازي اين سه بخش كه تمامي استاندارد ها مانند تبديل پس زمينهء محو به رنگهاي جامد، تصوير پس زمينه براي اضافه كردن لبه هاي گرد(rounded corners)، تغييرات در داخل و خارج تصاوير فقط با CSS انجام مي شود. Table داخلي مي تواند شناور بوده و مي تواند يك تصوير را بر روي ديگري قرار دهد.

اگر اين روش در ساختار مناطق ديگر در html استفاده شود، صفحه اي را خواهيد داشت كه صفحه بندي آن به طور كامل توسط CSS طراحي شده و به طور كامل از محتواي صفحه مستقل و غير وابسته خواهد بود.

نياز به طراحي سايت داريد ؟ قبل از طراحي سايت با مشاورين سارين وب در ارتباط باشيد و درخواست مشاوره كنيد .

طراحي سايت ، سئو وبهينه سازي سايت خود را با سارين وب تجربه كنيد .

 

منبع:طراحي سايت


برچسب‌ها: ،

نويسنده :ميترا محمدبيگي
تاريخ: ۱۶ آبان ۱۳۹۶ ساعت: ۱۲:۰۲:۳۳

انتخاب رنگهاي صحيح براي سايت، به همان ميزاني اهميت دارد كه انتخاب گرافيك و مطالب براي سايت مهم مي باشند. در اين مقاله قصد داريم تا با روند استفاده رنگ ها در روند طراحي سايت و بهينه سازي آشنا شويم . در ادامه همراه با سارين وب باشيد .
رنگها تاثير زيادي بر مردم دارند. برخي از رنگها مي توانند عواطف گوناگوني را در مردم ايجاد كنند. عكس العملهاي عاطفي مي تواند تصوير شركت شما را در ذهن بينندگان خود تحت تاثير قرار دهد كه به نوبه خود مي تواند تاثير بسزايي روي برند شركت شما داشته باشد.


چنانچه شبهاتي در تاثير رنگ بر عواطف داريد، بهاين مطلب دقت كنيد: "غول چشم سبز"، "چشم قرمز"، يا "خاطره سياه رنگ". غول چشم سبز، مرتبط با حسادت، چشم قرمز، به معناي شخصي خشمگين و خاطره اي سياه رنگ به معناي افسردگي است. انسانها رنگها را به عواطف گوناگوني نسبت مي دهند. علم ثابت كرده است كه رنگهاي مختلف مي توانند انسانها را خوشحال، ناراحت، راحت، خشمگين، به وجد يا به ترس آورند.


هر چيزي كه بتواند در انسانها اين پاسخها را بوجود آورد، نيازمند آن است كه با دقت بيشتري در طراحي سايت مورد توجه قرار گيرد. رنگها تمايل دارند تا بصورت "طبيعي"، "گرم" يا "سرد" طبقه بندي شوند. در نتيجه اجازه دهيد نگاهي به آنها بياندازيم.

روانشناسي رنگهاي طبيعي در طراحي سايت :


سفيد – سفيد به معناي خلوص و شفافيت است. در برخي فرهنگها، سفيد رنگ مرگ است در حاليكه در برخي ديگر از فرهنگها، سفيد رنگ اميد و ازدواج است.
خاكستري – خاكستري از اطمينان و محافظه كاري نشات مي گيرد. سايه هاي خاكستري، از مرسوم ترين رنگها براي لباسهاي رسمي كار هستند.
قهوه اي – قهوه اي به معناي زمين، خانه و خانواده است.
سياه – سياه به منزله بزرگنمايي قدرت، شكوه و پيچيدگي است. در برخي فرهنگها، سياه به معناي مرگ است.
رنگهاي گرم
قرمز – قرمز رنگي مطلوب براي جلب توجه است. و اين همان دليلي است كه چرا از اين رنگ براي نامه هاي تبليغاتي استفاده مي شود تا نكات ويژه مورد تاكيد قرار گيرند. قرمز سمبولي براي خشم، تخطي، شهوت و هوس است و مي تواند واقعا فشار خون افراد را بالاتر برد.
زرد – زرد به معناي ضعف يا ترس و همچنين گرما و خوشحالي است.
نارنجي – نارنجي به مرتبط با اشتهاي افراد است.
صورتي – صورتي معمولا نشان دهنده معصوميت، زنانگي و عشق است.

رنگهاي سرد در طراحي سايت :
آبي – آبي اثر بي صدا بودن در افراد را دارد. آبي به منزله هوش و اعتماد است. جالب است بدانيد كه بسياري از سازمانهاي مالي و پزشكي از تم هاي آبي استفاده مي كنند. آبي مي تواند همچنين جلوگيرنده اشتها باشد.
سبز – در حاليكه سبز به معناي حسادت، حريص بودن و بي تجربگي است، ولي همين رنگ به معناي پول و ثروت نيز مي باشد.
ارغواني - ارغواني نشانه اي از خلاقيت است. سايه هاي تيره تر از اين رنگ، در زمانهايي از تاريخ، مختص به دربار و پادشاهان بود و سايه هاي روشنتر آن معمولا با عشق مرتبط هستند.

رنگهاي Web Safe در طراحي سايت
لامپهاي خلا، LCD و تلويزيون پلاسما، هر كدام، رنگها را بگونه اي متفاوت نشان مي دهند. 216 رنگ وجود دارد كه مي تواند در هر نوع صفحه نمايشي و در هر نوع مرورگزي به شكلي يكسان نشان داده شوند. اين 216 رنگ، رنگهاي Web Safe ناميده مي شوند. چنانچه پيوستگي در رنگها مهم باشد، شما مي بايست تنها از رنگهاي Web Safe در سايت خود استفاده نماييد.


طرحهاي رنگ در طراحي سايت
طرحهاي رنگ مي توانند تركيبي از يك رنگ، رنگهاي مكمل، يا رنگهاي متضاد باشند.


تك رنگ: طرحهاي تك رنگ از چندين سايه مختلف با شدتهاي مختلف رنگ بر روي پيش زمينه اي سياه و سفيد مي باشد. بعنوان مثال، چنانچه بخواهيد از يك طرح رنگ قرمز استفاده كنيد، مي توانيد از هر چيزي بين روشنترين صورتي تا قرمز تيره مايل به مشكي، استفاده نماييد.
رنگهاي مكمل: طرح رنگهاي مكمل از دو يا تعداد بيشتري از رنگهايي استفاده مي كنند كه در كنار هم مناسب مي باشند و تركيبي مطبوع را توليد مي كنند كه براي سليقه بيشتر افراد مناسب است. يكي از رنگها ممكن است غالب باشد و رنگ ديگر مكمل آن باشد.


رنگهاي متضاد: طرح رنگهاي متضاد از دو يا تعداد بيشتري رنگ غالب استفاده مي كنند تا يك "اثر چشمگير" توليد شود. بعنوان مثال، استفاده از صفحه اي با پيش زمينه آبي تيره و قابي با رنگ قرمز سير اطراف يك محدوده متني با رنگ پيش زمينه سفيد و فونت سياه، نوعي از طرح رنگ متضاد است.
طراحان سايت نياز دارند تا در هنگام استفاده از رنگهاي متضاد دقت كنند چراكه برخي از تركيب ها، منجر به اثر ارتعاش خواهند كرد نظير متن قرمز روي پيش زمينه آبي كه مي تواند به چشمان برخي افراد صدمه وارد كند. تركيبات ديگري نيز وجود دارند كه استفاده از آنها چندان مطلوب نمي باشد.

چهارچوب كلي رنگ ها
چهارچوبي كه در زير آمده است پيشنهادهايي مي باشند كه مي بايست در ساخت و طراحي صفحات در نظر گرفته شوند تا براي همگان خوانا باشد.
متن بايد خوانا باشد. واضح است كه سياه روي سفيد، انتخابي پيش فرض است ولي تركيبات ديگر نيز مي توانند مناسب باشند. سفيد يا زرد يا رنگهاي روشن ديگر نيز روي پيش زمينه هاي سياه يا تيره مناسب مي باشند. ولي زرد، سبز يا خاكستري روي سفيد مناسب نمي باشند.
از رنگهايي استفاده كنيد كه براي چشم جذاب و مطلوب هستند.


رنگهايي را انتخاب كنيد كه تصويري را كه مي خواهيد به بازديد كنندگان تان بدهد.
براي رنگهاي پيوسته در همه مرورگرها، از رنگهاي Web Safe استفاده نماييد.
از تصاويري با شدت رنگ معمولي براي پيش زمينه استفاده نكنيد. اين كار سبب خواهد شد تا خوانايي متن كاهش يابد. چنانچه از تصويري استفاده مي كنيد، آن را با ويژگي watermark استفاده نماييد.


رنگها مي بايست در صفحات سايت شما، متحدالشكل باشند تا برندي را براي سايت تان خلق كنند و به بازديد كنندگان اين حس را القا كند كه آنها هنوز روي سايت شما هستند.
وقني سايتي را طراحي مي كنيد، تم رنگي را انتخاب كنيد، اين موضوع به همان ميزان اهمييت دارد كه المانهاي گرافيكي و مطالب سايت اهمييت دارند. ظاهر كلي سايت، حس بازديد كنندگان سايت را مشخص خواهد كرد و مي تواند مشخص كننده تفاوت ميان موفقيت و شكست در طراحي سايت باشد.

نياز به طراحي سايت و مشاوره قبل از آن داريد ؟ با شماره تلفن هاي بالاي سايت تماس بگيريد و درخواست مشاوره كنيد.

طراحي سايت ، سئو وبهينه سازي سايت خود را با سارين وب تجربه كنيد .

 

منبع:طراحي سايت

[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ]
تاریخ امروز
آمار بازدیدکنندگان
ابزارک هاي وبلاگ