تشک رویا
تشک مهمان
فروش توتون پیپ
خرید پیپ اصل
نمایندگی تفال
خرید اتو بخار تفال
زودپز تفال
سارين وب ديزاين
درباره من
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :ميترا محمدبيگي
تاريخ: ۵ تير ۱۳۹۷ ساعت: ۱۰:۵۶:۵۶

براي خريد دوربين مداربسته به اين نكات توجه فرماييد:

نياز است كه علامت نصب دوربين مداربسته داشته باشيد. مطمئن شويد كه در مكان هايي كه قابل مشاهده هستند علامت دوربين نصب كرده ايد. اگر اين علائم واضح نباشند و پيغام را به درستي به مخاطب منتقل نكرده باشيد، ممكن است در دادگاه غيرقابل پذيرش باشد و قوانين حريم خصوصي مانند  PIPEDA را نقض كند.


قوانيني در خصوص مكان نصب دوربين وجود دارد. حتما دوربين مداربسته را در مكان هاي مناسب اطراف خود قرار دهيد، توجه داشته باشيد كه نقاطي مانند اتاق پرو و حمام غيرقانوني است. در حالي كه اكثر مردم نمي خواهند در اين مكان ها دوربين قرار دهند، فروشگاه هاي خرده فروشي با آمار بالاي سرقت گاهي اوقات اين نقاط را گزينه هاي ايده آلي براي نصب دوربين ميدانند، زيرا مجرم اغلب در اين مكان ها كالاهاي سرقتي را مخفي مي كند. با اينحال نصب دوربين مداربسته در مكان هاي غيرمجاز بازهم غير قانوني باقي مي ماند. با يك متخصص امنيتي CCTV صحبت كنيد تا مشخص شود كه كدام مناطق براي ضبط فيلم مناسب هستند و كداميك از آنها مناسب نيستند.

مي توانيد سيستم را خودتان نصب كنيد، اما آيا اين كار واقعا ايده خوبي است؟ شما در همه كارها متخصص نيستيد. يك متخصص يا كارشناس حرفه اي قادر خواهد بود نصب سيستم را به طور دقيق انجام دهد و خدماتي ارائه دهد كه سيستم امنيتي شما مؤثر عمل كند. انجام دادن اينگونه كارها شايد در هزينه اوليه صرفه جويي كند اما سيستمي را به شما هديه مي كند كه به درستي نصب نشده است يا نواحي مناسب را پوشش نمي دهد. نظارت تصويري دوربين مداربسته يك كار بزرگ است و متخصصان مي توانند جهت و نحوه نصب سيستم، و آنچه كه دوربين ها بايد مشاهده كنند را فراهم كنند.

فيلم ضبط شده را به مدت 30 روز يا بيشتر نگه داريد. مهم است كه حداقل يك ماه فيلم را نگه داريد يا در صورت امكان آن را به مدت طولاني در كلود ذخيره كنيد. اگر يك جرم اتفاق افتاده باشد يا يك حادثه درمحل كارتان روي دهد، نياز به اسناد و شواهد مستند از تاريخ و زمان براي شناسايي رويداد با كمك فيلم ضبط شده خواهيد داشت.

حتما از قوانين باخبر باشيد. قبل از نصب سيستم، حتما با يك كارشناس در مورد نيازتان به يك سيستم دوربين مدار بسته و قوانين مربوطه به آن صحبت كنيد.
آيا مي توانم شبكه DVR خود را براي نظارت اينترنتي از راه دور راه اندازي كنم؟

اگر يك دستگاه DVR كه نظارت از راه دور را پشتيباني مي كند، خريداري كنيد، راه اندازي آن احتياج به يك كادر فني دارد. كسي كه در فن آوري IP و روتر ها تخصص داشته باشد، احتمالا مي تواند به شما كمك كند تا تنظيمات لازم را انجام دهيد. اما در صورت لزوم مي توانيد آموزش اتصال DVR به اينترنت را مشاهده نماييد .
براي نصب سيستم CCTV به چه تجهيزاتي نياز خواهم داشت؟

در زير ليستي از ابزارهايي كه ممكن است هنگام نصب سيستم نظارتي خود، مورد نيازتان باشد، تهيه شده است. بسته به جايي كه دوربين مداربسته خود را نصب مي كنيد و نوع كابل مورد استفاده ممكن است به همه آنها نياز پيدا نكنيد.

پيچ گوشتي چهارسو

پيچ گوشتي تخت

كليدهاي آلن (معمولا با دوربين امنيتي شما عرضه مي شود)

دريل دستي

كابل لخت كن

ابزار خم كن

ممكن است ابزارهاي ديگري وجود داشته باشد كه نصب را آسانتر كند اما ليست بالا معمولا پايه خوبي براي ادامه كار است.
اندازه هاي مختلفي از لنزها وجود دارد، چگونه مي توانم بدانم كدام مناسب كار من است؟

لنز دوربين مداربسته انواع مختلفي را داراست . معمولا هميشه يك لنز وريفوكال را توصيه مي كنيم و اين لنز مي تواند وريفوكال زوم باشد يا دستي. با استفاده از يك لنز هاي وريفوكال مي توانيد زاويه ديد و محدوده دوربين مداربسته امنيتي را در طول نصب تنظيم كنيد و اطمينان حاصل كنيد كه بهترين زاويه ديد را خواهيد داشت. اين نوع از دوربين مداربسته به علت قابليت انعطاف پذيري باور نكردني در بين دوربينهاي حرفه اي هاي امنيتي بسيار محبوب است.

خريد دوربين مداربسته


برچسب‌ها: ،

نويسنده :ميترا محمدبيگي
تاريخ: ۵ تير ۱۳۹۷ ساعت: ۱۰:۴۲:۵۵

در دنياي جديد حضور پر رنگ در فضاي مجازي و تجارت الكترونيك و داشتن يك سايت حرفه اي از ملزومات رقابت جهاني مي باشد. بدون داشتن يك سايت حرفه اي نمي توان وارد رقابت با افراد و شركت هاي ملي و بين المللي شد. ضمن اينكه دارا بودن يك سايت حرفه اي پيش نياز و مقدمه ي ورود به اين رقابت فشرده است. بنابراين سوالاتي براي ما ايجاد مي شود. سوالاتي از قبيل اينكه يك سايت حرفه اي به چه معناست و چه چيزي باعث شده است كه با ساير سايت ها متفاوت باشد. طراحي سايت حرفه اي چه هدفي را دنبال مي كند و چه ويژگي هايي دارد و چه امكاناتي را مي تواند در اختيار صاحب سايت بگذارد. نيز سئو و بهينه سازيدر اين گونه سايت ها به چه نحوي است و در طراحي سايت هاي حرفه اي چه نكات و مطالبي را بايد مد نظر قرار بدهيم. طراحي سايتدر اين نوشته قصد دارد جواب اين سوالات را براي شما عزيزان مشخص كند.


طراحي سايت حرفه اي چه اهدافي را دنبال مي كند

اصولاً هر سايتي بر پايه احساس نياز و اهداف خاصي طراحي مي گردد و سايت حرفه اي نيز از اين قائده مستثني نيست. امروزه موتور حركتي هر كسب و كاري برنامه ريزي مناسب و تبليغات و بازار فروش و توانايي رقابت با رقبا است. سايت حرفه اي همانگونه كه از نامش مشخص است سايتي است كه از هر لحاض توانايي مانور دادن را داشته باشد. به اين معني كه هم از لحاض رعايت اصول بهينه سازيو سئو و هم از نظر استفاده آسان و منعطف و همچنين با كيفيت بسيار مناسب و نوآوري هاي خاص خود و گرافيك حرفه اي و به روز بودن توانايي ديده شدن و رقابت در بازارهاي بين المللي را دارا باشد و بتواند در اين رقابت برتري داشته باشد.

 
طراحي سايت حرفه اي بايد چه ويژگي هايي داشته باشد

سايت هاي حرفه اي داراي ويژگي هايي هستند كه مي توان آنها را به دو دسته تقسيم كرد. دسته ي اول ويژگي هاي خاص و منحصر به فرد آن سايت مي باشد كه در كمتر سايتي مي توان مشاهده كرد و طبق اهداف و برنامه هاي صاحبان سايت در آنها گنجانده مي شود. دسته ي دوم ويژگي هاي عام مي باشد. اين ويژگي ها در بيشتر سايت ها و در صورت درخواست مشتري استفاده مي شود و محدوديت خاصي نيز ندارد. در مباحث بعد اين ويژگي ها را بر خواهيم شمرد.

 
قالب طراحي سايت اصفهان حرفه اي

در صورتي كه متقاضي يك سايت حرفه اي هستيد پيشنهاد (طراحي سايت) استفاده از قالب هاي كاملاً اختصاصي و متناسب با نياز شما مي باشد. قالب هاي گوناگون و بسيار زيادي كه به صورت آماده در بازار موجود مي باشد براي سايت هاي حرفه اي چندان مناسب نيست و طراحي اختصاصي يك قالب خاص مي تواند تفاوت هاي ملموس سايت شما و سايت هاي رقيب را رقم بزند. ضمن اينكه شما قدرت مانور بيشتري داريد و مي توانيد قالبي متناسب با كسب و كار و نياز خود داشته باشيد. از مزاياي ديگر طراحي سايت اختصاصي انحصاري بودن ان است. خاص بودن و اين موضوع كه اين قالب سايت جز براي شما براي كسي طراحي نشده است مي تواند كسب و كار شما را نيز منحصر به فرد سازد. با توجه به كد نويسي قالب هاي اختصاصي از صفر اصلاح كردن و اديت آن، هم آسان تر و هم مقرون به صرفه تر است و انعطاف پذيري قدرت مانور بالاتري را نيز در اختيار صاحبان آن قرار مي دهد.

 
مورد پسند بودن براي كاربران

در طراحي سايت اصفهان  يكي از مواردي كه اهميت فراواني دارد توجه به علايق كاربران است. در صورتي كه قصد جذب مشتري در سايت را داريد بايد بازديد كنندگان كه مشتريان بالقوه شما محسوب مي شوند را قانع كنيد و آنها از حضور در سايت شما حس خوبي داشته باشند و اين عملي نخواهد شد مگر با طراحي خاص و متناسب با خواست كاربران.


در طراحي سايت حرفه اي بايد با تمام مرورگر ها سازگار باشد

هنوز استفاده كنندگان از اينترنت از مرورگرهاي مختلفي استفاده مي كنند. Chrome و Mozilla و explorer از مشهور ترين اين مرورگرها است. در طراحي سايت حرفه اي يكي از مواردي كه تأكيد بسيار زيادي روي آن وجود دارد سازگاري با تمامي مرورگرهاست. زيرا در صورتي كه سايت شما با مرورگري سازگاري نداشته باشد مشترياني كه از آن مرورگر استفاده مي كنند را از دست خواهيد داد.
سازگاري طراحي سايت حرفه اي با انواع تبلت ها و تلفن هاي همراه

قرن حاضر شاهد افزايش روز افزون استفاده از تبلت و تلفن هاي هوشمند است و اكنون بيشتر وب گردان براي فعاليت خود در اينترنت با توجه به سهولت استفاده و در دسترس بودن، اين راه را انتخاب مي كنند. از ويژگي هاي مهم طراحي سايت حرفه اي سازگاري با موبايل و تبلت مي باشد.
امنيت بالا در طراحي سايت حرفه اي

حك شدن و وجود باگ هاي امنيتي در سايت يكي از مشكلاتي است كه به وفور رخ مي دهد و نگراني هاي فراواني را به وجود مي آورد. براي جلوگيري از اقدامات نفوذ پذيري به سايت يكي از راه حل ها استفاده از سرورهاي ايمن با امنيت بسيار بالا مي باشد. البته راه هاي گوناگون ديگري نيز براي جلوگيري از حك شدن وجود دارد كه در مقالات تخصصي طراحي سايتحتماً به آنها نيز خواهيم پرداخت.
طراحي استاندارد طراحي وب سايت حرفه اي

براي طراحي سايت اصفهان حرفه اياصول و استانداردهاي جهاني و بين المللي وجود دارد كه در هر سايتي بايد به صورت كامل رعايت شود. در مورد اين استانداردها به صورت مفصل در ديگر مقالات موجود در طراحي سايتبحث شده است كه براي اطلاعات بيشتر مي توانيد به اين مقالات مراجعه فرماييد.


طراحي وب سايت با قابليت هاي دو زبانه و چند زبانه

در صورتي كه قصد داريد در بازارهاي بين المللي فعاليت كنيد اولين قدم داشتن سايتي است كه داراي دو و يا چند زبان باشد. اين زبان ها بسته به جوامع هدف شما انتخاب مي شود و دايره نفوذ و مشتريان شما را در كشورهاي مختلف افزايش مي دهد.


برچسب‌ها: ،

نويسنده :ميترا محمدبيگي
تاريخ: ۴ تير ۱۳۹۷ ساعت: ۰۹:۴۰:۲۶

براي خريد دوربين مداربسته به اين موارد توجه فرماييد

برقراي امنيت و حفاظت از مال و جان براي هر شخصي بسيار مهم است. آمار جمعيت در كل جهان رو به افزايش است و اقتصاد جهاني پيشرفت كرده است. در نتيجه استفاده از سيستم امنيتي و در صدر آن ها دوربين مداربسته بيشتر شده است. مارك هاي زيادي در سراسر دنيا به ساخت و عرضه دوربين مداربسته مي پردازند، اما هر دوربيني عملكرد، دوام و كيفيت بالايي ندارد. آگاهي از رتبه، ميزان مقبوليت و فروش برندهاي مختلف در سراسر دنيا، راهنماي خريد مطمئني جهت انتخاب يك برند دوربين مداربسته يا تحت‌شبكه مناسب، مي‌باشد. ما در اين مطلب 6 مورد از بهترين مارك دوربين مداربسته را به شما معرفي مي كنيم.

معرفي ۶ مارك برتر سيستم دوربين مداربسته در سطح جهان
1) HIKVISION
بهترين مارك دوربين مداربسته
كمپاني HIKVISION توليد كننده و تامين كننده لوازم الكترونيكي مثل دوربين هاي مداربسته و ساير محصولات نظارت تصويري است. اين شركت در سال 2001 تاسيس شده است. اين كمپاني در طول ساليان گذشته به علت توليد محصولات با كيفيت و متنوع و خدمت رساني خوب به مشتري، به سرعت رشد كرده است. شركت HIKVISION حدود 8000 كارمند دارد و تعداد 2000 نفر در قسمت تحقيق و توسعه آن مشغول به كار هستند.

از جمله محصولات اين كمپاني مي توان به دستگاه NVR، دستگاه DVR، سرورهاي ويديويي ديجيتال، دوربين مدار بسته هايك ويژن، كارت هاي فشرده سازي، دوربين اسپيددام و IP اشاره كرد. دفتر اصلي شركت HIKVISION در چين قرار دارد، ولي شعبه هاي ديگر آن در قسمت هاي مختلفي از جهان مثل لس آنجلس در آمريكا، آمستردام در هلند، دوبي در خليج فارس، هند و چين مستقر هستند.

 

۲) SONY
بهترين مارك دوربين مداربسته
شركت سوني يكي از موفق ترين فروشندگان لوازم الكترونيكي در سراسر جهان است. اين شركت دستگاههاي الكتريكي، كنسول هاي بازي و… را توليد مي كند. كمپاني سوني يك شركت چند مليتي است و در توكيوي ژاپن قرار دارد.

SONY در سال 1946 با سرمايه 530 دلار و 8 كارمند تاسيس شد. دوربين هاي مداربسته اين شركت جزو برترين دوربين مداربسته در سراسر جهان هستند.

 

۳) DAHUA
شركت DAHUA يكي از مارك هاي تامين كننده محصولات نظارت تصويري و دوربين مداربسته است. با اين كه سابقه تاسيس اين كمپاني مثل سوني زياد نيست، ولي محصولات آن كيفيت و تنوع بالايي دارند.
محصولات اين شركت عبارتند از: دوربين هاي مداربسته PTZ داهوا ، دوربين هاي مداربسته تحت شبكه، دوربين هاي آنالوگ، دستگاه NVR، دوربين هاي ترافيكي، HDCVR و…

دفتر اصلي DAHUA در كشور چين قرار گرفته است، تاسيس اين شركت نيز در سال 2001 بوده است. مشتريان اين كمپاني هم در محدوده كشوري و هم در سطح جهاني هستند.

 

۴) SAMSUNG
سامسونگ ماركي شناخته شده در جهان و ايران است. شركت سامسونگ يگ گروه چندمليتي است. دفتر اصلي آن در شهر سئول كشور كره جنوبي قرار دارد. اين شركت در ابتدا يك كمپاني بازرگاني بود كه در سال 1938 تاسيس شد. پس از مدتي اين شركت شروع به توليد محصولاتي با مارك خود كرد. در اواخر دهه 1960 وارد صنعت توليد لوازم الكترونيكي شد.
از دهه 1990 سامسومگ با ارايه گوشي هاي موبايل و لوازم نيمه هادي، بسيار محبوب شد. امروزه دپارتمان الكترونيكي سامسونگ به بزرگترين شركت فناوري اطلاعات در كل جهان بدل شده است.

اين شركت محصولاتي مثل دوربين مداربسته، رايانه، لنز دوربين، تبلت و گوشي هاي هوشمند را توليد و روانه بازار جهاني مي كند.

 

۵) VIVOTEK
شركت VIVOTEK بيش از يك دهه قدمت دارد. اين كمپاني در سال 2000 و در كشور تايوان تاسيس شد. در طي اين سال ها اين شركت تبديل به يكي از بهترين مارك هاي دوربين مداربسته در سطح جهان شده است. در سال 2008 اين شركت يك شعبه فرعي را در كشور آمريكا تاسيس كرد و تنوع و كيفيت محصولات خود را گسترش داد.
اين شركت محصولات و لوازم جانبي نظارت تصويري متنوعي را توليد مي كند ولي بيشترين محبوبيت اين شركت به علت دوربين هاي تحت شبكه پيشرفته است.

VIVOTEK به طور عمده روي ساخت دوربين مداربسته IP فعاليت مي كند و به كاربران كمك مي كند تا از راه دور بتوانند بر دارايي خود نظارت كنند. آنچه باعث شهرت و محبوبيت بالاي اين شركت شده است، امكان دسترسي كاربر به تصاوير دوربين مداربسته از هر كامپيوتري است كه به اينترنت متصل باشد.

 

۶) LOGITECH
LOGITECH يك شركت بين المللي است كه دفتر آن در كشور سوييس قرار دارد. اين شركت متخصص توليد لوازم جانبي الكترونيكي براي رايانه و تبلت است. دفتر اصلي ديگر آن در كاليفرنيا است. اين كمپاني در سال 1981 شروع به فعاليت كرده و اولين محصول آن موس هاي كامپيوتري بوده است. اين شركت بعدها به آرامي شروع به گسترش محصولات خود كرد و به مارك معتبري در زمينه توليد صفحه كليد، دسته هاي كنسول بازي، ميكروفن و … تبديل شد.
در چند سال اخير LOGITECH شروع به توليد محصولاتي مثل گوشي هاي تلفن، پخش كننده هاي MP3 و لوازم جانبي تبلت كرده است. از ديگر محصولات پرطرفدار اين شركت مي توان دوربين مداربسته امنيتي، لوازم جانبي بازي PSP، Xbox، پلي استيشن و هدفون را نام برد.

همانطور كه ديديد در اين مطلب 6مورد از بهترين مارك هاي شركت هاي سازنده دوربين مداربسته در سطح جهان را همراه با تاريخچه شان معرفي كرديم. در انتها يادآوري مي‌ كنيم كه دوربين نيمي از يك سيستم مدار بسته است. تغذيه مناسب براي دوربين‌ ها، كابل و اتصالات باكيفيت، اتصال صحيح كابل و كانكتور، نصاب ماهر و كار آزموده و خدمات پس از فروش نيمي ديگر از يك سيستم نظارتي مناسب و كامل را تشكيل مي‌ دهند كه اگر رعايت نشوند، مطمئنا بازدهي مناسبي را حتي از معتبرترين برندها نخواهيد داشت.


برچسب‌ها: ،

نويسنده :ميترا محمدبيگي
تاريخ: ۴ تير ۱۳۹۷ ساعت: ۰۹:۲۱:۴۰

اعداد بسيار قدرتمند مي باشند. آنها ساده ترين راه را براي ارتباط دادن يافته هاي تست كاربردي بودن وب سايت به منخاطبين كلي سايت مي باشند. براي مثال، AMAZON .COM حدود 72 درصد از دستورالعمل هاي كاربردي وب سايت هاي تجارت الكترونيك را در طراحي خود رعايت كرده است. شايد اين موضوع به اين معنا باشد كه اين وب سايت كاربرد بسيار بالايي دارد، اما به ياد داشته باشيد كه اين درصد نشان مي دهد كه در طراحي سايت نواقصاتي نيز وجود دارد.
بر اساس مقاله هايي قبلي كه بيان كرديم هر وب سايت بايد كاربرد خود را حداقل 20 درصد در هرسال افزايش دهد، اگر وب سايت شما به اين درجه از بهبود و پيشرفت دست نيابد، مطمئن باشيد كه در ميان رقيبان خود با شكست مواجه مي شويد و نمي توانيد كاربران زيادي را به خود جذب نماييد.
هميشه چالش هايي ميان داده هاي آماري و داده هاي بينشي (كيفي) وجود دارد. اگرچه اعداد و آمارها مي توانند به ارتباط كاربرد وب سايت تان با نياز هاي كاربران وب سايت بسيار كمك كند، اما هدف بيشتر تست هاي كاربردي بودن طراحي سايت اصفهان اين است كه طراحي عالي و اصولي ساخته شود، نه اين كه تنها به نشان دادن اعدادي بسنده نماييم.
بهترين راه افزايش كاربرد طراحي سايت اين است كه به صورت مكرر تست هاي كوچكي را اجرا نماييم و اين امر بهتر از اين است كه يك بار تست بسيار بزرگي را اجرا نماييم. شما مي توانيد با به كار گيري 4 تا 5 كاربر و يا شركت كننده در هر تست طراحي سايت به نتايج شگرفي برسيد. از زماني كه كاربران مشكلاتي را شناسايي مي كنند، شما بايد در طول اين پروسه تست به رفع آن بلافاصله بپردازيد. شما مي توانيد دوباره وب سايت را مورد تست و بررسي قرار دهيد تا مطمن شويد كه مشكل رفع گرديده است.
شايد اين گونه تست هاي كوچك براي شما بينش ها و داده هاي كيفي را مهيا كند اما به اندازه معيار هاي طراحي سايت نمي توانند موفقيت آميز عمل كنند. اينكه كاربران طرز فكر خود را با صداي بلند اعلام كنند مي تواند به شما كمك كند تا ايده ها آن ها را به طور واقعي درك نماييد و بدانيد كه بايد براي آن ها چگونه طراحي سايت اصفهان انجام دهيد. اما اين بيان كردن طرز فكر كاربران سايت نيز باعث مي شود تا زمان هاي بسياري هدر رود.
از اين رو، بهترين روش در اين زمينه روشي است كه با اعداد و آمارها سر و كار داشته باشيم.
 
ارزيابي ميزان موفقيت
براي آن كه معيارهايي براي كاربردي بودن طراحي سايت به دست بيارويم، توصيه مي كنم كه اين تست ساده را اجرا نماييد: ميزان موفقيت كاربران سايت. منظورم اين مي باشد كه سعي كنيد درصد از عملكردهاي كاربران را كه به طور موفقي به پايان رسيده اند را مشخص نماييد: اين معيار درباره اين كه چرا كاربران نتوانستند باقي عملكردهاي خود را به طور واقعي و تماما تكميل نمايند و يا چگونه عملكردهاي خود را با موفقيت به اتمام رساندند، توضيحي ارائه نمي دهد.
از جايي كه آمارهاي ميزان موفقيت، واقعي هستند و به راحتي نيز به دست مي آيند، روش مورد علاقه بسيار ي از افراد مي باشد.
ميزان موفقيت عملكردهاي كاربران براي ارزيابي، بسيار ساده هستند، تنها در اين زمينه يك استثنا وجود دارد: چگونه عملكردهاي تقريبا موفقيت آميز را حساب كنيم و بايد در كدام دست از عملكردها قرار دهيم، تكميل شده و يا ناقص؟
به ياد داشته باشيد كه نبايد هيچ عملكردي را به صورت نسبي در اين گروه ها قرار دهيد، عملكرد موفقيت آميز، موفقيت آميز است و عملكرد ناقص، ناقص. هيچ چيز ديگري در اين دوسته قرار نخواهد گرفت. ما هيچ گاه موفقيت و يا شكست هاي نسبي نداريم. اگر به اين ترتيب فكر كرده و عمل كنيم، هرگز نمي توانيم به نتايج صد در صدي و صحيحي دست يابيم.


برچسب‌ها: ،

نويسنده :ميترا محمدبيگي
تاريخ: ۳ تير ۱۳۹۷ ساعت: ۱۲:۲۳:۵۴

بخش ۳ :

بحث تشخيص چهره و دوربينهاي پلاك خوان :

در واقع بجز در موارد كاربرد هاي خاص، دوربين مداربسته با كاربرد مستقيم پلاك خواني وجود ندارد. درست است كه بعضي قابليت ها در دوربين ها ميتواند موجب سهولت پلاك خواني گردد، ولي اين به معني آن نيست كه با دوربين هاي ديگر امكان پلاك خواندن وجود ندارد.
در واقع شرايط  دوربين مداربسته پلاك خواني بايد مشخص شود:

دوربين مداربسته پلاك خوان براي گيت هاي ورودي مانند مجتمع هاي ساختماني و ادارات و .....كه ماشين معمولا يك توقف كوتاه چند ثانيه اي درب ورود خواهد داشت:

اين نوع  دوربين مداربسته پلاك خوان شرايط ساده اي دارند، براي آنكه بتوانند در هر شرايط آب و هوايي و هر زمان از روز پلاك بخوانند كافي است در ارتفاع حداكثر ۰.۷۵ متر تا ۱ متري نصب شده و زاويه ۳۰ تا ۳۵ درجه نسبت به پلاك داشته و فاصله آن نيز از پلاك حداكثر ۳ تا ۳.۵ متر باشد. در اين صورت حتي يك دوربين آنالوگ معمولي نيز ميتواند به يك  دوربين مداربسته پلاك خوان خوب تبديل گردد. هرچند هرچه كيفيت دوربين بهتر باشد تصوير نيز كيفيت بالاتري خواهد داشت

دوربين مداربسته پلاك خوان ورودي پاركينگ هاي داخل ساختمان

معمولا در اين شرايط دوربين در داخل پاركينگ مسقف قرار داشته و ماشين از فضاي بيرون به داخل وارد ميشود. پلاك خواني در اين شرايط كمي سخت تر خواهد بود، دوربين حتما باشد قابليت WDR واقعي با دسيبل بالاي ۵۰ داشته باشد تا بتواند نور پس زمينه را كاهش دهد و البته تا حد امكان از نصب  دوربين مداربسته روبروي ماشين ها خودداري گردد. قابليت HLC در اين گونه مواقع يك امتياز محسوب ميشود براي حذف نور زياد چراغ هاي ماشين. توصيه ميگردد در صورتي كه دوربين با قابليت هاي فوق در دسترس نيست ،  دوربين مداربسته معمولي تر در فضاي بيروني و با زاويه، نسبت به راستاي ورود به پاركينگ در حداقل ارتفاع ممكن نصب گردد.

دوربين مداربسته پلاك خوان در خيابان

در اين گونه موارد هرچه كيفيت دوربين بالاتر، فاصله موثر براي پلاك خواني افزون تر!!
فقط فراموش نكنيد كه اگر از دوربين منو دار استفاده مي نماييد، افزايش سرعت شاتر ميتواند در خواندن پلاك ماشين هايي با سرعت بالاتر موثر باشد، هرچند كه تصوير كمي تاريك تر ميگردد و به طرق مختلف بايد اين مشكل را حل كرد.

بخش ۴ :

- دوربين مداربسته متحرك:

از آنجا كه پورت RS۴۸۵ يك پورت سريال صنعتي محسوب ميشود، طول كابل كشي آن نسبت به RS۲۳۲ بيشتر بوده و نويز پذيري كمتري هم دارد، ولي باز هم ميزان نويز پذيري اين پرتكل ارتباطي بالاست.
قويا توصيه ميشود از كشيدن كابل ارتباط بين  دوربين مداربسته متحرك و دستگاه DVR يا كيبرد كنترلر، در نزديكي تجهيزاتي كه موجب افتادن نويز بر روي سيم ميشود دوري شود.
از جمله اين تجهيزات ميتوان به:
كابل هاي برق فشار متوسط
كابل هاي برق دستگاه هاي جوشكاري
مولد هاي فركانس مثل مهتابي، لامپ هالوژن و .....
محيط هاي ريخته گري هاي صنعتي كه به شدت در امر كنترل  دوربين مداربسته متحرك ايجاد اختلال ميكنند
دستگاه هاي راديوي مثل آنتن هاي موبايل و ......
اشاره نمود.

حتي المقدور كابل ها مسي خوب، مثل كابل هاي مخابراتي ايراني و حتما بيش از دو رشته باشد تا اگر در آينده خواستيم كابلي را جايگزين كنيم ، به هر دليل مثل قطع شدن و ..... نياز به كابل كشي مجدد نباشد.
استفاده از كابل شيلد دار ، مخصوصا فواصل دور و محيط هاي پر نويز بسيار بهتر است.
حتما استفاده از تبديل هاي مرغوب RS۴۸۵ به RS۲۳۲ در صورتي كه ورودي دستگاه RS۲۳۲ توصيه ميشود.
هميشه، قبل از نصب دوربين ، يك بار در محيط نصب،  دوربين مداربسته را مستقيم به دستگاه وصل كرده و از صحت كار كرد آن مطمئن شويم، سپس دوربين به ارتفاع برده و نصب شود.

بخش۵ :
ذخيره سازي تصاوير

ذخيره سازي موضوع مهمي در بازيابي و استفاده از تصاوير در مواقع لازم است .

هارد هاي معمولي كه معمولا براي استفاده در كامپيوتر هاي رايج استفاده ميشوند، هيچگاه به طور دايم استفاده نميشوند و اغلب برنامه هاي در حال كار، در حافظه كامپيوتر بوده و استفاده از هارد را به حداقل مي رسانند.
بيشترين استفاده از هارد در زمان بوت شدن، راه اندازي نرم افزار جديد، ديدن فيلم، ذخيره كردن فايل ها يا كپي كردن مي باشد كه به طور متوسط در كامپيوتري كه ۲۴ ساعت نيز روشن باشد به ۳ ساعت نميرسد.
حال كه هاردي را كه براي متوسط ۳ ساعت كار در روز ساخته شده، بر روي DVR يا NVR (سيستمهاي ضبط كننده تصاوير) ،بسته شود كه روزي ۲۴ ساعت، هفته اي ۷ روز و ۳۶۵ روز در سال به طور مداوم قرار است با حداكثر توان كار كند!!!........اكنون دليل خرابي زياد هارد ها در كاربرد دوربين مداربسته مشخص گرديد!

تازه وارد بحث RPM هارد نميشويم كه هارد هاي معمولي معمولا RPM پايين دارند و مناسب DVR هايي با تعداد كانال هاي بالا ۸ كانال هم نيستند!
به همين دليل هم كمپاني سيگيت، و هم وسترن ديجيتال هارد هايي را مخصوص كار در زمينه سيستم هاي حفاظتي توليد كرده اند كه دقيقا براي شرايط فوق ساخته شده و به هارد هاي Surveillance مشهور است.

در كمپاني سيگيت هارد هاي باراكودا توليد شده اند.
در كمپاني وسترن هارد هاي بنفش و قرمز و مشكي....
ممكن است كمي گران تر باشند، ولي عمرشان بسيار بيشتر است.


برچسب‌ها: ،

نويسنده :ميترا محمدبيگي
تاريخ: ۳ تير ۱۳۹۷ ساعت: ۱۱:۱۷:۳۶

اگر شما يك كسب كار كوچك هستيد نياز داريد تا حضورتان را در دنياي ديجيتال شروع كنيد ، اين بدان معني است كه به يك وبسايت حرفه اي نيز نياز داريد هر چند كه هنوز برخي از كسب كار ها در اين فكر هستند كه ميتوانند با يك صفحه فيسبوك كار خود را گسترش دهند اما اينگونه نيست .وبسايت يك اعتبار براي شما محسوب ميشود.

براي شروع طراحي سايت شما دو انتخاب داريد ، انتخاب طراحي سايت HTML 5  و يا انتخاب طراحي سايت CMS ها كه عمده ترين CMS (سيستم مديريت محتوا) وردپرس است.اما در اين مقاله سعي نداريم به درك مفاهيم وب بپردازيم بلكه با فيلتري از تمامي تكنولوژي ها سه تكنولوژي را به صورت چالشي برايتان توضيح ميدهيم.

طراحي سايت واكنشگرا چيست و چرا شما به آن نياز داريد؟

آيفون ها ، آيپد ها و ديگر دستگاه هاي هوشمند با حضورشان در وب كار طراحان وبسايت ها را سخت تر كردند.به همين منظور شما بايد وبسايتتان را طوري طراحي كنيد كه آمادگي نمايش در تمامي دستگاه ها را داشته باشد. مشتريان شما انتظار دارند كه با هر دستگاهي وارد وبسايت شما ميشوند ، وبسايت برايشان نمايش داده شود وطراحي وبسايت واكنشگرا نيز به همين معني است “طراحي سايت اصفهان براي اكثر دستگاه هاي هوشمند”.

فريمورك هاي محبوبي براي اين منظور به كمك شما مي آيند و كمك ميكنند تا شما وبسايتتان را نسبت به عرض دستگاه ها واكنشگرا كنيد.

و CSS3 چيست و چرا به آنها نياز داريد؟

اگر طراحي سايت اصفهان را يك ساختمان در نظر بگيريم HTML5 و CSS3 دو ستون اصلي آن ميباشند.html همانند اسكلت و فرم ساختمان شما ميباشد كه CSS همانند سنگ هاي آجرنما و پاركت و كناف ها باعث ميشوند كه ساختمان جلوه بگيرد و زيبا شود.اين دو  فناوري مكمل يكديگر هستند كه همانطور كه گفتيم سي اس اس بر روي اچ تي ام ال سوار ميشود و آنرا زيبا تر ميكند.

سيستم مديريت محتوا (CMS) چيست؟

شما نياز به يك سيستم مديريت محتوا داريد تا مديريت وبسايتتان را راحتتر و آسان تر كنيد.در سال هاي اوليه پيدايش وب با ساخت يك فايل html و تبديل آن به وبسايت بايد د وب سرور ها آن را آپلود ميكرديد حالا امكان داشت كه در مقاله شما غلط املايي وجود داشته باشد و يا آنچه ميخاستيد نشده بود ، بايد دوباره صفحه را در وب سرور آپديت ميكرديد و مشكلات خاص خود را داشت اما با حضور سيستم هاي مديريت محتوا و طراحي سايت وردپرس ديگر اين وظيفه به عهده شما نميباشد كافيست داخل سيستم مديريت محتواي خود شويد و تغييرات را اعمال كنيد و دكمه بروزرساني را بزنيد.

برخي از سيستم هاي توليد محتواي پرطرفدار عبارتند از وردپرس ، دروپال ، جوملا و …!

همانگونه كه شما لازم نيست مكانيكي را ياد بگيريد تا ماشين داشته باشيد ، شما نياز نيست طراحي سايت را خودتان انجام دهيد و اگر پيش زمينه اي نداريد شركت هاي طراحي سايت ميتوانند در اين زمينه شما را ياري نمايند.شركت طراحي سايت پديده تجارت با ده سال سابقه طراحي سايت و انجام فعاليت ها در زمينه آي تي آماده است تا از صميم دل پذيراي شما عزيزان باشد.


برچسب‌ها: ،

نويسنده :ميترا محمدبيگي
تاريخ: ۲ تير ۱۳۹۷ ساعت: ۱۱:۱۰:۴۹

براي خريد دوربين مداربسته به اين موارد توجه فرماييد

بخش ۱ :
دوربين مداربسته مگاپيكسلي آنالوگ، مانند AHD ها، HD-SDI, HD-TVI, HD-CVI نويز پذيري بيشتري نسبت به دوربين هاي معمولي آنالوگ دارند. براي فواصل تا ۵۰ متر، جنس كابل پارامتر بسيار مهمي نيست، ولي براي فواصل بالاتر حتما از كابل هايي استفاده شود كه امپدانس واقعي ۷۵ اهم داشته و ترجيها مغزي و روكش مس باشد، در صورتي كه پروژه از عهده هزينه هاي كابل تمام مس بر نمي آيد، حداقل مغزي حتما مس باشد

بهترين كابل ها معمولا كابل هاي ايراني هستند، ايران به دليل داشتن بزرگترين منابع مس دنيا، كابل هاي تمام مس بسيار خوبي دارد كه معمولا در رنج قيمت ۹۰۰ تا ۱۲۰۰ تومان ميباشد و براي كابل كشي هاي طولاني بسيار مناسب است، مثل كابل هاي RG۵۹ يا ۴.۵C۲V كرمان، سيميا، آمل و ......
همچنين تجهيزاتي مانند ترانس هاي هالوژن ها، ترانس مهتابي، هرنوع مولد سيگنال الكتريكي، دستگاه هاي جوش قوس الكتيكي، ريخته گري ها و .......توليد امواج الكترومغناطيسي با فركانس بالا ميكنند كه نتيجه آن به صورت نويز قابل مشاهده خواهد بود.

 

بخش ۲ :

در استفاده از تغذيه هاي مركزي، بايد به فاصله دوربين تا تغذيه توجه شود، از آنجا كه ولتاژ به صورت dc بوده، در فواصل طولاني افت ولتاژ كاملا مشهود خواهد شد، نكته در اين است كه بسياري مواقع دوربين ها در روز نصب شده و تست تصاوير در روز، بدون هيچ مشكلي پايان مي يابد، ولي به محض فرا رسيدن شب، تصاوير دچار اعوجاج شده و يا نويز دار مي شوند يا از حالت طبيعي خارج مي گردند. اين ايراد از آنجا ناشي مي شود كه در شب، ديد در شب ها روشن شده و جريان بيشتري توسط
دوربين مداربسته كشيده ميشود، كه موجب افت ولتاژ در تغذيه مركزي شده و اثرش را به صورت به هم ريختگي تصوير نشان مي دهد. لذا بهتر است از طريق پتانسيومتري كه داخل تغذيه هاي مركزي است، سطح ولتاژ را كمي بالاتر برد، و تست نهايي تصاوير نيز پس از روشن شدن ديد در شب ها گرفته شود.
در هنگامي كه تعداد
دوربين مداربسته زياد بوده و فواصل تا تغذيه نيز زياد است، استفاده از منابع تغذيه هاي كانپيوترها ، به دليل عدم امكان تنظيم ولتاژ توصيه نميشود.

بسياري از افراد حتي وقتي
دوربين مداربسته با كيفيت هم برايشان نصب ميگردد انتظارات خارق العاده اي از دوربين دارند كه با دوربين هاي ده مگاپيكسلي هم قابل انجام نيست!!
مثلا
دوربين مداربسته در محوطه پيراموني نصب كرده اند و انتظار دارند چهره افراد در هر فاصله اي ديده شود!!
يا پلاك اتومبيلها در هر فاصله اي خوانده شود!!
يا نوشته هاي كاغذ هاي روي ميز ديده شود!!
اغلب افراد از تصاوير واقعي دوربين ها اطلاع نداشته و انتظارات آنها اغلب بر اساس ذهنيت هايي است كه از ديدن فيلم هاي سينمايي، يا سيستم هاي گران قيمتي كه در خارج ديده اند يا شنيده اند و يا حتي تصاوير دوربين هاي فيلم برداري و عكاسي مگاپيكسلي رايج كه با قيمت هاي پايين در دسترس عموم قرار دارد شكل گرفته و اين وظيفه طراح است تا ذهنيت ايشان را منطبق با واقعيت نماتيد.
بهتر است قبل از هر چيز، صراحتا در مورد آنچه كه پس از نصب
دوربين مداربسته خواهد ديد برايش توضيح بدهيم! مثلا اگر در محيط پيراموني قرار است دوربين AHD يك مگاپيكسلي نصب گردد توضيح دهيم كه فرد در فاصله ۲ متري صورتش ديده ميشود، در فاصله ۵ متري كليت و مشخصات ظاهريش، در فاصله ۱۰ متري صرفا رنگ لباس و قد و قوارش قابل تشخيص است و در فواصل دورتر فقط حضورش قابل تشخيص است!

يا در مورد فاصله پلاك خواني متناسب با نوع دوربين پيشنهادي توضيح كامل داده شود.
اين مثال در مورد سرعت انتقال تصوير بر روي بستر اينترنت فوق پرسعت ايران!! نيز صدق پيدا ميكند. و قرار نيست مانند فيلم هاي سينمايي، تصاوير كاملا ريل تايم انتظار داشت......


برچسب‌ها: ،

نويسنده :ميترا محمدبيگي
تاريخ: ۲ تير ۱۳۹۷ ساعت: ۱۰:۱۶:۴۶

در  طراحي سايت و بهينه سازي آن ها تصاوير حجم زيادي از صفحات طراحي سايت شما را مي گيرند.بنابراين سئو سايتي كه تصاوير زيادي دارد براي موتورهاي جستجو از اهميت بسيار زيادي برخوردار است.
توانايي alt در تگ تصاوير استفاده از توضيحي جايگزين را براي يك تصوير بنويسيد. در طراحي سايت اصفهان و طراحي و طي مراحل بهينه سازي آن ها  اگراين تصاوير در صفحات طراحي سايت شما بالا نيايد ، اين توضيحات خودكار جايگزين تصاوير مي شوند و اين تصاوير توسط موتورهاي جستجو خوانده وتجزيه و تحليل خواهند شد.
در طراحي سايت  وقتي از يك تصوير به عنوان يك لينك استفاده مي شود متن هاي نوشته شده در alt  اهميت خاص برخوردار خواهند شد و نشانگر محتواي صفحه لينك شده است.
براي ايجاد يك ساختار مناسب ،سعي كنيد تصاوير را در يك زيرشاخه ي جداگانه ذخيره كرده وحتما" از فرمت هاي استاندارد در طراحي سايت و طراحي پرتال خود استفاده شود.از نام و توضيحات در خور براي تصاوير خود استفاده كنيد.استفاده ي مناسب از دسته بندي، نام گذاري و توضيحات تصاوير در طراحي سايت و طراحي پرتال به توسط موتورهاي جستجو،مورد تجزيه و تحليل قرار خواهند گرفت . از اسامي و توضيحات كوتاه،اما كاربردي استفاده كنيد.
در نام گذاري تصاوير از قواعد زير پيروي كنيد.
EX) snSarinWeb.jpg , productName.gif

در راستاي بهينه سازي سايت، طراحي سايت اصفهان  و طراحي پرتال جدا" از انجام موارد زير اجتناب كنيد :
• استفاده از نامهاي معمولي و عمومي براي تصاوير ( image.jpg , pic.gif ,1.jpg )  در طراحي  سايت و طراحي پرتال حجم بسيار زيادي از تصاويروجود دارد بايد دقت بيشتري نامگذاري تصاوير داشته باشيد.
• استفاده از نامهاي بلند و مفصل
• پر كردن بيش از حد توضيحات تصاوير در طراحي وب سايت و طراحي پرتال توسط كلمات كليدي و غير مرتبط
• استفاده از توضيح طولاني به عنوان يك حقه
• استفاده از تصاوير به عنوان لينك هاي دسترسي مهم و منو در وب سايت
• استفاده از توضيح تصوير هنگام استفاده از تصاوير به عنوان لينك

 نياز به طراحي سايت و يا سئو سايت خود داريد ؟ قبل از آن با شماره تلفن هاي بالاي سايت تماس بگيريد و يا با مراجعه به صفحه تماس با ما شركت درخواست مشاوره كنيد . همچنين با رفتن به صفحه ثبت سفارش ميتوانيد سفارش خود را ثبت كرده تامشاورين سارين وب با شما تماس بگيرند . طراحي سايت ، سئو و بهينه سازي سايت خود را با سارين وب تجربه كنيد .


برچسب‌ها: ،

نويسنده :ميترا محمدبيگي
تاريخ: ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ ساعت: ۱۱:۰۸:۲۷

8نكته

كلي درباره انتخاب تجهيزات و راه اندازي سيستم دوربين مدار بسته كه همكاران بايد براي خريد دوربين مداربسته  توجه كنند:

CCTV مخفف Closed Circuit Television است و توضيح ساده آن، مي شود مجموعه اي از دوربين هاي امنيتي كه به يك سيستم مانيتورينگ مركزي متصل هستند. از آنجايي كه استفاده از چنين سيستم هايي مقرون به صرفه است، CCTV  ها روز به روز در بين دارندگان منازل، كسب و كارهاي شخصي، و املاك و ساختمان ها، هواخواهان بيشتري پيدا مي كنند.

اما نكات مهم در پياده سازي يك سيستم دوربين مدار بسته چيست؟

1- نيازهاي كارفرما را ارزيابي كنيد:  آيا مي خواهيد بر رفت و آمد هاي عمومي نظارت كنيد؟ مي خواهيد چهره ها را ببينيد، يا كالاها يا گروه هاي افراد را تشخيص دهيد؟ سيستم بي سيم مي خواهيد يا با سيم؟ سيستم هاي فضاي داخلي مي خواهيد يا بايد فضاي خارجي را هم پوشش داد؟ آيا دوربين شبكه مي خواهيد ؟ سيستم مورد نظرتان چند دوربين بايد داشته باشد؟ بودجه  كارفرما چقدر است؟

2- نوع دوربين را انتخاب كنيد. بر اساس نياز هاي كارفرما و شرايط محيطي، بهترين دوربين را انتخاب كنيد:

 دوربين با سيم: يك دوربين رنگي استاندارد. اكثر دوربين هاي داخلي/خارجي امروزي از فيلتر مادون قرمز براي ديد در شب برخوردارند كه تصاوير شبانه آن، براي بهبود كنتراست و جزئيات، سياه و سفيد است. پورت رابط دوربين هاي سيمي، از نوع BNC يا DIN است و نيازمند كابل ويديويي جدا نيز هست.

بي سيم: عده زيادي به دوربين مدار بسته بي سيم رو آورده اند چرا كه راهكار مقرون به صرفه اي براي راه انداختن سيستم نظارت در خانه يا محل كارشان است . جديدترين دوربين هاي ديجيتال، هم امن هستند، هم با دستگاه هاي خانگي تداخل نخواهند داشت و هم تصوير و صداي شفافي ارائه مي كنند .

 

آي پي/شبكه: دوربين هاي آي پي يا شبكه، يك انتخاب ديگر هستند. اين دوربين ها به شبكه متصل شده و به شما امكان چك يا كنترل كردن شبكه دوربين هاي امنيتي تان را از هر جايي مي دهند. بسياري از آنها امكان ضبط ويديوها بر روي كامپيوتر را هم دارند .

  3- نوع و كيفيت سنسور تصوير در داخل دوربين را مشخص كنيد دوربين مدار بسته با استفاده از سنسورهاي DIS(CMOS) يا CCD تصاوير را شكار مي كنند. دوربين هاي ارزان يا كوچك، سنسورشان CMOS است و كيفيت تصوير پاييني هم دارد كه در شرايط كم نور، بدتر مي شود. اما دوربين هاي بهتر، سنسور  DISيا  CCD با اندازه بزرگتر دارند. هر چه سنسور بزرگتر، تصوير بهتر و با كيفيت تر. در نتيجه سنسورهاي  با تراكم بيشتر، بهترين تصاوير را توليد مي كنند .

5- سطح نور را بررسي كنيد .  يكي از مهمترين موارد، ميزان نور است. سطوح روشنايي با واحد لوكس اندازه گيري مي شوند، هر چه اين عدد براي دوربين مدار بسته  پايين تر باشد نور كمتري براي بازسازي تصوير احتياج دارد .

 

6- رزولوشن تصوير را انتخاب كنيد .  هر چه رزولوشن بالاتر باشد، تصويري كه ضبط مي شود داراي كيفيت بهتري خواهد بود. كمترين رزولوشن براي چنين دوربين هايي 330Tvl  است و دوربين هاي بهتر، رزولوشني بيش از 600 Tvl هم دارند .

 

7- مانيتوري انتخاب كنيد كه با رزولوشن دوربين مدار بسته شما همخواني داشته باشد .  اين مورد نيازي به توضيح زياد ندارد. كيفيت تصويري كه ضبط مي شود يك چيز است، و كيفيت نمايشگري كه براي سيستم مانيتورينگ خود انتخاب كرده ايد چيز ديگر. براي مشاهده تصاوير باكيفيت، به نمايشگر خوب هم نياز داريد .

 

8- يك دستگاه ضبط مناسب براي سيستم انتخاب كنيد .  بهترين كار اين است كه يك ضبط كننده ويديويي ديجيتال DVRكه خوش نام و با كيفيت مي باشد را انتخاب كنيد. معمولا چنين دستگاه هايي با پر شدن فضاي هارد، شروع به پاك كردن قديمي ترين ويديوها مي كنند، بنابراين دغدغه خاصي هم در اين باره  نيز نخواهيد داشت .


برچسب‌ها: ،

نويسنده :ميترا محمدبيگي
تاريخ: ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ ساعت: ۱۰:۵۶:۴۷

1- خريد لينك:
به صورت كلي نمي شود گفت كه خريد لينك اتفاق بدي است .و اگر سايتي اقدام به خريد لينك كرد نمي شود گفت كه قطعاً جريمه مي شود .به خاطر اينكه ممكن است در بعضي از مواقع احتياج داشته باشيم ترافيك هدفمند از سايتي كه همرديف ماست داشته باشيم ودرنظر مي گيريم كه يك بنر تبليغاتي را در آن سايت قرار بدهيم كه آن بنر لينك شود به سايت ما واين مصداق خريد لينك است.
ولي خريد لينكي كه منجر به جذب ترافيك مي شود .

از نگاه گوگل خريد لينكي  بدي است كه :

از سايت هاي كه تراس و آتوريتي پاييني دارند , سايت هايي كه مزرعه اي از لينك ها هستند و از يك صفحه خودشان به 50 يا 100 يا 200 سايت ديگرلينك زده اند لينك بگيربم ...... خريد لينك از نظر گوگل به اين معناست كه سايت ما در يك بازه ي زماني كوتاه مثلاً 50000 بك لينك از تمام صفحات يك سايت مي گيره و بعد از يك ماه به صورت كلي پاك مي شود.اين نوع خريد لينك اتفاق بدي است.
اگر خواستيد از يك سايت لينك كوتاه مدت بگيريد با rel=nofollow اين كار را انجام دهيد .

2- تبادل لينك
از قديم بين سئو كارها اين موضوع مرسوم بوده كه براي بالا وردن رنك يك سايت  اقدام به تبادل لينك باسايت هاي هم رديف يا غير همرديف آن سايت انجام مي دادند. به صورت كلي اين اتفاق بدي نيست .....
ولي اگر قرار باشد بناي رشد يك سايت مبتني بر تبادل لينك باشد...

يعني تبادل لينك بيش از اندازه در طراحي سايت

قطعاً از نگاه گوگل اتفاق خوبي نيست . به خاطر اينكه تبادل لينك به اين معناست كه از وب سايت ما از يك صفحه تا هزاران صفحه ما بايد به سايت هاي ديگر لينك بزنيم تا بتوانيم از سايت هاي ديگر لينك جذب كنيم.
بنابراين با توجه به معيار كيفيت لينك و اينكه سايت ما كه در يك زمينه خاص داره فعاليت مي كنه و به چه  سايت هايي لينك ميزند و از چه سايت هايي لينك مي گيره تبادل لينك حائظ اهميت مي شود . گاهي اوقات رقبايي داريم كه نوع فعاليت آنها نزديك به فعاليت و كسب و كار ماست و مشتريان سايت ما ممكن است به خدمات و فعاليت هاي سايت مد نظر ما علاقمند شوند و حتي مشتريان آنها همچينين .. . و اين تبادل لينك مي تواند يك تبادل لينك با كيفيت هم از نظر لينك و هم از نظر جذب ترافيك باشد.

3- محتواي تكراري در طراحي سايت اصفهان
مديران سايت وكساني كه اديتورهاي سايت هستند بايد مطمئن باشند محتوايي كه توليد مي كنند
 يك محتواي با كيفيت است ................ از لحاظ املايي , پاراگرافبندي , وجود عكس و مديا  در وضعيت خوبي باشد
 كپي نباشد  ............ يعني مطلب را واقعا خودتون توليد كرده باشيد . نه اينكه چند تا فعل و فاعل را جابجا كنيم
با ارزش باشد ......... يعني اگر يك آدم اهل فن خوند كيف كنه ... لذت ببره

البته مي توانيد از سايت copyspce . هم كمك بگيريم  .  وقتي مي خواهيد يك محتوايي را در سايتي منتشر كنيد، بخشي از آن محتوا را در آن سايت قرار مي دهيم يا ميتوانيم در گوگل ان محتوا را سرچ كنيم و ببينيم كه قبلا آن محتوا وجود داشته يا نه.

4- استفاده بيش از اندازه از تگ h1 در طراحي سايت
در وب مرسوم است كه در هر صفحه از سايت ما يك تگ H1 قرار ميگيرد . لازم به توضيح است كه در تگ H1 تيتر صفحه يا كلمه كليدي مهم قرار مي گيرد و اين اتقاق ناخوشايندي است كه ما در يك صفحه بيش از يك تگ داشته باشيم وجود تگ H1 در گوگل اين را مي فهماند كه متن اين صفحه ي من حول چه محوري مي چرخد.
سعي كنيد مطالب خود را در قالب چندين زير مجموعه توليد كنيد ..... عنوان اصلي در h1 و عناوين زير مجموعه در تگ h2 قرار گيرند .

5- صفحات  404 (وجود صفحاتي كه ديگه وجود ندارند)

صفحاتnot found  به صورت كلي يك ارور در سايت حساب نمي شوند. طبيعي است كه يك سايت محصولي را ارائه مي كند كه در يك بازه زماني ممكن است آن محصول را نداشته باشد يا بنا به هر دليلي ممكن است يك صفحه از سايت حذف شود. اتفاق طبيعي است . ولي اگر كل صفحات اينكس شده ما در گوگل 500 صفحه است و تعداد صفحات not found ما 5000 صفحه است و اين اتفاق طبيعي نيست . شايد براي بعضي ها اين سوال پيش بيايد كه چطور مي شود كه سايتي 500 صفحه داشته باشه 5000 صفحه نات وانت ايجاد كنه .

استفاده از CMC آماده براي طراحي سايت

 گاهاً شما با تغيير نام يك پوشه آدرس 200 يا 300 صفحه تمام زير مجموعه ها ي آن پوشه را تغيير بدهيد با يك حرف از يك پوشه . واگر اين تغيير نام ها با ريداريكت 301 همراه نشود توليد صفحات 404 مي كنه كه در واقع اتفاق بدي است.

6- گرفتن لينك از سايت هايي با زبان متفاوت از زبان سايت ما در طراحي سايت

 اين اتفاق هم در ابعاد وسيع اتفاق ناخوشايندي است. بعضي از وب سايت ها وب مسترها بناي جذب لينكشان را مبتني برگرفتن كامنت از سايت هاي خارجي مي گذارند. البته گرفتن كامنت از سايت خارجي اتفاق بدي نيست ولي وقتي قرار باشه از 100 لينكي كه جذب يك سايت شده . 80 تاي آنها از سايت هايي است كه با زبان هاي ديگر است و هيچ تطابقي با سايت ما ندارند و از نظر گوگل اين يك مورد منفي محسوب مي شود.

7- كيبورد استافينگ يا استفاده بيش اندازه از كلمات كليدي در صفحه در طراحي سايت اصفهان

در يكي دو سال گذشته مفهمومي به نام چگالي كلمات كليدي در صفحه از نگاه گوگل بسيار با اهميت بود. البته چگالي كلمات كليدي يك موضوعي است كه بايد به صورت طبيعي اتفاق بيفتد. وقتي كه ما مي خواهيم صحبت كنيم در مورد خواص پرتقال و اگر قرار باشه 10 پاراگراف صحبت كنيم در اين مورد كلماتي مثل خواص ، پرتقال در محتوا  صحبت ما استفاده مي شود . اين چگالي يك چگالي طبيعي محسوب مي شود. ولي در وب گاهي اوقات كل صفحه را در هر سطر كلمات كليدي را بيش اندازه تكرار مي كنند و گوگل با توجه به الگوريت هاي هوشمندي كه داره مي تواند خيلي راحت اين موضوع را رسد كنه و يكي از موارد جريمه گوگل است

8- جذب لينك هاي بيش اندازه از فوتر سايت ها در طراحي سايت

اتفاقي كه بين وب مسترها بيش اندازه رخ مي دهد و امضاء سايت خودشان را پايين همه ي سايت ها قرار مي دهند و توجه به اين نكته ندارند كه سايتي از آن دارند لينك مي گيرند، آتورييتي بالايي ندارد و گرفتن اين لينك اصلاً لينك با ارزشي حساب نمي شود و صرفاً لينكي است كه طراح سايت را معرفي مي كند و يك نقطه منفي حساب مي شود.

9- از دست دادن سايت مپ يا اطلاعات سايت مپ

دو اشتباهي كه وب مستر ها انجام مي دهند كه موجب جريمه شدن توسط گوگل مي شود اينه كه يا سايت مپ را در روت سايتشان را اضافه  نمي كنند و يا در وب مسترتولزثبت نمي كنند و يا اينكه اطلاعاتي كه در سايت مپ خودشان قرار دادند از قبل بوده و آن صفخات الان ديگر وجود خارجي ندارند و ممكن است از نگاه گوگل اتفاق ناخوشايندي باشد.

10- وجود لينك هاي مخفي در طراحي سايت

در محتوا هاي بعضي از صفحات ممكن است ما لينك ها و محتواهايي داشته باشيم كه با استفاده از css ما انها را مخفي كرده باشيم يا رنگشان را همرنگ بكگراند كرده باشيم كه مصداق بارز سئوي سياه است و گوگل با آن مقابله مي كند. 10 – استفاده از لينك هايي است كه دردرون يك صفحه قرار مي گيرند ولي به كاربرها نشان داده نمي شوند4


برچسب‌ها: ،

[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ]
تاریخ امروز
آمار بازدیدکنندگان
ابزارک هاي وبلاگ